Czarna folia stretch – idealna do pakowania paczek i palet

4 min. lektura22 grudnia 2021

Czarna folia stretch – idealna do pakowania paczek i palet.

 Folia stretch jest niezbędna do paletyzacji, ale stosuje się ją także do pakowania mniejszych, lecz ciężkich paczek, a także zwykłych paczek o nieregularnym kształcie. Jakie ma zalety i zastosowanie? Jakie rodzaje są dostępne w sklepie RAJA? Czy istnieje ekologiczna folia stretch?

 Folia stretch służy przede wszystkim do stabilizacji i zabezpieczenia towarów podczas transportu i magazynowa na paletach. Czarny strecz do pakowania to materiał wykorzystany powszechnie w branży transportowej i kurierskiej. Z racji swojej rozciągliwości daje możliwość szybkiego, i co ważniejsze, skutecznego zabezpieczenia towarów. Jest używana także do stabilizacji ładunków na paletach, ponieważ owinięty ładunek nie przemieszcza się w trakcie transportu. Jest wykonana z trzywarstwowej folii polietylenowej, dlatego jest tak mocna.

Zastosowanie folii stretch

Czarny stretch służy przede wszystkim do stabilizacji i zabezpieczania ciężkich towarów na paletach – podczas transportu, a także magazynowania.

Folia stretch w transporcie

Ładunek owinięty szczelnie czarnym streczem do pakowania nie przesuwa się w trakcie transportu, więc jest stabilny. Poza tym znajduje zastosowanie także w stosunku do mniejszych przesyłek np. o nieregularnym kształcie i nietypowym wymiarze. Często zabezpiecza się nią książki. Jest to zatem nie tylko produkt do owijania palet, ale także folia do pakowania paczek.

Folia stretch w czasie podróży

Ale czarna folia stretch ma także pewne nietypowe zastosowania. Jest chętnie wykorzystywana podczas wakacji do zabezpieczenia walizek – zwłaszcza tych tzw. skorupowych. Owinięcie walizki chroni ją podczas przerzucania do i z samolotu.

Folia stretch dla zwierząt

Poza tym folia ta jest wykorzystywana także do budowy zimowych budek dla kotów wolno żyjących. Budka jest wykonana ze styropianu, a z zewnątrz oklejona czarnym streczem. Dzięki temu jest zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Folia stretch do przeprowadzki i przechowywania rzeczy

Znajdzie także zastosowanie podczas przeprowadzki do zabezpieczenia przed uszkodzeniem cennych przedmiotów. Można z niej korzystać do przechowywania rzeczy w pomieszczeniach takich jak piwnice, garaże, szopy. Przyda się także w ogrodzie – do pokrycia szklarni czy inspektów warzywnych.

Zalety czarnej folii do pakowania

Folia stretch ma szereg zalet, oto one:

 • niezwykła elastyczność,
 • odporność na przetarcia i rozdarcia,
 • możliwość ukrycia zawartości ładunku (dyskrecja),
 • mocna warstwa klejąca,
 • ciche odwijanie,
 • doskonała przyczepność – ścisłe przyleganie zabezpiecza przed przypadkowym odwinięciem,
 • szczelność (ochrona przed zamoczeniem, zabrudzeniem),
 • osoby postronne nie otworzą łatwo przesyłki zabezpieczonej czarną folią,
 • łatwość użycia – owinięcie przesyłki trwa krótko i nie wymaga użycia akcesoriów.

Czarna folia stretch dostępna w sklepie RAJA

W ofercie sklepu RAJA dostępny jest szeroki wybór folii stretch, tj.: czarna folia do pakowania, folia przezroczysta, folia kolorowa, folia pre-stretch (wstępnie rozciągnięta), folia typu blown, mini rolki folii stretch, a nawet ekologiczna folia stretch z recyklingu typu cast.

Folia wstępnie rozciągnięta (pre-stretch) jest najbardziej ekonomiczna i wydajna. Jest dwukrotnie cieńsza niż tradycyjna folia i nie rozciąga się podczas aplikacji. Jest bardzo wydajna dzięki optymalnemu wstępnemu rozciągnięciu. Jest bardzo łatwa w użyciu – jej aplikacja jest bezwysiłkowa – nie ma konieczności dodatkowego naciągania folii podczas owijania ładunków. Jest wykonana z polietylenu rozciągniętego metodą podmuchu „blown”.  Wewnętrzna strona jest klejąca. Folia ta nie ulega rozciągnięciu nawet podczas długiego magazynowania ładunków.

Folia kolorowa występuje w wersji białej i niebieskiej. Aby zachować dyskrecję, wystarczy owinąć nią ładunek trzykrotnie. Używana pojedynczo umożliwia szybką identyfikację zawartości. Jest chicha w użyciu.

Ekologiczna folia z recyklingu typu cast jest uniwersalna – służy do owijania jednorodnych ładunków. Dostępna w 2 kolorach: przezroczysty zielony do szybkiej identyfikacji zawartości i nieprzezroczysty czarny dla pełnej dyskrecji. Jest wykonana z folii polietylenowej w 80% z recyklingu.

Folia stretch typu blown jest rozciągliwa do 150% w dwóch kierunkach. Jest samoprzylepna i odporna na działanie niskich temperatur. To idealna folia do owijania palet. Świetnie stabilizuje ładunek paletowy – jest wykonana z polietylenu rozciągniętego podmuchem typu „blown”. Zabezpiecza towary nawet o bardzo ostrych i odstających krawędziach.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy