Woreczki i torebki foliowe – pakuj i wysyłaj szybko i wygodnie

3 min. lektura12 maja 2021

Woreczki i torebki foliowe – pakuj i wysyłaj szybko i wygodnie

Woreczki i torebki foliowe to najpopularniejsze opakowania. Używa się ich do pakowania większości produktów. Do czego używa się ich najczęściej, jakie rodzaje woreczków foliowych do pakowania można kupić, czy istnieje coś takiego jak ekologiczne woreczki do pakowania?

Torebki i woreczki foliowe do pakowania są stosowane powszechnie, praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu z uwagi na fakt, że są trwałe i niedrogie. Każdy ma z nimi do czynienia na co dzień – w sklepie spożywczym, aptece, sklepie zoologicznym, budowlanym, odzieżowym itd. Zaletą tego typu opakowań jest również to, że nie są jednorazowe – można z ich korzystać wielokrotnie.

Zastosowanie woreczków i torebek do pakowania

Woreczki foliowe do pakowania służą przede wszystkim do pakowania różnych przedmiotów, ale także do przechowywania i prezentacji produktów. Świetnie nadają się też do transportu i magazynowania. Chronią przedmioty przed zabrudzeniem oraz wilgocią. RAJA ma w swojej ofercie szeroką gamę toreb foliowych do pakowania i woreczków, w tym worki strunowe duże i małe woreczki strunowe oraz woreczki strunowe z suwakiem.

Rodzaje woreczków foliowych do pakowania

W sklepie RAJA dostępny jest szeroki asortyment torebek do pakowania, tj.:

 • woreczki bąbelkowe
 • woreczki strunowe do pakowania (tzw. dilerki)
 • worki z samoprzylepnym zamknięciem
 • worki foliowe rozszerzane
 • worki typu zrywka
 • woreczki z folii polietylenowej
 • worki foliowe z recyklingu.

Woreczki bąbelkowe świetnie zabezpieczają przedmioty przed uszkodzeniem. Wykorzystuje się je do pakowania delikatnych rzeczy, a nawet elektroniki. Gęsto rozmieszczone bąbelki powietrza amortyzują uderzenia, upadki i obicia. Woreczki te są elastyczne, więc można w nie pakować przedmioty o różnych kształtach.

Woreczki strunowe do pakowania (dilerki) służą do szczelnego zamykania i ochrony produktów. Zamknięcie strunowe gwarantuje, że nic nie dostanie się do środka opakowania – chronią przed zabrudzeniem i wilgocią. Są wykonane z wysokiej jakości polietylenu odpornego na rozrywania.

W ofercie dostępne są worki strunowe duże, małe woreczki strunowe, a także torebki strunowe z suwakiem, wyposażone w pola do opisu zawartości i otwór do zawieszenia. Woreczki strunowe są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Worki z samoprzylepnym zamknięciem są wyposażone w samoprzylepny i samouszczelniający pasek, dzięki czemu nie ma konieczności używania taśmy klejącej czy innych akcesoriów do ich zamknięcia.

Worki foliowe rozszerzane są mocne, bo wykonane z polietylenu o niskiej gęstości. Służą do pakowania ciężkich przedmiotów o dużych gabarytach.

Worki typu zrywka są praktyczne – mają uchylne otwarcie i perforację umożliwiającą łatwe oddzielanie i wyciąganie pojedynczego woreczka. Są wyposażone także w dwa otwory pozwalające na zawieszenie.

Woreczki z pianki polietylenowej są lekkie, więc znacząco obniżają koszty wysyłki, dlatego nadają się do pakowania i transportu. Można je zamknąć za pomocą taśmy klejącej lub przez zgrzanie. Torebki piankowe są miękkie w dotyku, więc nie powodują zarysowań na powierzchni pakowanych w nie przedmiotów.

Worki foliowe z recyklingu są wykonane w 100% z recyklingu, są zatem ekologiczną alternatywą dla zwykłych woreczków foliowych. Stanowią zabezpieczenie przed kurzem.

Woreczki foliowe do pakowania w wersji eko

Ekologiczna wersja woreczków bąbelkowych jest wykonana z 3-warstowej folii polietylenowej pochodzącej w 50% lub 100% z recyklingu. Mają samoprzylepną taśmę do zamykania. Chronią zawartość przed wstrząsami i uderzeniami. Opakowania z recyklingu niczym nie różnią się od tradycyjnych odpowiedników pod względem właściwości, a jednak przez ich używanie można mieć realny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Oprócz eko woreczków i torebek foliowych można stosować także ekologiczne opakowania papierowe.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy