Rodzaje i zastosowania kartonów fasonowych (pocztowych)

3 min. lektura31 sierpnia 2020

Kartony fasonowe są jednymi z najpopularniejszych opakowań wybieranych przez właścicieli sklepów internetowych do wysyłania swoich towarów. A ponieważ występują w wielu rozmiarach i fasonach, to są bardzo uniwersalne.

Kartony fasonowe, inaczej nazywane pocztowymi lub wykrojnikowymi, to opakowania potrzebne w każdym sklepie internetowym oraz firmie wysyłkowej. Do ich wyprodukowania konieczny jest odpowiedni wykrojnik (stąd nazwa wykrojnikowe), czyli sklejka z nożami tnącymi. Dzięki zastosowaniu takich wykrojników można uzyskać dowolny kształt i model kartonu.

Pudełka tego rodzaju doskonale zabezpieczają wysyłane towary, a przy tym są też bardzo estetyczne. Ich kolejnymi zaletami są wytrzymałość, najwyższa jakość wykonania oraz atrakcyjna cena. Przedsiębiorcy mogą zamówić nawet kartony fasonowe z nadrukiem, które będą jednocześnie świetną reklamą firmy. Istnieje także możliwość zamówienia konkretnego rozmiaru kartonów pocztowych. Wymiar może być indywidualnie dostosowany.

Karton fasonowy do wysyłki książek

Rodzaje kartonów fasonowych

Pudełka fasonowe występują w wielu wersjach, tj.:

  • w kilku kolorach (kartony fasonowe białe, kartony czarne i brązowe)
  • kartony fasonowe z okienkiem
  • kartony fasonowe z paskiem klejonym
  • na zamówienie: kartony fasonowe z nadrukiem oraz kartony fasonowe na wymiar.

Pudełka fasonowe występują standardowo w kolorze brązowym, a także eleganckim białym. Mogą być również czarne oraz w innych kolorach – na indywidualne zamówienie klienta. Kolorowe pudełko wyróżnia się na tle innych zwykłych opakowań i wraz z nadrukiem może być świetną reklamą firmy. Jednak najczęściej wybierane są kartony fasonowe białe lub brązowe.

Kartony fasonowe z okienkiem pozwalają bez otwierania zobaczyć co jest ukryte w środku. Służą zatem nie do wysyłki, lecz jako opakowania prezentowe czy do pakowania żywności – np. sushi.

Kartony fasonowe z paskiem klejonym to opakowania na książki i płyty. Dzięki samoprzylepnemu paskowi są łatwe w zamknięciu. Mogą także posiadać dodatkowy pasek klejący zabezpieczający.

Przedsiębiorcy mają możliwość zamówienia kartonów fasonowych z nadrukiem swojego logo czy innym dowolnym tekstem lub grafiką. Mogą także zamówić kartony fasonowe na wymiar, choć oferta rozmiarów i kształtów takich pudełek jest naprawdę szeroka.

Kartony fasonowe z nadrukiem to świetny sposób na zareklamowanie swojej firmy. Większość sprzedawców wysyła towary w zwykłych brązowych lub białych opakowaniach, więc pudełko z własnym nadrukiem pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji. Okazuje się, że wielu klientów zwraca na to uwagę.

Do złożenia i zamknięcia pudełek fasonowych nie jest potrzebna taśma klejąca, ale można nią zabezpieczyć opakowanie przed ewentualnym niepożądanym otwarciem w transporcie. Szeroki wybór taśm samoprzylepnych można znaleźć na stronie: https://www.rajapack.pl/tasmy-samoprzylepne-spinajace/rajaprint_C1595.html.

Do czego używa się kartonów fasonowych?

Używa się ich przede wszystkim do wysyłki różnego rodzaju przedmiotów, ale raczej o małych i średnich gabarytach. Świetnie sprawdzą się jako opakowanie do książek, płyt, kosmetyków, akcesoriów czy ubrań, a również delikatnych przedmiotów takich jak ceramika czy biżuteria. Są wykonane ze sztywnej falistej tektury oraz mają wewnętrze klapy – wszystko to zabezpiecza przesyłkę przed uszkodzeniem i innymi czynnikami zewnętrznymi. W ofercie RAJA dostępny jest szeroki wybór pudełek fasonowych,
a do wyszukania właściwego rozmiaru można skorzystać z wyszukiwarki BoxSelector.

Przeczytaj również:

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy