Wyroby kartonowe – gdzie kupić pudełka kartonowe?

7 min. lektura31 października 2022

Pudełka wykonane z kartonu to produkty o szerokim spektrum zastosowań. Ze względu na strukturę materiału mogą być wyprodukowane w różnych wielkościach, co ułatwia przechowywanie wszelkiego rodzaju materiałów, dokumentów lub przedmiotów w zależności od potrzeb zaopatrywanej firmy. Gdzie kupić pudełka kartonowe? Jak je wykorzystać i na jakie koszty warto się przygotować? Odpowiadamy!

Czym są pudełka kartonowe i jakie mają zastosowanie?

Sam karton, a także produkty z niego wykonane, znane są zapewne wielu użytkownikom od lat. Czy jednak nie warto zastanowić się, jaki jest jego skład i gdzie można go wykorzystać? Przede wszystkim karton to wyrób papierniczy o znacznie zwiększonej gramaturze, która mieści się w zakresie 160g/m2 – 315 g/m2. Im większa gramatura papieru, tym większa wytrzymałość materiału. To właśnie dlatego pudełka z kartonu najczęściej produkowane są z maksymalnej grubości, dzięki czemu są trwałe, wytrzymałe i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu.

Karton to materiał uniwersalny, dlatego ma niezwykle szerokie możliwości wykorzystania. Pudełka wykonane z wyrobów papierniczych z powodzeniem można znaleźć zarówno u osób prywatnych, które składują drobne przedmioty, ważne dokumenty, teczki, czy inne akcesoria, jak i w firmach wielkopowierzchniowych, jednoosobowych działalnościach gospodarczych i placówkach państwowych. Główną funkcją opakowań kartonowych jest możliwość przechowywania, dlatego produkt tak często wykorzystywany jest również podczas wszelkiego rodzaju przeprowadzek, zapewniając tym samym maksymalne zabezpieczenie przenoszonego mienia przed uszkodzeniami mechanicznymi, szkodliwym działaniem temperatury lub innych czynników zewnętrznych.

Istotne jest, że pudełka wykonane są z papieru, dlatego wykorzystując je, warto zadbać o ich umiejscowienie. W przypadku kartonów warto wystrzegać się wilgotnych miejsc oraz przestrzeni mocno nasłonecznionej, ponieważ te mogłyby negatywnie wpłynąć na trwałość materiału.

Pudełka kartonowe – dostępne kształty

Różne pudełka z tektury falistej

Ze względu na duże zainteresowanie zarówno konsumentów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw, przygotowane zostały różne rozmiary i rodzaje opakowań, które z powodzeniem można dopasować do potrzeb odbiorcy.

Opakowania wykonane z kartonu to nie tylko kwadratowe pudełka, które pomieszczą sterty dokumentów. Wyroby o zwiększonej grubości papieru wykonywane są również w kształcie tuby zakończonej plastikowym lub papierowym zamknięciem. Taka forma doskonale sprawdzi się do transportu plakatów, map lub rysunków, które w przypadku braku odpowiedniego zabezpieczenia uległyby zniszczeniu. Tekturowe opakowanie w kształcie koperty to rozwiązanie dla firm zajmujących się wysyłką książek, dzienników, plenerów oraz kalendarzy. Szczelna obudowa zabezpiecza okładkę i pozwala zachować jej pierwotny kształt.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na wykorzystanie opakowań kartonowych, które wyprodukowane zostały w formie ozdobnej i kształtem przypominają klasyczne torebki prezentowe o wzmocnionej strukturze i dnie. Jest to dobre rozwiązanie do przesyłania paczek PR’owych oraz upominków dla stałych kontrahentów.

Gdzie kupić pudełka kartonowe? Hurtownia opakowań Raja to niekwestionowany lider wśród producentów opakowań. W ofercie ma blisko 500 rodzajów pudełek kartonowych, które sprawdzą się jednakowo podczas wysyłek produktowych, dostaw oraz przechowywania. Uniwersalna kolorystyka pozwala na otrzymanie towaru niemal w 24 godziny od złożenia zamówienia.

Opakowania z kartonu – rodzaje kartonów do pakowania i przechowywania

Rodzaj kartonu, na jaki należy się zdecydować, w dużej mierze uzależniony jest od jego przeznaczenia i typu produktów, które będą w nim przechowywane lub transportowane. Najpopularniejszym wyborem są opakowania o strukturze falistej. Ich główną zaletą jest możliwość doboru grubości poczynając od dwóch warstw, które sprawdzą się w firmach trudniących się przesyłkami kurierskimi, magazynowaniem towaru, jak hurtownie. 

Kartony trzywarstwowe mają zastosowany dodatkowy wkład o lekko pofalowanej strukturze. Ta sprawdza się w pakowaniu delikatnych przedmiotów, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas transportu oraz w kartonach, które wymagają dodatkowych przegródek. Dla ciężkich towarów przewidziane zostały kartony pięciowarstwowe i kartony siedmiowarstwowe.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i miejsce magazynowe, dobrym rozwiązaniem jest dobór kartonów z automatycznym dnem. Ich głównym atutem jest niebywała szybkość montażu oraz zastosowanie paska montującego, który eliminuje konieczność używania taśmy klejącej. Podobny schemat wykorzystany jest w kartonach fasonowych, które poprzez użycie zazębiających się klap i skrzydełek nie potrzebują dodatkowej taśmy do zamknięcia opakowania. Ponadto kartony te mają podwójne ścianki, które zapewniają wytrzymałość i ochronę wysyłanego produktu. W przypadku sklepów internetowych warto zwrócić szczególną uwagę na kartony z możliwością ponownego zapakowania produktu. Taka forma sprawdza się przy licznych zwrotach, które zapewnią profesjonalne zapakowanie odsyłanego produktu i nie narażą klienta na dodatkowe koszty.

Gdzie kupić pudełka kartonowe – renomowany dostawca na rodzimym rynku

Opakowania z kartonu to dość powszechny produkt, który można znaleźć niemal w każdym punkcie sprzedaży. Co w takim razie wpływa na ostateczny wybór? Decydując się na zakup pudełek kartonowych, należy postawić zarówno na uniwersalność i użyteczność produktów, jak i renomę firmy, z którą podejmie się dłuższą współpracę. 

Ugruntowana pozycja europejskiej marki Raja sprawia, że tysiące przedsiębiorców decydują się na nawiązanie dłuższej współpracy. Głównym tego powodem jest dostępność wielu produktów „od ręki” co oznacza, że wybrany towar zostanie wysłany do konsumenta zaledwie w 24 godziny. Istotne jest również szerokie portfolio produktowe, które umożliwia dobranie opakowań dopasowanych do ich przeznaczenia.

Innowacyjne rozwiązania proponowane przez Rajapack pomagają przedsiębiorcom zaoszczędzić koszty pracownicze związane z ograniczeniem czasu pakowania dostępnego asortymentu do absolutnego minimum. Wysoka jakość usług i precyzja wykonania poszczególnych pudełek to istotnym element, na który powinien zwrócić uwagę każdy właściciel wielkopowierzchniowej i małej firmy.

Pudełka i opakowania kartonowe – czy niska cena jest równa wysokiej jakości?

Cena opakowań wykonanych z papieru o zwiększonej gramaturze uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim na jej ostateczny kształt będzie wpływać wielkość produktu, dokładny materiał, z jakiego został wykonany, liczba warstw czy dodatkowych mechanizmów, jak np. automatycznie zamykane dno.

Ważna jest również liczba zamawianych produktów. Podobnie jak w większości przypadków ceny hurtowe są atrakcyjniejsze niż koszty detaliczne. To właśnie dlatego warto nawiązać z dostawcą cykliczną współpracę, która pozwoli na zamówienie różnorodnych i większych ilości opakowań w korzystniejszych cenach. Nie warto przyjmować zasady – im mniejszy karton, tym niższa cena. Niezwykle często zdarza się tak, że opakowania prezentowe będą nieco bardziej skomplikowane w produkcji niż karton pakowy, wykorzystywany przy przeprowadzkach i wbrew pozorom małe pudełko może kosztować nieco więcej niż standardowe propozycje. Chcąc poznać dokładne koszty, najlepiej skontaktować się z firmą, która na podstawie potrzeb przedsiębiorstwa oszacuje kosztorys i zapewni możliwie najniższą cenę z zachowaniem wysokiej jakości wykonania i późniejszej obsługi kontrahenta.

Kartony do pakowania to produkty wielofunkcyjne, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i w firmach wysyłkowych lub hurtowniach i magazynach. Zanim zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z pełną ofertą firmy i obierz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania i zagwarantują satysfakcję klienta po otrzymaniu przesyłki.

Sprawdź również:

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy