Jak wysłać narty kurierem?

7 min. lektura11 grudnia 2022

Sprzedaż nart oraz ich wysyłka do klientów nawet poza granice Polski wymaga przede wszystkim właściwego sposobu zabezpieczenia towaru do wysyłki, a także wynajęcia profesjonalnego przewoźnika, który bezpiecznie doręczy przesyłkę. Dobrze jest też wiedzieć, jak wysłać narty kurierem w standardowej paczce z tektury – z Raja to możliwe i wygodne!

Narty a paczki kurierskie – czy to na pewno bezpieczne?

Wysyłka nart kurierem zalicza się do przesyłek niestandardowych, gdyż te są najczęściej znacznej długości. Narty ze względu na swoją budowę są wyjątkowo wąskie i cienkie, co oznacza, że bez problemu można je zapakować w tuby kartonowe wykonane z wytrzymałej i twardej tektury. Wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar tub, a także ich kształt. W ofercie Raja mamy zarówno tuby okrągłe, jak i kwadratowe, choć w przypadku nart najlepiej sprawdzą się te drugie.

 

Warto poznać kilka kluczowych zasad na temat tego, jak wysyłać narty kurierem. W kwestii bezpieczeństwa – wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości materiały operacyjne pozwalające na zabezpieczenie towaru w paczce, np. folie bąbelkowe, kartony 5- lub nawet 7-warstwowe, a także taśmę pakową. Bezpieczeństwo nart podczas wysyłki jest mocno uzależnione od tego, w jaki sposób zostaną zapakowane i zabezpieczone z użyciem ekologicznych i wytrzymałych materiałów do pakowania.

Jak wysłać narty kurierem? Krótki poradnik dla przedsiębiorców

Przed podjęciem decyzji o wysyłce nart firmą kurierską, warto zawsze zadbać o to, aby te były jak najlepiej zabezpieczone przed oddziaływaniem wilgoci, a nawet uszkodzeniami mechanicznymi, które najczęściej pojawiają się trakcie przewozu paczki kurierem. Jak zabezpieczyć narty w paczce? Wyróżniamy kilka prostych metod, które pozwolą na stosunkowo bezpieczną wysyłkę nart, bez ryzyka ich uszkodzenia czy nawet złamania.

 

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i materiały do pakowania. Kluczowe wskazówki można znaleźć w przewodniku po taśmach i akcesoriach dostępnych w Raja. Po zaopatrzeniu się w podstawowe pistolety do taśm pakowych, folię stretch oraz kartony w postaci tuby kwadratowej, można przystąpić do procesu zabezpieczania nart. Krok pierwszy to owinięcie nart folią bąbelkową lub papierem zabezpieczającym, który dodatkowo amortyzuje uderzenia czy nawet upadek paczki na ziemię. Kolejna kwestia to umieszczenie nart w kartonie. Ten powinien być odpowiednio większy, aby pozwalał na uzupełnienie powierzchni wypełniaczem kartonowym. Dzięki temu narty będą dodatkowo zamortyzowane.

 

Po ułożeniu nart wewnątrz opakowania tekturowego warto zamknąć paczkę taśmą pakową, a następnie przykleić do rantów narożniki tekturowe. Dzięki temu cała paczka stanie się znacznie sztywniejsza, a narty nie ulegną np. złamaniu przez nieuwagę kuriera. Na koniec, aby utrzymać jak najlepszy poziom zabezpieczenia nart na czas wysyłki, można owinąć paczkę folią stretch, która dodatkowo ochroni ją przed wilgocią.

Jakie kartony najlepiej nadają się do wysyłki nart?

Nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie tuby i quattropacki idealnie nadają się do wysyłki nart. Dzięki nim można bezpiecznie nadać kurierem nawet wyjątkowo drogi model nart. Najlepsze kartony do wysyłki tego typu przedmiotów to takie, które są co najmniej 5-warstwowe. Dzięki temu tektura zachowuje swoją twardość przez długi czas, a to szczególnie ważne podczas wysyłki nart lub innych, wyjątkowo długich przedmiotów.

 

Oczywiście wybór odpowiedniego opakowania kartonowego to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. Liczy się także jakość taśmy pakowej oraz folii zabezpieczających, które powinny jak najdłużej amortyzować pakunek w razie upadków lub uderzeń w czasie transportu. W ofercie Raja można znaleźć wszystkie niezbędne materiały do pakowania paczek, które sprawdzają się w wielu branżach. Warto wybrać towary od firmy z ugruntowaną pozycją na europejskim rynku, a także wieloletnim doświadczeniem, co przekłada się na wysoką jakość oferowanych produktów.

Na co zwrócić uwagę podczas pakowania nart?

Wyróżniamy kilka kwestii technicznych, jeśli chodzi o wysyłkę towarów o wyjątkowo pokaźnej długości. Jak zabezpieczyć narty w paczce, aby te dotarły na miejsce nieuszkodzone? Podczas pakowania nart należy zwrócić szczególną uwagę na poprawne zabezpieczenie ślizgów, wiązań oraz krawędzi narty. Jakiekolwiek zarysowania, wyszczerbienia i inne uszkodzenia wynikające z niepoprawnego transportu, mogą spowodować, że narty nie będą nadawać się do dalszego użytkowania.

 

Pasek można swobodnie przełożyć przez kartonowe wypustki, wiązania owinąć folią bąbelkową wraz z pozostałą częścią nart. Same narty należy skierować ślizgami do siebie, a następnie mocno skleić je ze sobą tak, aby nie przesuwały się wzajemnie po sobie. Połączenie folii bąbelkowej oraz taśmy pakowej powinno być wystarczające na wstępnym etapie przygotowywania nart do wysyłki kurierem. Warto też stosować się do czterech zasad bezpiecznego pakowania paczek. To głównie: używanie mocnych i odpornych na warunki atmosferyczne opakowań, właściwe wypełnienie paczek, dokładne zamknięcie oraz oznakowanie przesyłki.

 

W kwestii oznakowania – jak wysłać narty kurierem, aby ten wiedział, żeby zwrócić na nie szczególną uwagę? Wystarczy nakleić na przesyłkę oznaczenie dotyczące paczki niestandardowej oraz o wyjątkowo wrażliwej zawartości. Dzięki temu kurier będzie zobowiązany do odpowiedniego obchodzenia się z paczką, by zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek uszkodzenia. To tylko krótki poradnik na temat tego, jak spakować narty do wysyłki, aby potencjalny klient mógł cieszyć się nowym towarem przesłanym w nienagannym stanie technicznym i wizualnym.

Jak wysłać narty kurierem? Kwestie formalne nadania paczki

Każdy przedsiębiorca powinien współpracować co najmniej z jednym przewoźnikiem w ramach umowy stałej współpracy lub z pośrednikiem kurierskim, który wyszukuje najkorzystniejsze oferty tranzytu dopasowane do określonych typów przesyłek. Po przygotowaniu nart do wysyłki i ich zabezpieczeniu należy zgłosić chęć nadania paczki do firmy transportowej, opłacić wysyłkę, wydrukować list przewozowy oraz nakleić go bezpośrednio na karton. Tak przygotowaną przesyłkę kurier może odebrać w wyznaczonym wcześniej terminie, a następnie doręczyć ją do odbiorcy – najczęściej w ciągu 1-2 dni roboczych.

Od czego zależą koszty wysyłki nart kurierem?

Całkowity koszt wysyłki nart kurierem zależy przede wszystkim od rozmiaru nart oraz finalnej wielkości paczki, która zostanie osiągnięta po jej zamknięciu. Warto też przeanalizować cenniki usług kurierskich, gdzie różnice u poszczególnych przewoźników mogą sięgać nawet do kilkunastu złotych za jedną paczkę niestandardową. Narty, które przekraczają dopuszczalną długość całkowitą paczki wysyłanej kurierem, będą kwalifikowane jako przesyłka wielkogabarytowa, za którą należy zapłacić znacznie więcej.

Jak spakować narty do wysyłki? Najlepiej z użyciem materiałów Raja!

Nie ma jednej, złotej zasady odnoszącej się do tego, jak zabezpieczyć narty w paczce oraz wysłać je kurierem. To kwestia indywidualnego podejścia firmy do wysyłania paczek niestandardowych oraz sposobów ich zabezpieczania. Warto jednak sprawdzić ofertę firmy z ugruntowaną pozycją na rynku europejskim, czyli Raja – dystrybutora profesjonalnych materiałów do pakowania paczek i palet transportowych.

 

Nawet podczas wysyłki nart można zadbać o ochronę środowiska naturalnego poprzez wykorzystanie ekologicznych wypełniaczy do paczek oraz kartonów nadających się do recyklingu po ich zużyciu. W ofercie rajapack.pl dostępnych jest ponad 3000 produktów do pakowania paczek z opcją wysyłki w 24 godziny od czasu złożenia zamówienia! Dla firm zajmujacych się na co dzień wysyłką nart lub innych wielkogabarytowych towarów taka współpraca może być wysoce opłacalna pod wieloma względami – zarówno bezpieczeństwa paczek, jak i koszów pakowania.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *





     

    Najpopularniejsze tematy