Koperty – ich zastosowanie i rodzaje

4 min. lektura28 lutego 2020

Koperty mają wiele zastosowań, dlatego ważne, by wybrać odpowiedni rodzaj. A oferta jest naprawdę szeroka – od tradycyjnych kopert do wysyłania korespondencji, przez koperty kartonowe i bąbelkowe do wysyłania małych przedmiotów, po koperty foliowe i bezpieczne przeznaczonych do wysyłek kurierskich.

Koperty przydają się nie tylko do wysyłania firmowej czy urzędowej korespondencji. Służą także do wysyłki mniejszych przedmiotów. RAJA oferuje naprawdę duży wybór rodzajów i formatów kopert, w tym: koperty samoprzylepne z paskiem ochronnym, z okienkiem, koperty rozszerzane, samoklejące, koperty foliowe, bezpieczne, zwrotne, koperty kartonowe i bąbelkowe oraz różne formaty, w tym: DL, B5, C5, B4, E4.

Różne wzory i formaty kopert

RAJA oferuje wiele formatów kopert, tj.: DL, B5, C5, B4, E4 oraz rodzaje takie jak: koperty z okienkiem, samoprzylepne z paskiem ochronnym/samoklejące czy rozszerzane. Koperty z okienkiem są przeznaczone do ręcznej i częstej wysyłki dokumentów. Są wykonane z białego papieru – środek jest szary. Koperty rozszerzane mają możliwość zwiększenia swojej głębokości do 40 mm w celu zmieszczenia większej ilości dokumentów. Są wyposażone w pasek samoklejący. Ryzyko przebijania druku jest minimalne. Koperty samoklejące czy samoprzylepne są wygodne w użyciu, gdyż nie trzeba stosować kleju czy taśmy klejącej. Koperty DL to białe koperty firmowe do wysyłki wszelkiej korespondencji handlowej, w tym faktur, listów, dokumentów.

Koperty foliowe

Są to koperty kurierskie – wykonane z polietylenu o grubości 60 mikronów – są całkowicie nieprzezroczyste, dlatego zapewniają dyskretną wysyłkę. Są wyposażone w pasek samoklejący ułatwiający zamykanie. Chronią przesyłkę przed zmoczeniem i wilgocią – są w 100% wodoodporne, a także odporne na rozrywanie i zgniatanie. Występują także w wersji rozszerzanej – z rozszerzanym spodem – 120 lub 200 mm.

W ofercie RAJA dostępne są także koperty bezpieczne SAFEBAG – po zamknięciu nie ma możliwości ich otwarcia bez naruszenia zabezpieczeń, nie jest możliwe ponowne zamknięcie koperty. Są wykonane z trójwarstwowej folii polietylenowej – odporne na uszkodzenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. Łatwą identyfikację zapewniają odrywane odcinki przewozowe i miejsce na daty i podpisy.

Szczególnie przydatne w sklepach internetowych są z kolei koperty zwrotne z podwójnym samoprzylepnym zamknięciem. Dzięki nim zwrot towarów jest bardzo łatwy – jeden pasek samoprzylepny służy do zamknięcia koperty, a drugi do ewentualnego zwrotu. Zatem klient może zwrócić towar w tym samym opakowaniu. Otwieranie jest szybkie i łatwe – za pomocą paska z mikroperforacją. Koperty te są wodoszczelne i odporne na rozdarcie. Część wewnętrzna jest czarna, co gwarantuje dyskrecję przesyłki.

Dostępne są także koperty foliowe przezroczyste – do wysyłki zaproszeń i ulotek. Są lekkie, co pozwala zmniejszyć koszty przesyłki, posiadają wielokrotne samoprzylepne zamknięcie z paskiem ochronnym. Są wodoszczelne.

Koperty kartonowe

Koperty te są wykonane z wytrzymałej, twardej tektury – mają podwójną papierowo-tekturową strukturę. Stanowią skuteczne zabezpieczenie przed zgnieceniem dla cienkich i delikatnych dokumentów. Wyposażone są w samoprzylepne zamknięcie z paskiem ochronnym. W ofercie dostępne są następujące rodzaje kopert kartonowych: wzmocnione tekturą, białe, koperty tekturowe lekkie z regulowaną wysokością – na dokumenty, koperty samoklejące Suprawell (do wysyłki płaskich przedmiotów), koperty ochronne RAJAMAIL (ze wzmocnionymi narożami), sztywne koperty tekturowe ekonomiczne (z włókna drewnianego).

Koperty bąbelkowe

W ofercie dostępne są dwa rodzaje kopert bąbelkowych – RAJABUL oraz koperty foliowe MAIL LITE. Koperty te służą do wysyłki niewielkich, delikatnych przedmiotów (książki, płyty, odzież, akcesoria, dodatki, biżuteria itp.). Dzięki wewnętrznej folii bąbelkowej można mieć pewność, że przesyłka nie ulegnie zniszczeniu. Są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne(w tym wilgoć i uszkodzenia). Posiadają samoklejące zamknięcie, które jest bardzo praktyczne. Koperty bąbelkowe są bardzo ekonomiczne – ich niewielka waga pozwala zaoszczędzić na kosztach wysyłki. Koperty foliowe MAIL LITE chronią przed wstrząsami i są odporne na przebicie. Są jeszcze lżejsze niż koperty papierowe, a więc jeszcze bardziej ekonomiczne.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *





     

    Najpopularniejsze tematy