Jakie opakowania na prezenty wybrać?

5 min. lektura25 listopada 2019

Święta coraz bliżej. To wyjątkowy czas, w którym obdarowujemy prezentami nie tylko rodzinę i bliskich oraz dalszych znajomych, ale także współpracowników i partnerów biznesowych. Warto zadbać o to, by prezent gwiazdkowy był pięknie zapakowany. Takim prezentem i jego eleganckim opakowaniem sprawimy bliskim jeszcze większą radość.

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów opakowań ozdobnych, w tym.in. pudełka na prezenty, torebki ozdobne, papier do pakowania, folia celofanowa, pudełka dekoracyjne na wino oraz wstążki, taśmy, rafie, a także ozdobne bibuły i wypełniacze do prezentów. Wszystkie te opakowania i wiele innych można znaleźć w kategorii opakowania ozdobne.

Każdy prezent, nawet ten najmniejszy, warto ładnie zapakować, gdyż to właśnie opakowanie tworzy odpowiednią, świąteczną oprawę chwili jego wręczenia. A jest to tym ważniejsze, że przecież prezent w tym czasie przynosi św. Mikołaj. My, jako jego wysłannicy, musimy zadbać o piękne i gustowne opakowanie 🙂 Wszystkie opakowania prezentowe RAJA są wykonane z najwyższej jakości materiałów i dlatego świetnie nadają się do pakowania świątecznych prezentów.

Papierowe torebki na prezenty

Najwygodniejszym, najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zapakowanie prezentu jest użycie torebki prezentowej. Chętnie korzystają z niego osoby, które nie mają zdolności manualnych i nie lubią pakować prezentów w papier. Torebki mogą być równie efektowne jak pudełka dekoracyjne czy papier, jeśli są wykonane z najlepszej jakości materiałów. Te firmy RAJA są wykonane z papieru Kraft – gładkie lub prążkowane, z tektury i folii, błyszczące i matowe, przezroczyste i metalizowane. Mogą być również personalizowane, czyli z indywidualnym nadrukiem. Mogą być wyposażone w sznurek do przenoszenia albo kokardę.

Pudełka dekoracyjne

Najestetyczniejszą metodą zapakowania prezentu jest użycie eleganckiego pudełka na prezent. Pudełka nadają się do zapakowania: książek, albumów, płyt, filmów, perfum, zestawów kosmetyków, bielizny, biżuterii, ubrań itp. W ofercie RAJA znaleźć można pudełka dekoracyjne w wielu wariantach: pudełka ozdobne zamykane na magnes, składane z satynową wstążką, na biżuterię i akcesoria oraz ozdobne białe pudełka na prezenty z tektury litej. Pudełka ozdobne zamykane na magnes są eleganckie, a zamknięcie podkreśla wysoką jakość wykonania. Można mieć pewność, że prezent pozostanie na swoim miejscu. Są idealne także do dekoracyjnej prezentacji produktów.

Papier ozdobny i folia celofanowa

Do pakowania prezentów najczęściej wykorzystuje się oprócz torebek także papier ozdobny. By prezent opakowany w papier był bardziej elegancki, można użyć papieru błyszczącego lub folii celofanowej, także metalizowanej. Papiery do pakowania RAJA są wykonane z najwyżej jakości papieru Kraft. W ofercie dostępnych jest wiele rodzajów papieru (papier ozdobny błyszczący, dwustronny papier do pakowania, papier ozdobny w paski i kropki, papier ozdobny Carmelia, Stella, papier dla dzieci, papier do pakowania bożonarodzeniowy, klasyczny, kolorowy papier do pakowania), folia metalizowana – kolorowa, przezroczysta i błyszcząca.

Wstążki, taśmy, rafie

Wstążki ozdobne, taśmy, rafia i kokardki to elementy niezbędne do udekorowania prezentu. Wstążki są najbardziej eleganckie dzięki metalicznemu połyskowi, ale także najbardziej uniwersalne. Są dostępne w wielu kolorach, więc łatwo można dopasować je do konkretnego opakowania. Dobrze związują pudełka i trudno je przerwać. Prezenty można także dekorować ozdobnymi kokardkami lub gwiazdkami. Do obwiązania prezentu można wykorzystać rafię naturalną, która nadaje opakowaniom ekologicznego wyglądu.

Pudełka dekoracyjne na butelki

Dość często w prezencie świątecznym daje się alkohol, najczęściej wino. Należy pamiętać, by butelka prezentowa była pięknie zapakowana, gdyż opakowanie stanowi również część prezentu. Jak elegancko zapakować wino na prezent? Rozwiązań jest wiele, od powszechnie używanych torebek na wino, przez pudełka na wino, aż do bardziej wyszukanych walizek czy koszy na wino, a nawet oryginalnych opakowań na wino z imitacją skóry jaszczurki. Przy pakowaniu butelek ważna jest nie tylko sama estetyka, ale również bezpieczeństwo. Opakowania na butelki RAJA spełniają obie te funkcje – łączą elegancki wygląd z ochroną zawartości. Są wyposażone w wygodne rączki, ułatwiające transport.

Bibuła i wypełniacze ozdobne do prezentów

Do pięknego opakowywania prezentów można użyć także bibuły oraz ozdobnych wypełniaczy. Gładka bibuła i wypełniacze prezentowe RAJA charakteryzują się wysoką jakością wykonania i trwałością. Są przy tym eleganckie i ciekawie wykonane. Jest to nie tylko forma przyozdobienia prezentu, ale także jego zabezpieczenia. Bibułą można owijać przedmioty, a wypełniacz włożyć do pudełka, tworząc miękką wyściółkę dla znajdujących się tam delikatnych przedmiotów. Wypełniacze do prezentów można umieścić nie tylko w pudełkach, ale także w ozdobnych skrzyniach, koszach i szkatułkach. Poza tym oba te produkty są ekologiczne i nadają się do recyklingu.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy