Przewodnik po taśmach i akcesoriach do pakowania

4 min. lektura24 marca 2021

Przewodnik po taśmach i akcesoriach do pakowania

W naszej ofercie znaleźć można wiele rodzajów taśm i akcesoriów do pakowania. Do czego służy taśma ostrzegawcza, spinająca, bandująca? Ten krótki przewodnik po taśmach przybliży ich zastosowanie.

Taśmy RAJA służą nie tylko do pakowania zwykłych przesyłek. Dostępne są także taśmy do spinania większych ładunków oraz inne przydatne w procesie bandowania akcesoria, a także taśmy uniwersalne służące nie tylko do pakowania, ale także zabezpieczania, oznakowania, mocowania i maskowania. Zachęcamy do przeczytania krótkiego przewodnika po taśmach RAJA.

Taśma ostrzegawcza, maskująca, wzmocniona, ogrodzeniowa

RAJA oferuje uniwersalne taśmy samoprzylepne, które znajdują liczne zastosowania, tj.: do zaklejania, zabezpieczania, oznakowania, mocowania, łączenia, izolacji i maskowania. Można ich używać także do identyfikacji, grupowania różnych przedmiotów i do prac naprawczych. Wszystkie taśmy są odporne na zmiany temperatur i świetnie przylegają do wszystkich powierzchni.

Taśma maskująca jest wykonana z papieru i podklejona klejem kauczukowym, dlatego wyjątkowo dobrze przywiera do różnych powierzchni, ale jednocześnie łatwo się odrywa. Poza tym nie zostawia śladów i uszkodzeń. Można nią oklejać różne przedmioty, w tym ściany podczas prac malarskich i tynkarskich. Można na niej pisać, dlatego często służy do identyfikacji zawartości pudełek.

Taśma wzmocniona (izolacyjna) to rodzaj taśmy uszczelniającej, której można używać do oklejania paczek do wysyłki czy pudełek do przechowywania. Jest mocniejsza i wytrzymalsza niż tradycyjna taśma. Jest odporna na rozciąganie i zmiany temperatur oraz wodę i wilgoć. Doskonale przylega do wszelkich powierzchni. Dobrze się klei.

Taśma ogrodzeniowa (oznaczeniowa) służy do wyznaczania granic obszarów niebezpiecznych, terenów wzmożonego ruchu czy placów budowy. Oczywiście równie często jest wykorzystywana do oklejania delikatnych, wymagających specjalnego traktowania, przesyłek. Dzięki naklejeniu na paczkę takiej taśmy kurier od razu wie, że z przesyłką należy obchodzić się ostrożnie.

Taśma do bandowania

Czym jest bandowanie? Jest to spinanie palet oraz paczek w celu przygotowania ich do wysyłki, czyli owijanie taśmą. Celem tego procesu jest zabezpieczenie i ustabilizowanie kolejnych warstw ładunku.

Do bandowania potrzebne są: taśma spinająca, zapinki, narożniki ochronne, pasy transportowe oraz napinacze i paskowacze. Wyróżnia się 2 rodzaje taśm bandujących: polipropylenową (PP) oraz poliestrową (PET). W ofercie sklepu są także taśmy spinające w dystrybutorze oraz gotowe zestawy do bandowania.

Taśma spinająca PP jest wykorzystywana do łączenia produktów, paletyzacji, do opasywania wysyłek i ładunków przeznaczonych do krótkiego magazynowania. Można jej używać ręcznie, a także w automatach i półautomatach. Jest to taśma bardzo mocna i elastyczna – idealnie dopasowuje się do przedmiotów o różnych kształtach. Używa się jej również do bardzo ciężkich ładunków o dużych rozmiarach (nawet palet o wadze do 600 kg). Łączy się je przez zgrzew tarciowy lub przez termozgrzewanie.

Taśma spinająca poliestrowa służy do zabezpieczania ciężkich ładunków oraz do paletyzacji. Występuje w 3 wariantach: standard, standard plus oraz PET.

Akcesoria do pakowania

Do stabilizacji i bandowania przesyłek przydatna jest nie tylko taśma spinająca, ale także różne akcesoria, takie jak: zapinki druciane, polipropylenowe i metalowe do ręcznego opasywania, narożniki ochronne plastikowe, kątowniki ochronne kartonowe, naprężacze do taśmy, paskowacze do pionowego i poziomego opasywania, pasy transportowe oraz funkcjonalne stojaki i wózki do taśm wyposażone w przegrodę na narzędzia i akcesoria.

Narożniki ochronne plastikowe i kątowniki służą do zabezpieczenia brzegów kartonów – nie odkształcają się, a taśma spinająca nie wbija się do środka. Narożniki tekturowe pozwalają z kolei ustabilizować pudełka ułożone piętrowo.

Szczególnie przydatny do bandowania jest paskowacz do taśmy PP i PET, który umożliwia opasanie kartonów, palet i drewnianych skrzyń. Jest łatwy w użyciu – służy do naprężania, zamykania i odcinania taśmy spinającej. Jest lekki i wygodny w obsłudze.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     

    Najpopularniejsze tematy