Jak zapakować kosze prezentowe dla klientów?

6 min. lektura07 marca 2023

Kosze prezentowe to świetny pomysł na podarunek dla kontrahentów biznesowych. W ten sposób można przypieczętować udaną współpracę oraz poprawić wizerunek swojej firmy na rynku. Jak wysłać paczkę z koszami prezentowymi do firmy na drugim końcu Polski lub w innym kraju? Wystarczy skontaktować się z firmą kurierską i włożyć przygotowane upominki do wytrzymałego kartonu transportowego. W tym przypadku doskonale sprawdzają się kartony z tektury falistej oraz opakowania fasadowe.

Kosze prezentowe dla firm – co może się w nich znaleźć?

Przed zapoznaniem się ze wskazówkami, jak zapakować koszt prezentowy, warto jasno określić jego zawartość. Jeśli biznesowe kosze upominkowe to połączenie butelek z winem i czekoladek, wysyłka towaru kurierem może być problematyczna. Szklane butelki, słoiczki ze świecami lub ozdobne kubki ceramiczne to przedmioty, które powinny być odpowiednio zabezpieczone na czas przewozu. Inne upominki, które świetnie uzupełniają kosze prezentowe to:

 • kalendarze,
 • czekoladki,
 • komplety szklanek,
 • bony podarunkowe,
 • statuetki tematyczne.

Wszystko, co znajdzie się w koszach prezentowych, powinno być zapakowane tak, aby nie uległo zniszczeniu w trakcie transportu do klienta. O ile osobiste wręczenie podarunku nie jest żadnym problemem, o tyle wysyłka kosza za pośrednictwem firmy kurierskiej niesie ze sobą pewne ryzyko uszkodzenia przesyłki. W trakcie tranzytu karton jest narażony na uderzenia, upadki z wysokości, zmienność temperatur oraz wilgoć. Te czynniki mogą powodować nawet całkowite zniszczenie zawartości kosza upominkowego.

Jak zapakować kosz z prezentami dla kontrahentów?

Pakowanie koszy prezentowych dla klientów nie jest trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w piękne opakowania ozdobne i zamknąć zakupione przedmioty w jednolitej formie. Kosz upominkowy dla kontrahentów można zapakować do zwykłej torebki na prezenty lub w dedykowane pudełeczka ozdobne. Ciekawym sposobem na stworzenie pięknej otoczki dla pakunku prezentowego są torby papierowe z nadrukiem. Proces zamówienia takich materiałów wymaga ustalenia gabarytów paczki, preferowanej grafiki (nadruku) oraz chwytów, które zostaną przymocowane do toreb.

Jest wiele sposobów, jak zapakować koszt prezentowy dla klientów biznesowych lub pracowników. Aby stworzyć piękne paczki upominkowe, warto wykorzystać:

 1. Torby z indywidualnym nadrukiem – to ciekawa forma zamknięcia przedmiotów przeznaczonych jako upominek dla kontrahentów. W kategorii toreb z opcją personalizacji nadruku można znaleźć kartony z logo, standardowe torby prezentowe oraz woreczki foliowe z nadrukiem. To ciekawa forma reklamy dla przedsiębiorstwa, a także szansa na zwiększenie liczby pozytywnych opinii wśród kontrahentów biznesowych.
 2. Bibułę i wypełniacze ozdobne – bibuła to zawsze ciekawa forma przyozdobienia koszy upominkowych. Jeśli nie wiesz, jak zapakować kosz prezentowy – kolorowe wypełniacze, ekologiczne materiały ozdobne oraz gładka bibułka pomogą Ci stworzyć piękny kosz prezentowy.
 3. Fantazyjne koperty na prezenty – wysoce eleganckie, pojemne oraz praktyczne. Ozdobne koperty upominkowe świetnie nadają się do zamknięcia czekoladek lub drobnej biżuterii.
 4. Pudełka na prezenty – w trakcie pakowania koszy prezentowych dla kontrahentów warto wziąć pod uwagę możliwość wykorzystania pudełek ozdobnych zamykanych na magnes oraz składanych z satynową książką. Opcjonalnie można użyć niewielkich pudełek na biżuterię i drobne akcesoria, które pięknie uzupełniają kosze prezentowe.
 5. Papier do pakowania prezentów – to m.in. folia celofanowa, ozdobne papiery błyszczące oraz folie metalizowane. Produktów w tej kategorii jest naprawdę wiele. Jeśli kosz prezentowy nie jest ciężki i nie zawiera szklanych butelek, to papiery do pakowania będą bardzo dobrym wyborem wykończenia paczki.
 6. Opakowania na butelki – sprawdzają się idealnie, jeśli kosz prezentowy zawiera butelkę wina, whiskey lub kraftowego soku owocowego. Kartonowe pudełka na butelki zabezpieczają szkło przed rozbiciem w trakcie transportu, a dodatkowo stanowią ciekawy element ozdobny kosza upominkowego.
 7. Wstążki i taśmy – to materiał wykorzystywany do końcowego przyozdobienia koszy prezentowych lub związania folii stanowiącej obejmę dla wszystkich produktów. Do pakowania upominków biznesowych warto wykorzystać wstążki papierowe, ozdobne dwustronnie oraz samoprzylepne gwiazdki na paczki.

Wszelkiego rodzaju pudełka, opakowania i taśmy to świetny sposób na zapakowanie przedmiotów w formie kosza prezentowego, ale także dobry pomysł na promocję firmy. Kontrahenci biznesowi po otrzymaniu pięknego kosza prezentowego z pewnością zapamiętają firmę na dłużej i chętniej nawiążą współpracę w przyszłości. Wystarczy wiedzieć, jak zapakować kosz z prezentami, a wizerunek firmy może ulec znacznej poprawie.

Jak zapakować kosz prezentowy do wysyłki? 3 sprawdzone rodzaje kartonów

Poradnik, jak zapakować kosz prezentowy uwzględnia też możliwość wysyłki przygotowanych upominków. To konieczne w przypadku współpracy z kontrahentami biznesowymi z całej Polski lub na arenie międzynarodowej. Do wysyłki koszy upominkowych firmą kurierską idealnie sprawdzają się takie materiały, jak:

 • Pudełka kartonowe tekstura falista 5-warstwowa – wytrzymałość takich opakowań pozwala na obciążenie nawet do 40 kilogramów. Kartony są wykonane ze sztywnej tektury falistej, która jest odporna na zmienne temperatury, ścieranie oraz uderzenia. Zbiorcza wysyłka koszy prezentowych do współpracowników biznesowych w tych opakowaniach to gwarancja bezpieczeństwa.
 • Kartony fasonowe do wysyłki – ten rodzaj opakowania daje możliwość wielokrotnego otwierania i zamykania przesyłki, bez konieczności każdorazowego przecinania taśmy pakowej. Świetnie nadają się do wysyłki butelek z winem lub innym alkoholem, a także drobnych upominków w formie koszy prezentowych, np. na święta.
 • Kartony i pudełka teleskopowe – jeśli kosze prezentowe nie są jednolitych rozmiarów, kartony teleskopowe mogą być pomocne w szybkim i wygodnym pakowaniu upominków do wysyłki. Regulacja wysokości kartonowego opakowania pozwala na idealne dopasowanie gabarytów paczki do jej zawartości – nie trzeba używać dodatkowego wypełniacza pustych przestrzeni.

Korzystając z najlepszej jakości materiałów operacyjnych można szybko i bezpiecznie przygotować kosz podarunkowy do wysyłki. Wytrzymałe i odporne na uderzenia kartony tekturowe dają gwarancję, że nawet szklane butelki nie ulegną zniszczeniu w trakcie transportu.

Ile kosztuje stworzenie i wysyłka kosza prezentowego?

Skomponowanie kosza upominkowego dla współpracowników oraz kontrahentów biznesowych to wydatek na poziomie od kilkudziesięciu złotych w górę. Na całkowite koszty wpływa: rodzaj wybranego opakowania, sposób dostarczenia upominku do adresata oraz przedmioty, które zostały umieszczone w koszach upominkowych. Wszelkiego rodzaju personalizowane prezenty dla firm oraz kosze upominkowe z alkoholem premium będą znacznie droższe niż standardowe prezenty z czekoladkami i bonami upominkowymi.

Najpopularniejsze tematy