Wyposażenie magazynu

5 min. lektura09 stycznia 2020

Aby magazyn działał prawidłowo, musi być odpowiednio wyposażony. RAJA oferuje szeroki wybór artykułów, dzięki którym praca w każdej hali magazynowej będzie przebiegała sprawniej.

Odpowiednie wyposażenie magazynu jest niezwykle ważne. Wyzwanie stanowi zazwyczaj zarówno ograniczona przestrzeń, w której wszystko, co potrzebne musi się zmieścić, a także zabezpieczenie towaru. Pod uwagę trzeba brać także komfort pracy na stanowiskach pakujących. Kompletacja, czyli proces zbierania artykułów z każdego zamówienia w jedno miejsce oraz późniejsze ich pakowanie i przygotowanie do wysyłki powinny przebiegać sprawnie. By cały ten proces zajmował jak najmniej czasu, magazyn, w którym się odbywa powinien być wyposażony w odpowiednie stanowiska pracy, meble magazynowe, wózki magazynowe i inne akcesoria niezbędne do pracy. Kompletację można zoptymalizować poprzez umieszczenie w pobliżu strefy pakowania potrzebnych pracownikom artykułów. W takim przypadku pracownik mniej porusza się po hali magazynowej, a więc pracuje szybciej.

Co składa się na wyposażenie magazynu?

Odpowiednio wyposażony magazyn to taki, w którym stanowiska pracy są dobrze zaplanowane – wyposażone w stoły do pakowania i stoły robocze oraz maszyny do pakowania, a także akcesoria takie jak rękawy foliowe do zgrzewarki.  Znajdują się w nim także specjalne regały magazynowe, pudełka i pojemniki magazynowe do przechowywania towarów, wózki magazynowe niezbędne do transportowania towarów oraz palety drewniane i akcesoria do paletyzacji.

Wyposażenie stanowiska pracy

Odpowiednio przygotowane stanowisko pracy do kompletacji i pakowania jest wyposażone w specjalne stoły do pakowania, stoły robocze oraz maszyny do pakowania – stojaki na folię i papier. Są

to podstawowe elementy, które powinny znaleźć się w każdej hali magazynowej. Stoły robocze RAJA są bardzo wytrzymałe i łatwe w montażu. Są dostępne w wersji mniejszej i większej w zależności od ilości miejsca. Ważny elementem wyposażenia warsztatu jest stojak na rolkę papieru/folii. Są wytrzymałe i solidne, gdyż ich konstrukcja wykonana jest ze stalowych rur.

Meble stanowiące wyposażenie stanowiska pracy można kupić TU.

Regały magazynowe

Regały zapewniają porządek i ład w każdym magazynie, a także bezpieczeństwo pracy. Dzięki nim każdy przedmiot znajduje się na swoim miejscu i dlatego łatwo go znaleźć podczas kompletacji zamówienia. RAJA oferuje szeroki wybór regałów magazynowych, w tym regały stalowe uniwersalne oraz ze stali ocynkowanej. Rozmiar regału oraz wysokość i szerokość półek można dostosować do specyfiki danego pomieszczenia magazynowego. Ważna jest także nośność takiego regału, czyli maksymalne obciążenie półek. Z ofertą regałów można zapoznać się na stronie.

Palety drewniane  i akcesoria do paletyzacji

Palety drewniane oraz plastikowe są niezbędne do przechowywania, transportu i wysyłki towarów. RAJA oferuje szeroką gamę palet o bardzo dobrej jakości, ułatwiających transport produktów. Dostępne są palety z drewna prasowanego, ze sklejki, tekturowe i plastikowe, a także mini palety oraz palety do transportu morskiego. Palety drewniane są ekologiczne i bardzo wytrzymałe.

W celu lepszego zabezpieczenia ładunków paletowych można skorzystać z folii rozciągliwych, a także różnych akcesoriów do paletyzacji, czyli kątowników i narożników tekturowych, przekładek tekturowych i plastikowych oraz stożków zabezpieczających.

Wózki magazynowe

Wózki transportowe i magazynowe są niezbędne w każdym magazynie do wygodnego przewozu ładunków w obrębie hali. Służą do przewożenia paczek, opakowań i przedmiotów o dużych gabarytach. W ofercie RAJA dostępny jest szeroki asortyment wózków, w tym: wózki małe, duże, wózki ze składanym pałąkiem, wózki stołowe, z burtami siatkowymi, wózki dwukołowe, wózki paletowe, wózki meblowe, składane wózki transportowe, wózki skrzyniowe systemowe, wózki piętrowe, wózki platformowe nożycowe, wózki paletowe nożycowe. Z ofertą można zapoznać się na stronie.

Pudełka i pojemniki magazynowe

Pojemniki magazynowe i pudełka bardzo ułatwiają segregację produktów. Dzięki nim można w łatwy sposób utrzymać porządek i łatwiej wszystko znaleźć. RAJA proponuje szeroki wybór pojemników i skrzyń magazynowych dopasowanych do wszystkich potrzeb, w tym pojemniki plastikowe, tekturowe, z polipropylenu komórkowego, z pokrywą, ażurowe, pojemniki transportowe, skrzynie aluminiowe.

Rękawy foliowe do zgrzewarki

W magazynie przydadzą się także rękawy foliowe do zgrzewarki oraz folia stretch maszynowa. Rękawy są praktyczne i łatwe w użyciu – umożliwiają wykonanie opakowań pod wymiar. Są przezroczyste, więc ułatwiają segregację produktów i zapewniają szybkie rozpoznanie zawartości.

Folia stretch maszynowa jest niezbędna podczas przygotowywania do transportu produktów wielkogabarytowych. Bardzo dobrze usztywnia ładunek, a więc zabezpiecza towary przed zsunięciem się z palety. Można jej używać także podczas przeprowadzek i wysyłki towarów, które nie powinny się ruszać w transporcie. Jest bardzo rozciągliwa i odporna na rozdarcia. Nałożenie kilku warstw zabezpiecza artykuły o ostrych i nieregularnych kształtach i krawędziach. Folia tego typu dostępna jest na stronie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy