Jak wysłać sanki i łyżwy kurierem?

4 min. lektura17 listopada 2023

Nadejście sezonu sportów zimowych to wyjątkowy moment, na który entuzjaści nart, łyżew i sanek czekają przez cały rok. Co, kiedy chcesz dzielić się nim z bliskimi lub po prostu wystawić używane sprzęty zimowe na sprzedaż? Jak zorganizować przesyłkę nart kurierem? Czy możliwe jest wysłanie łyżew w paczce? Sprawdź, jak nadać paczkę z sankami i nie tylko!

Wysyłka nart w paczce

Zanim zdecydujesz się na wysyłkę nart kurierem, koniecznie upewnij się, czy taka paczka zostanie przyjęta do transportu. Nie zawsze będzie to możliwe, głównie z uwagi na jej gabaryty. Narty różnią się długością, więc kluczowe jest sprawdzenie, czy dany przewoźnik oferuje usługę dostosowaną do ich wymiarów. Możesz to zweryfikować, analizując parametry paczek na stronach firm kurierskich. 

Musisz wiedzieć, że narty mają długość odpowiadającą niemal wzrostowi użytkownika (zazwyczaj minus 10-15 cm), mogą więc przekraczać nawet 170-180 cm. Zapakowanie nart w standardową paczkę okaże się raczej niemożliwe. Warto rozważyć więc ich transport na palecie. W tym przypadku wysokość maksymalna wynosi zazwyczaj 180 cm.

Jak zapewnić bezpieczną wysyłkę nart? Przede wszystkim owiń je folią strech, aby uniknąć zarysowań na ślizgach czy uszkodzeń konstrukcji. Niezbędna będzie też druga warstwa ochronna, najlepiej w postaci folii bąbelkowej

Jeśli mimo wszystko chcesz umieścić narty w kartonie, to warto poszukać takiego o odpowiednich wymiarach. Tutaj może pojawić się jednak problem – znalezienie na rynku odpowiednio długiego i wąskiego kartonu, do którego zmieszczą się narty, może być trudne. Rozwiązaniem jest sklejenie kilku kartonów w kształt prostopadłościanu, używając do tego mocnej taśmy. Warto pamiętać również o wypełnieniu pustych przestrzeni. Do tego celu użyj specjalnych wypełniaczy.

Aby mieć pewność, że paczka będzie traktowana delikatnie podczas transportu, warto umieścić na niej naklejki ostrzegawcze.

Jak nadać łyżwy w paczce?

Wysyłka łyżew kurierem nie powinna już sprawić tak dużych trudności. W końcu są one znacznie mniejsze niż narty i zmieszczą się bez problemu do standardowego kartonu. Pojawia się jednak inna trudność w postaci ostrych płóz, które mogą okazać się niebezpieczne, a nawet rozerwać karton podczas transportu. Jak sobie z tym poradzić? 

Najprościej będzie zamówić w specjalistycznym sklepie z artykułami zimowymi osłony na płozy. Takie zabezpieczenie możesz też wykonać samodzielnie. Co będzie potrzebne? Na pewno styropian i mocna taśma klejąca. Styropian wykrój tak, aby ostra część płozy znalazła się w jego wnętrzu. Następnie owiń ją dokładnie taśmą.

Aby mieć pewność, że przesyłka jest dobrze zabezpieczona, umieść łyżwy w pokrowcu. W tym przypadku również należy wypełnić puste przestrzenie, np. za pomocą folii bąbelkowej.

Tak przygotowane łyżwy umieść w kartonie o kształcie prostopadłościanu i nadaj przesyłkę. Z uwagi na ich wagę, możesz ponieść nieco wyższy koszt przesyłki. Cena paczki o wadze do 5 kg wynosi przeważnie od 15 do 25 zł w zależności od wybranej firmy kurierskiej.

Jak wysłać sanki kurierem?

Sanki nie dość, że mogą być dość ciężkie, to także wymagają dodatkowego zabezpieczenia. 

Najważniejsze to zadbać, aby nie przemieszczały się wewnątrz kartonu, ponieważ zmiana środka ciężkości paczki może sprawić problemy podczas transportu. 

Wybierz solidny karton o odpowiednich wymiarach, które pomieści sanki wraz z ewentualnymi dodatkowymi zabezpieczeniami. Jeśli sanki mają ostre krawędzie, starannie zabezpiecz je, aby nie uszkodzić opakowania. Możesz użyć pianki, gąbki lub styropianu do zabezpieczenia krawędzi. 

Dla dodatkowego zabezpieczenia owiń sanki w folię bąbelkową. Upewnij się, że puste przestrzenie w opakowaniu są wypełnione odpowiednimi materiałami. Dokładnie zamknij paczkę np. za pomocą taśmy klejącej.

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej to istotny aspekt zapewniający ochronę przesyłanego towaru w przypadku ewentualnych szkód podczas transportu. Wybierając usługę kurierską, warto zaznajomić się z ofertą ubezpieczenia, która często jest dostępna jako opcja dodatkowa. 

Co ciekawe, w ramach standardowych przesyłek w usługach DPD International, każda paczka ubezpieczona jest do wartości SDR (wartość ubezpieczenia wyliczana jest na podstawie wagi paczki). Z kolei DHL oferuje ubezpieczenie przesyłki już od 7 zł.

Jeśli planujesz wysłać narty kurierem, sprzedać używane łyżwy online lub nadać paczkę z sankami, koniecznie upewnij się, czy firma kurierska akceptuje przewóz tego rodzaju produktów. Dodatkowo zaznajom się ze szczegółami dotyczącymi pakowania, aby zapewnić bezpieczny transport produktów.

Sprawdź również, co wpływa na koszt przesyłki kurierskiej.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy