Maszyny, urządzenia i narzędzia do pakowania dla e-commerce

4 min. lektura 18 lutego 2022

Maszyny, urządzenia i narzędzia do pakowania dla e-commerce.

Korzystanie z systemów do pakowania znacząco przyspiesza proces pakowania paczek, a więc jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż ręczne uzupełnianie przesyłek wypełniaczem.

RAJA, która jest liderem na europejskim rynku opakowań pomaga przedsiębiorcom w poprawie wydajności pracy i zmniejszeniu kosztów wysyłek dzięki profesjonalnym systemom pakowania. Maszyny do pakowania paczek pozwalają na szybkie i łatwe przygotowanie odpowiedniej ilości wypełniacza.

Dlaczego warto stosować automaty pakujące?

Warunkiem dotarcia przesyłki do adresata w nienaruszonym stanie jest jej odpowiednie zabezpieczenie. W tym celu stosuje się różne rodzaje wypełniaczy do paczek. Zabezpieczają one zawartość przesyłki w różnym stopniu i w niektórych przypadkach trzeba użyć ich bardzo dużo. Natomiast nowoczesne i efektywne maszyny pakujące pozwalają na szybkie produkowanie wypełniacza i pakowanie, co oszczędza czas i pieniądze. Najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie sklepu w specjalny system do samodzielnej produkcji wypełniaczy.

Do wypełniania pustych przestrzeni w paczkach najczęściej stosuje się powietrzne wypełniacze oraz folię bąbelkową. Chronią towary przed wstrząsami i przesuwaniem się podczas transportu. Sklep internetowy wyposażony w system do pakowania ma sprawniejszy, bardziej ekonomiczny i ekologiczny proces pakowania.

Systemy pakowania

RAJA oferuje 2 rodzaje systemów pakowania – system do produkcji wypełniaczy papierowych oraz wypełniaczy powietrznych.

Papier to jeden z najbardziej ekologicznych wypełniaczy, a przy tym jest to doskonałe zabezpieczenie produktów. Jako wypełniacza używa się zgniecionego papieru lub mat papierowych wytworzonych maszynowo. Papier cieńszy nadaje się do stabilizacji lekkich i niezbyt kruchych produktów, a do zabezpieczenia dużych i ciężkich towarów, w szczególności tych o ostrych krawędziach, maty papierowe grubo sprasowane.

W ofercie sklepu są następujące urządzenia pakujące: FillPak M, PadPak Compact, WrapPak Protector, Geami WrapPak ręczny, RanPak Guardian, PadPak LC2, FillPak TT, FillPak TT Cutter, PadPak Senio, PadPak Junior oraz FillPak SL oraz pasujący do nich papier.

System do produkcji wypełniaczy powietrznych to najbardziej skuteczny i praktyczny rozwiązanie na rynku. Są to urządzenia produkujące poduszki i maty powietrzne z małymi lub dużymi bąblami. Uruchamiają i rozgrzewają się bardzo szybko, dzięki czemu taki system pakowania jest gotowy do użycia w kilka chwil. To urządzenia kompaktowe i ciche, więc można je łatwo zintegrować z dowolnym stanowiskiem do pakowania. Programuje się je za pomocą Bluetootha. Na życzenie dostępne są akcesoria dodatkowe (pedały, pojemnik, wysuwany stabilizator do rolek, zestaw do konserwacji). RAJA oferuje także materiały eksploatacyjne.

Takie urządzenia pozwalają na produkcję wypełniaczy dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można zoptymalizować powierzchnię magazynową – materiał eksploatacyjny stanowi 1% poduszek i mat wypełnionych powietrzem. A takie wypełniacze są ekologicznym sposobem zabezpieczania produktów podczas transportu – są wykonane z folii o podwyższonej wytrzymałości. Przedsiębiorcy nie muszą kupować urządzenia, lecz mogą je wydzierżawić, przez co nie muszą czynić żadnych dodatkowych inwestycji. RAJA oferuje również serwis posprzedażowy. Takie systemy pakowania świetnie sprawdzają się w dużych sklepach.

W RAJA dostępne są następujące rodzaje urządzeń do wytwarzania poduszek powietrznych: Fill Teck 400, Fill-Air Rocket, New Air I B Flex, NewAir IN Nano, Air First oraz odpowiednie folie do nich.

Maszyny, urządzenia i akcesoria do pakowania

Oprócz urządzeń do produkcji wypełniaczy RAJA oferuje także narzędzia do pakowania:

  • dyspensery ręczne do taśmy
  • elektroniczne dyspensery do taśmy
  • urządzenia do zamykania worków
  • półautomaty do spinania taśmą PP
  • owijarki do folii stretch
  • folię stretch.

Owijarki do folii stretch

RAJA oferuje także profesjonalne owijarki do streczu. Służą do szybkiego owijania małych paczek

kartonowych i produktów. Jest bardzo wydajna – oszczędza do 75% czasu w porównaniu z ręcznym owijaniem, gdyż proces owijania jednej paczki trwa ok. 15 sekund. Dostępna jest wersja manualna i automatyczna, a także półautomatyczna. W sprzedaży są także aplikatory taśmy klejącej i uchwyty do folii. Półautomatyczne owijarki do streczu są intuicyjne – wszystkie funkcje można znaleźć na elektronicznym panelu operatorskim. Są wyposażone w fotokomórkę wykrywającą wysokość ładunku. Mogą mieć głowicę M (naciąganie folii realizowane przez hamulec mechaniczny) lub LP (system wstępnego zmotoryzowanego rozciągu folii).

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy