Ekologiczne wypełniacze do paczek

3min. lektura 15/06/2020

Na świecie pojawia się coraz więcej ekologicznych rozwiązań – dotyczy to także branży opakowań. Również tradycyjnie używane wypełniacze do przesyłek są dostępne w wersji eko. Sprawdź jakie ekologiczne wypełniacze do paczek oferuje RAJA.

Oferta firmy RAJA staje się coraz bardziej ekologiczna. Dostępnych jest wiele opakowań i akcesoriów przyjaznych dla środowiska naturalnego. Wśród eko wypełniaczy do paczek znaleźć można m.in.: ekologiczny wypełniacz Flo-pak, ekologiczną folię bąbelkową, przekładki kartonowe czy papier krepowany.

Produkty z kategorii eko wypełniacze do paczek kupić można w sklepie: https://www.rajapack.pl/folia-babelkowa-wypelniacze/ekologiczna-ochrona-paczek_C1458.html.

Ekologiczny wypełniacz Flo-pak

Ten wypełniacz jest nie tylko ekologiczny, ale także bardzo wytrzymały. Świetnie nadaje się do wypełnienia pustych przestrzeni w paczce, dzięki czemu chroni jej zawartość. Dopasowuje się do kształtu zabezpieczanych produktów. Nie wypada z pudełka. Jest również mocny i można go stosować do zabezpieczania cięższych przedmiotów. Najważniejsze jest to, że jest w pełni biodegradowalny – ulega całkowitej degradacji pod wpływem wody i powietrza w ciągu od 9 do 60 miesięcy, nie wytwarzając przy tym żadnych substancji toksycznych. Nadaje się także do kompostowania. Jest wytwarzany w 100% ze skrobi kukurydzianej. Jest lekki, czysty i zupełnie bezzapachowy. Ma 5 razy większe właściwości antystatyczne niż chipsy polistyrenowe. Sprzedawany w workach o pojemności 0,5 m3.

Ekologiczna folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa jest także eko wypełniaczem do paczek – stanowi dobre wypełnienie i zabezpieczenie produktów podczas transportu. Bardzo dobrze amortyzuje wszelkie wstrząsy. Można w nią łatwo owijać przedmioty o różnych kształtach. Jest wykonana w 50% z recyklingu. Ma grubość 50 mikronów, a bąble mają średnicę 10 mm i wysokość 4 mm. Jest sprzedawana w rolkach, dzięki czemu korzystanie z niej jest komfortowe. Folię bąbelkową w 50% z recyklingu można zamówić tu: https://www.rajapack.pl/folia-babelkowa-wypelniacze/folia-babelkowa-poduszki_C1410.html.

Przekładki kartonowe

Kolejny eko wypełniacz do paczek to przekładki kartonowe. Ich zadaniem jest oddzielenie, stabilizacja i ochrona przesyłanych produktów. Używane warstwowo pomagają odpowiednio ułożyć towar i maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Są wykonane ze sztywnej tektury falistej (3 lub 5-warstwowej), dzięki czemu ładunek jest stabilny. Są sprzedawane w paczkach po 25 lub 50 sztuk.

Papier krepowany

Bardzo przydatnym podczas pakowania eko wypełniaczem do paczek jest też papier krepowany na roli. Jest sprężysty i elastyczny, więc zapewnia ochronę w transporcie trudnym do przewiezienia przedmiotom. Jest bardzo wytrzymały i nie przerywa się w niesprzyjających warunkach podczas transportu. Świetnie nadaje się do ochrony rur, profilów, nóg meblowych i części mechanicznych. Jest wykonany z papieru o gramaturze 130 g/m2. Sprzedawany w paczkach.

Najpopularniejsze tematy