Jak zapakować perfumy bez pudełka?

6 min. lektura 05 lutego 2023

Wysyłka perfum bez oryginalnych pudełek bywa problematyczna. Firmy perfumeryjne najczęściej sprzedają swoje wyroby w dobrze dopasowanych opakowaniach. To podstawowa ochrona szklanej butelki kosmetyku. Aby bezpiecznie zapakować kosmetyki do wysyłki, wystarczy użyć profesjonalnych materiałów pakowych. W tym artykule przedstawiamy kilka porad, jak zabezpieczyć perfumy w przesyłce, nawet bez oryginalnego kartonu.

Czy perfumy można legalnie wysłać kurierem?

Firmy kurierskie bez najmniejszego problemu przewożą odzież, książki, zabawki, urządzenia RTV i AGD, a także elektronikę użytkową. W paczkach kurierskich mogą też znaleźć się perfumy. Przewoźnicy wymagają spełnienia kilku warunków umownych w przypadku wysyłki łatwopalnych substancji, takich, jak zapachy kosmetyczne.

Uwaga! Brak umowy na transport perfum i innych substancji, podpisanej z operatorem kurierskim, to spory problem. Uszkodzenie takich towarów w trakcie transportu skutkuje brakiem możliwości ubiegania się o należne odszkodowanie w ramach ubezpieczenia.

Bezpieczeństwo wypłaty świadczenia odszkodowawczego jest gwarantowane tylko wtedy, kiedy przewoźnik zgadza się na przewóz perfum w paczkach na określonych warunkach. Znajomość regulaminu firmy transportowej jest niezbędna, aby uniknąć późniejszych problemów z uszkodzonymi paczkami. Procedury przewoźników oraz magazynów przeładunkowych uprawniają pracowników do kontroli paczki w razie podejrzenia transportu towarów zakazanych umownie.

Jak zabezpieczyć perfumy w przesyłce?

Do pakowania perfum bez oryginalnych opakowań można wykorzystać zastępcze pudełka kartonowe, papier kraft oraz koperty bąbelkowe. Dobór odpowiednich materiałów operacyjnych jest uzależniony od wielkości zamówienia oraz gabarytów perfum. Najmniejsze fiolki bez problemu zmieszczą się w standardowych kopertach z warstwą pęcherzyków powietrza. Taki sposób przygotowania perfum do wysyłki gwarantuje bezpieczne doręczenie towaru do odbiorcy. Wskazówki, jak zapakować perfumy bez oryginalnych opakowań są proste. Kilka z nich to:

  • Sprawdzenie szczelności opakowania perfum – w razie samoistnego odkręcenia się fiolki mogłoby dojść do zalania i zniszczenia przesyłki.
  • Zabezpieczenie szklanej butelki – konieczna jest warstwa folii bąbelkowej lub papieru kraft, który stanowi warstwę ochronną dla produktu. Dzięki temu perfum nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku uderzenia lub upadku paczki z wysokości.
  • Dopasowanie kartonu do rozmiarów kosmetyku – najlepiej wybrać takie opakowanie kartonowe, które unieruchomi towar wewnątrz pudełka. Puste przestrzenie w przesyłce należy uzupełnić wypełniaczem z tworzywa lub z papieru. To umożliwi unieruchomienie towaru wewnątrz kartonu.
  • Dokładne oznakowanie przesyłki – to klucz do bezpiecznego pakowania perfum. Na powierzchni paczki oprócz listu przewozowego warto umieścić naklejki ostrzegawcze. Takie oznaczenia informują o zawartości przesyłki i konieczności przewożenia jej ze szczególną ostrożnością.

Każdy pracownik magazynu powinien wiedzieć, jak zabezpieczyć perfumy w przesyłce. Wystarczy dostosować procedury pakowania paczek w magazynie do ogólnie przyjętych norm bezpieczeństwa. Przeprowadzenie szkoleń pracowników poskutkuje mniejszą liczbą zwrotów towaru ze względu na uszkodzenia w trakcie tranzytu.

Szkolenia pracownicze w zakresie pakowania perfum są ważne. Aby uzupełnić wiedzę pozyskaną na kursach, warto przeczytać, jak zapakować paczkę do wysyłki. Artykuł blogowy wyjaśnia 4 proste zasady bezpiecznego pakowania towarów.

Pakowanie perfum do wysyłki – jak zrobić to dobrze?

Aby poprawnie i bezpiecznie przygotować przesyłkę z prefumami, należy wykorzystać sprawdzone materiały operacyjne. Chodzi o profesjonalne kartony fasonowe, opakowania z tektury falistej, a także foliopaki. Ostatnia grupa materiałów pakowych stanowi dodatkowe zabezpieczenie przesyłki w razie rozbicia fiolki z kosmetykiem perfumeryjnym.

Nieco więcej o sprawdzonych opakowaniach na perfumy można przeczytać we wpisie blogowym o kartonach fasonowych. To dobre źródło informacji dla biznesu e-commerce realizującego wysyłkę perfum za pośrednictwem firm kurierskich. Poradnik, jak zapakować perfumy do wysyłki to trzy proste kroki do wykonania.

  1. Przygotowanie perfum do wysyłki – zabezpieczenie i unieruchomienie w paczce.
  2. Zamknięcie opakowania kartonowego, np. taśmą pakową lub folią stretch.
  3. Przekazanie paczki z etykietą przewozową w ręce kuriera.

Powyższe kroki to ruch w stronę bezpiecznego pakowania perfum do wysyłki kurierem. Warto też wykorzystać sprawdzone materiały do przygotowywania paczek. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo towarów i skraca czas potrzebny do przygotowania przesyłki.

Świetnym wyborem są wypełniacze stworzone z myślą o ochronie środowiska. Wpis o ekologicznych uzupełnieniach do przesyłek wyjaśnia najistotniejsze cechy tych materiałów. Do wypełniania pustych przestrzeni w paczkach polecamy wypełniacz FLO-PAK Natural. To dobra alternatywa dla polietylenowej folii bąbelkowej.

Pakowanie perfum bez oryginalnego opakowania – 3 proste alternatywy

Do bezpiecznego zamknięcia perfum bez opakowania od producenta sprawdzą się trzy materiały: kartony fasonowe, pudełka składane ze wstążką oraz ozdobne pudełka na magnes. Użycie jednego z powyższych opakowań umożliwi wysyłkę perfum bez ryzyka uszkodzenia w czasie transportu. Dodatkowo produkt kosmetyczny będzie się doskonale prezentować po otwarciu paczki do klienta.

Pudełka ozdobne zamykane na magnes są wykonane z grubej tektury 900 g/m2. Delikatnie błyszcząca struktura zewnętrzna i szybkie zamknięcie to dobre połączenie. Z użyciem takiego opakowania można bezpiecznie wysłać perfum w eleganckiej odsłonie. Składane pudełka z satynową wstążką są stworzone dla przedsiębiorców realizujących wysyłkę zamienników perfumeryjnych. W ten sposób można wysłać kurierem dowolne perfumy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i dobrego stylu.

Zabezpieczenie i wysyłka perfum w przesyłach kurierskich – to naprawdę ważne!

Przed wysyłką perfum w zastępczych opakowaniach do klienta, warto sprawdzić listę zakazanych towarów w firmie przewozowej. Przewoźnicy nie sprawdzają zawartości paczek. Konsekwencje pojawiają się wtedy, kiedy przesyłka ulegnie zniszczeniu i okaże się, że perfumy były uwzględnione jako produkt zakazany. W takiej sytuacji wypłata odszkodowania za zniszczenia nie zostanie zrealizowana, a firma e-commerce odnotuje straty.

Jak rozpocząć bezpieczną dystrybucję perfum przez internet? Trzeba podpisać umowę ze sprawdzoną firmą kurierską lub zewnętrznym operatorem. Kolejno należy dostosować procedury bezpieczeństwa do pakowania towarów wrażliwych i łatwopalnych oraz zainwestować w sprawdzone materiały do przygotowywania przesyłek. To wystarczy, aby bezpiecznie pakować perfumy i wysyłać je do klientów.

Najpopularniejsze tematy