Opakowania dla branży wydawniczej – jakie opakowania na książki i komiksy wybrać?

3 min. lektura12 lutego 2019

Drugi rok z rzędu, Grupa RAJA została głównym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Komiksu, w Angoulême, we Francji.

To największa – i jedna z najważniejszych – tego typu imprez w Europie. Historia festiwalu sięga połowy lat 70. XX wieku. Dlaczego właśnie grupę RAJA wybrano na głównego partnera? Bo od lat naszymi opakowaniami wspieramy branżę wydawniczą – zapewniamy bezpieczny i ekonomiczny transport komiksów, książek czy albumów.

Czym charakteryzują się nasze opakowania dla branży wydawniczej? Poznaj ich sekret!

Pozornie zwykły karton – podstawowe opakowanie dla branży wydawniczej

Od zawsze stawiamy, przede wszystkim, na funkcjonalność opakowań i ich praktyczne zastosowanie oraz ekologię. Podstawowym opakowaniem dla branży wydawniczej jest karton.

Nasze opakowanie cechuje się nie tylko wyjątkową wytrzymałością a także odpornością na podwyższoną wilgotność. W branży wydawniczej jest to kluczowa kwestia.

Karton jest również tworzywem uniwersalnym i wytrzymałym. To o tyle istotne, że branża wydawnicza potrzebuje opakowań, które nie rozerwą się pod wpływem znacznego ciężaru książek lub komiksów.

Opakowania dla branży wydawniczej – aby książka czy komiks zawsze prezentowały się idealnie!

W ofercie RAJAPACK mamy również opakowania o specjalnej konstrukcji, w których, znajdujące się wewnątrz książki lub komiksy, są spakowane na sztywno – nie mają możliwości przesunięcia się czy poruszenia w trakcie transportu.

Dzięki temu, rogi nie są poobijane lub zadarte, a na okładkach nie pojawiają się nieestetyczne i nieakceptowalne – zwłaszcza dla kolekcjonerów – zagniecenia.

Opakowanie RAJABOOK Standard, bo o nim mowa, pozwala spakować kilka książek o takim samym formacie, bo jego wysokość jest regulowana, a wielkość kartonu można dopasować do typowych formatów wydawniczych.

To opakowanie idealne nie tylko dla branży wydawniczej, ale również pokrewnych – księgarni wysyłkowych lub antykwariatów.

Szeroki wybór opakowań dla branży wydawniczej

Dwa, omówione wyżej, opakowania to produkty podstawowe dla branży wydawniczej, ale na tym zdecydowanie nie kończy się asortyment RAJAPACK. Do wyboru są również koperty i folie bąbelkowe a także różnego rodzaju tektury faliste, aby jeszcze lepiej zapakować i zabezpieczyć pakunek.

Szeroki asortyment, wysoka jakość produktów oraz  dostosowanie ich do szczególnych wymagań branży wydawniczej sprawia, że opakowania RAJAPACK cieszą się wśród wydawców uznaniem i renomą.

Najlepszym tego dowodem jest wspomniane już partnerstwo Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze opakowań, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl.

Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy