Przegląd najlepszych taśm do pakowania

4min. lektura 02/02/2022

Przegląd najlepszych taśm do pakowania.

Taśmy do pakowania to niezbędne akcesoria w każdym sklepie internetowym i magazynie. Dowiedz się jaki asortyment oferuje RAJA i wybierz taśmy klejące do pakowania odpowiednie do swoich potrzeb.

W sklepie RAJA – u lidera na europejskim rynku opakowań – można zaopatrzyć swój sklep w różne rodzaje taśm do pakowania. Przeczytaj artykuł i zobacz jakie taśmy przydadzą się w twoim biznesie.

Rodzaje taśm klejących do pakowania

RAJA oferuje następujące rodzaje taśm:

  • taśmy do pakowania kartonów
  • taśmy do pakowania palet (spinające)
  • ekologiczne taśmy do pakowania
  • taśmy do pakowania z nadrukiem

Taśmy do klejenia kartonów

Taśma do kartonów, jak sama nazwa wskazuje, służy do precyzyjnego zaklejania opakowań kartonowych, a także ich oznaczania. Dzięki jej użyciu można mieć pewność, że karton nie otworzy się przypadkowo, a towar nie wysypie się. Taśmy te są wykonane z różnych materiałów (akrylu, PVC, polipropylenu i papieru). Są odporne na zarysowania i zadrapania, mogą być stosowane w niskich temperaturach. Mają różne poziomy przyczepności w zależności od zastosowanego kleju i występują w wielu rozmiarach i kolorach.

Taśmy spinające

Ten rodzaj taśm służy do bandowania, czyli spinania palet i paczek w celu stabilizacji i umożliwienia wysyłki. Oprócz taśmy do bandowania przydadzą się także akcesoria takie jak: zapinki, narożniki ochronne, pasy transportowe, napinacze i paskowacze.

RAJA oferuje specjalistyczne taśmy do bandowania: taśmy PP (polipropylenowe), poliestrowe, w dystrybutorze i gotowe zestawy do bandowania. Taśma PP jest przeznaczona do łączenia produktów, paletyzacji i do opasywania ładunków przeznaczonych do krótkiego magazynowania. Można je aplikować ręcznie lub za pomocą półautomatów i automatów. Są bardzo mocne, wytrzymałe i elastyczne, a przy tym rozciągliwe, więc dopasowują się do przedmiotów o różnych kształtach. Występują w kilku wersjach: ciężkie, wąskie i kolorowe. Stosuje się je do ciężkich ładunków o dużych gabarytach – do palet o wadze do 600 kg.

Taśma do pakowania palet poliestrowa (standard, standard plus i PET) świetnie nadaje się do solidnego zabezpieczania ładunków – do paletyzacji, tworzenia ciężkich ładunków i mocowania produktów. Bardzo mocno przywiera do powierzchni, ale jest lekka, elastyczna i miękka, więc nie powoduje uszkodzenia przesyłek.

Ekologiczne taśmy do pakowania

  • Ekologiczna taśma do pakowania to taśma papierowa, która podlega recyklingowi. Można ją stosować wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i wielu przedsiębiorców, którym los planety leży na sercu stosuje je w swoich sklepach internetowych. Coraz więcej przesyłek jest zabezpieczonych taśmą papierową do pakowania. Jest bardzo mocna i pokryta od spodu wytrzymałym klejem, który również jest przyjazny dla środowiska. Dlaczego warto jej używać zamiast mniej ekologicznych taśm?
  • Ma wiele zalet. Jest ekologiczna, wykonana w 100% z recyklingu, można ją ponownie poddać recyklingowi po użyciu, jest bardzo wytrzymała, nie uszkadza kartonów (więc można je ponownie wykorzystać). Łatwo się ją odkleja bez użycia nożyczek czy nożyka. Można na niej pisać lub wydrukować logo firmy. Jest odporna na zmiany temperatury, wilgoć i promieniowanie ultrafioletowe. Jest wszechstronna.
  • W ofercie RAJA jest także taśma papierowa podgumowana. Jest wykonana z papieru i podklejona bardzo mocnym klejem – wnika on w strukturę tektury. Jest wykonana w 80% z recyklingu, można ją ponownie recyklingować.
  • Można zamówić także taśmę papierową zbrojoną, która jest odporna na rozdarcia dzięki wzmocnieniu krzyżowym włóknem szklanym. Ma bardzo dużą przyczepność. Jest zalecana do dużych i ciężkich paczek do 75 kg.
  • W ofercie sklepu są także taśmy do pakowania z nadrukiem. Przedsiębiorca może zamówić taką taśmę z indywidualnym nadrukiem (np. logo firmy czy jakimś hasłem reklamowym).

Akcesoria do taśm do pakowania

Aby wygodnie aplikować taśmy klejące, potrzebne są specjalne dyspensery do taśm samoprzylepnych. W ofercie sklepu RAJA jest szeroki wybór dyspenserów, a także urządzeń do zaklejania worków i woreczków. Dyspensery RAJA minimalizują ryzyko skaleczenia podczas pakowania.

Najpopularniejsze tematy