Różnorodne zastosowania woreczków i torebek w firmach

3 min. lektura 30 listopada 2020

Wiele firm coraz częściej zamiast tradycyjnych opakowań foliowych, w tym torebek i woreczków, stawia na rozwiązanie bardziej ekologiczne, czyli papierowe opakowania. Do czego można ich używać? Jakie jest zastosowanie woreczków papierowych?

Worki i torby papierowe mają szerokie zastosowanie w biznesie. Zaletą ich używania jest to, że są wytworzone z materiału przyjaznego dla środowiska naturalnego – są recyklingowalne, a do ich produkcji używa się papieru z recyklingu. Poza tym są bardzo mocne – można je stosować także do przenoszenia ciężkich produktów.

Jakie jest zastosowanie torebek papierowych i worków? O tym poniżej.

Woreczki i torebki papierowe – ekologiczne alternatywy

Papierowe torebki i worki są świetną alternatywą dla foliowych, choć oczywiście także te foliowe są dziś produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Opakowania papierowe są ekologiczne, a przy tym mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Są mocne, więc mogą służyć zarówno jako opakowanie jednorazowe, ale także wielokrotnego użytku. Papier stosowany do ich produkcji pochodzi z recyklingu, a opakowanie po zużyciu jest w 100% recyklingowalne. Dzięki temu negatywny wpływ na środowisko jest zminimalizowany.

Duży wybór opakowań ekologicznych, w tym woreczków i torebek papierowych jest dostępny na stronie: https://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/worki-torby-ekologiczne_C1380.html.

W ofercie RAJA znaleźć można torby papierowe i worki, w tym ozdobne, do codziennego użytku oraz do zastosowań przemysłowych.

Zastosowanie woreczków papierowych i torebek

Papierowe worki są dość mocne i trwałe, więc stosuje się je coraz częściej, głównie w pakowaniu produktów sypkich, choć nie tylko.

Worki i torby papierowe są wytrzymałe, odporne na rozerwanie i pęknięcie, dostosowane także do pakowania ciężkich produktów, takich jak granulaty, odpady roślinne, części mechaniczne.

Zastosowanie worków papierowych jest następujące – mogą:

  • do pakowania towarów sypkich o dużej objętości – zarówno ciężkich, jak i lekkich

Duże worki papierowe idealnie nadają się do przenoszenia produktów o dużej objętości (granulatów, produktów sypkich, odpadów roślinnych). Są odporne na przedarcia i przebicia, a dodatkowo mają wzmocnione i rozszerzane dno – dzięki czemu ich napełnianie jest sprawne. Są odporne na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne.

  • do pakowania zakupów

Worki papierowe na zakupy mogą z powodzeniem zastąpić torby. Są mocne i nie ulegają przedarciu – mają płaski i wzmocniony spód. Są też bardzo pojemne dzięki bocznym zakładkom. Występują w 5 wariantach.

Zamiast worków papierowych można używać toreb papierowych – na mniejsze zakupy/torby śniadaniowe. Z niektórych można korzystać wielokrotnie.

  • do pakowania produktów do sprzedaży

Przezroczyste worki papierowe są praktyczne dzięki otworowi z klapką umożliwiającemu łatwe otwieranie. Mają także otwór wentylacyjny. Są wykonane z półprzezroczystego papieru pelurowego, co daje możliwość skanowania kodów kreskowych.

  • do pakowania różnych przedmiotów

Worki tego typu są wyjątkowo odporne i bardzo solidne – wykonane z półrozciągliwego papieru kraft. Ułatwiają pakowanie – trzymają się w pionie dzięki płaskiemu dnu i zakładkom bocznym.

  • do pakowania żywności

Posiadają otwór z klapką umożliwiający łatwe otwieranie. Mogą być zamykane za pomocą taśmy, agrafy lub pastylki samoprzylepnej. Dostępne są także w wersji z zakładkami bocznymi.

W sprzedaży są także worki i torebki papierowe uniwersalne – do wielu zastosowań. Można ich używać do przechowywania (są odporne na wilgoć, rozdarcia i przebicia), pakowania różnych przedmiotów, w tym żywności, a nawet do pakowania prezentów.

Szeroki wybór worków i toreb papierowych można znaleźć w sklepie: https://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/worki-torby-papierowe_C1320.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Najpopularniejsze tematy