Kartony fasonowe pocztowe – wygodne wysyłki dla Twojego biznesu

4 min. lektura28 stycznia 2021

Kartony fasonowe to niezbędne wyposażenie każdego sklepu internetowego, bez względu na to jaką formę wysyłki oferuje sprzedawca. Czym charakteryzuje się ten rodzaj pudełek i dlaczego warto pakować w nie przesyłki?

Dzięki korzystaniu z pudełek wysyłkowych fasonowych pakowanie towarów jest naprawdę proste i szybkie, a to dlatego, że łatwo się je składa, a przy tym nie wymagają klejenia ani taśmy. Poza tym można ich używać do wysyłki bez względu na formę – nadają się do wysyłania pocztą, kurierem i paczkomatem. Oczywiście należy dopasować rozmiar kartonu fasonowego do rodzaju i wielkości przesyłki. Wybór jednak jest spory, więc na pewno każdy właściciel sklepu internetowego znajdzie dopasowane do swoich potrzeb opakowania wysyłkowe.

Pudełko kartonowe fasonowe – co to takiego?

Pudełko fasonowe (inaczej tzw. karton pocztowy) jest to opakowanie kartonowe wykonane z wykrojnika (karton wykrojnikowy). Ma złożoną konstrukcję, więc nie można go wyprodukować w zwykłych maszynach typu slotter – jest potrzebny wykrojnik, czyli urządzenie do wykonania konkretnego, indywidualnego opakowania. Dzięki niemu można uzyskać dowolny fason i rozmiar pudełka. Takie kartony można także wykonywać na indywidualne zamówienie. Trzeba jednak dobrze przygotować wykrojnik, gdyż po jego wykonaniu nie będzie można już go zmienić bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Najwięcej przedsiębiorców korzysta jednak z gotowych opakowań tego typu – wybór rozmiarów i rodzajów jest naprawdę duży.

Pudełka fasonowe posiadają klapki i skrzydełka, dzięki czemu łatwo się je składa i to bez konieczności klejenia.

Kartony fasonowe służą nie tylko do wysyłki, ale również do przechowywania i magazynowania towarów. Można z nich korzystać wielokrotnie, są zatem ekologiczne i ekonomiczne. Poza tym wykonuje się je z kartonu pochodzącego z recyklingu i można je ponownie poddać recyklingowi. Są dostępne w różnych wymiarach i grubościach.

To opakowania, które bez wątpienia powinny być używane w każdym sklepie internetowym – dla wygody i komfortu zarówno kupującego, jak i sprzedawcy.

Czym powinien charakteryzować się solidny karton fasonowy?

Pudełka wysyłkowe fasonowe używane w sklepach internetowych powinny być:

 • odporne na wstrząsy, uszkodzenia, brud i warunki atmosferyczne
 • praktyczne i łatwe w montażu
 • wytrzymałe i mocne
 • estetyczne
 • odpowiedniego rozmiaru.

Dobrej jakości kartony fasonowe powinny być odporne na czynniki występujące w transporcie, takie jak: wstrząsy, wibracje, uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki atmosferyczne oraz kurz i brud.

Pudełka fasonowe charakteryzują się łatwym i wygodnym zamknięciem, niewymagającym używania taśmy klejącej czy kleju ani żadnych innych dodatkowych zabezpieczeń. Możliwość szybkiego zapakowania w nie produktów to ogromny plus dla sprzedawcy, ponieważ dzięki temu proces pakowania przebiega sprawniej.

Powinny być wytrzymałe, dzięki wykonaniu z dobrej jakości, grubej tektury falistej 3-warstowej. Podwójne ścianki boczne sprawiają, że kartony pocztowe są bardziej odporne niż inne rodzaje opakowań z tektury.

Ważny jest także estetyczny wygląd, który ma duże znaczenie dla klientów. Pudełka te występują w tradycyjnej brązowej wersji, ale można kupić także pudełka wysyłkowe pokryte białym papierem Kraft oraz pudełka brązowe z białym wnętrzem.

Pudełko fasonowe powinno mieć również odpowiednio dobrany do jego zawartości rozmiar – tylko wtedy korzystanie z takich opakowań jest ekonomiczne – nie ma konieczności używania dodatkowych wypełniaczy. Takie podejście jest również ekologiczne, gdyż powoduje zużycie mniejszej ilości materiału. Poza tym pakowanie małych przedmiotów w duże, niedopasowane pod względem rozmiaru pudełka wygląda mało profesjonalnie. Sklep internetowy powinien wyposażyć swój magazyn w pudełka fasonowe dopasowane gabarytowo do sprzedawanych produktów.

W ofercie sklepu RAJA dostępne są pudełka wysyłkowe standardowe, kartony fasonowe wzmocnione, opakowania wysyłkowe z folią stabilizującą, kartony pocztowe małe, do wyboru w kolorze brązowym lub białym albo brązowe z białym wnętrzem. By ułatwić sobie znalezienie właściwego rozmiaru, można skorzystać z zaawansowanej wyszukiwarki BoxSelector – jedno kliknięcie i odpowiednie pudełko znalezione! Opakowania kartonowe, także fasonowe są wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu, poza tym nadają się do ponownego recyklingu, ale także można z nich korzystać wielokrotnie.

Sprawdź również:

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   

  Najpopularniejsze tematy