Jak wysłać paczkę do Niemiec?

5 min. lektura 30 września 2023

Międzynarodowy transport paczek to usługi kurierskie, które są wykorzystywane na co dzień, szczególnie przez sklepy internetowe. Chcesz zoptymalizować procesy logistyczne w firmie i skrócić czas potrzebny na przygotowywanie paczek do wysyłki? A może coraz częściej realizujesz wysyłkę paczek do Niemiec i nie wiesz, jak zabezpieczyć towar przed dłuższą podróżą? Zobacz poniższy poradnik. Dowiesz się, jak wysłać paczkę do Niemiec i jak ją przygotować, aby dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Pakowanie paczek do Niemiec – jak to zrobić, aby towar bezpiecznie dotarł do klienta?

W trakcie przygotowywania paczek do wysyłki musisz przede wszystkim zadbać o to, aby przedmioty były odpowiednio zabezpieczone. W czasie międzynarodowego tranzytu przesyłki są narażone na: uderzenia, upadki z wysokości oraz wilgoć czy nawet zalanie przez wodę. Jak można zapobiec zniszczeniu opakowania wraz z jego zawartością? Oto kilka przydatnych porad.

 1. Ustal, jak duże powinno być pudełko kartonowe. Najlepiej, jeśli będzie nieco większe od wysyłanych przedmiotów. Dzięki temu we wnętrzu pudełka zmieści się jeszcze dodatkowa warstwa wypełniająca puste przestrzenie.
 2. Owiń wysyłane towary folią stretch, folią bąbelkową lub pianką polietylenową ochronną. To trzy podstawowe materiały pakowe, które warto wykorzystać w magazynach zajmujących się przygotowaniem przesyłek międzynardowych do nadania firmą kurierską.
 3. Zabezpieczony towar układaj w kartonie najlepiej w centralnej części. Dzięki temu po bokach umieścisz dodatkowe warstwy wypełniacza i elementy amortyzujące. To realnie zwiększa szansę na bezproblemowe dostarczenie towaru bez najmniejszego naruszenia struktury produktów.
 4. Jeśli wysyłasz towar drobnicowy do Niemiec, koniecznie stosuj przekładki tekturowe. Dzięki temu produkty nie będą ocierać się o siebie w trakcie przewozu. Alternatywnie możesz wykorzystać koperty foliowe, które ułatwiają pakowanie towaru drobnicowego do wysyłki kurierskiej.
 5. Przygotowane kartony zamykaj z użyciem jak najmocniejszej taśmy pakowej. Alternatywnie możesz owinąć całe pudełko folią stretch. W ten sposób zabezpieczysz tekturę przed wilgocią, a także uszkodzeniami mechanicznymi.

A może handlujesz towarami na terenie całego świata i potrzebujesz dodatkowej dawki wiedzy o pakowaniu paczek? Zobacz, jak wysłać paczkę do Anglii, aby produkty nie uległy zniszczeniu podczas transportu przez firmę przewozową.

Jak nadać paczkę do Niemiec? Krok po kroku

Wysyłka paczki do Niemiec jest dość prosta, szczególnie w dzisiejszych czasach. Firmy przewozowe często przedstawiają oferty na przewóz międzynarodowy, szczególnie dla klientów biznesowych związanych z branżą e-commerce. Jeśli chcesz zlecić nadanie paczki międzynarodowej do Niemiec, koniecznie przejdź przez kilka kroków.

 1. Ustal kierunek transportu oraz preferowaną trasę przesyłki. Dzięki temu zoptymalizujesz czas potrzebny na doręczenie towaru do klienta.
 2. Poproś przewoźnika o wycenę transportu. Najczęściej bywa tak, że im cięższy i większy przedmiot, tym wyższa cena dostarczenia paczki do odbiorcy.
 3. Zapoznaj się z wymogami technicznymi paczek, które trzeba spełnić, aby przewoźnik przyjął przesyłkę do realizacji.
 4. Stwórz etykietę transportową zgodną z danymi odbiorcy towaru. Na tym etapie podaj adres klienta, dane kontaktowe i wydrukuj gotową etykietę. Przykleisz ją bezpośrednio na górną część przesyłki.

Po przejściu powyższych kroków możesz już tylko czekać na odbiór przygotowanej paczki przez kuriera. Koszty wysyłki towarów do Niemiec mogą oscylować w granicy od 100 do 300 złotych, zależnie od gabarytów i wagi paczki.

Produkty zabronione a wysyłka towarów do Niemiec

Warto wiedzieć, że każdy kraj ma swoje regulacje odnoszące się do tego, jakie są zabronione produkty, których kategorycznie nie można umieścić w paczce międzynarodowej. W przypadku przesyłek do Niemiec towary niepożądane w transporcie to:

 • alkohol,
 • papierosy,
 • żywność płynna i taka z krótkim terminem przydatności,
 • żywe zwierzęta oraz rośliny,
 • broń palna i biała,
 • narkotyki,
 • substancje chemiczne o żrącym charakterze.

Jak widzisz, jest wiele wyjątków. Musisz wiedzieć, czego nie powinno się umieszczać w paczkach do Niemiec. W ten sposób unikniesz wielu kłopotów i problemów ze zwrotami paczek.

Ile trwa doręczenie paczki do Niemiec?

Średni czas doręczenia przesyłki do Niemiec z Polski wynosi od 2 do kilku dni roboczych. Wiele zależy od tego, jaka jest odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą, a także od tego, jak szybko pracuje przewoźnik. Firmy transportowe często nie gwarantują też określonego terminu dostarczenia paczki – wynika to prawdopodobnie ze względu na stale zmieniające się czynniki drogowe, które rzutują bezpośrednio na czas potrzeby do dostarczenia przesyłki do odbiorcy.

Jak wysłać paczkę do Niemiec – czy warto i jak się przygotować? Podsumowanie

Wysyłając towar do niemiec, wystarczy, że zadbasz o odpowiednie zabezpieczenie pakowanych przedmiotów, dobrze okleisz paczkę i przygotujesz list przewozowy z poprawnie wpisanym adresem zagranicznym. To niezbędne wskazówki, jak wysyłać paczki do Niemiec tak, aby towar dotarł do klienta w perfekcyjnym stanie.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy