Jakie są największe koperty bąbelkowe?

7 min. lektura18 listopada 2022

Branża e-commerce to obecnie najchętniej wybierana dziedzina działalności gospodarczej. Warto jednak dowiedzieć się, jakie są największe koperty bąbelkowe oraz inne dostępne materiały operacyjne. Dla firmy handlowo-wysyłkowej takie wyposażenie jest wręcz niezbędne do sprawnego działania i wysyłki towarów do klientów.

Największe koperty bąbelkowe – jakie rozmiary opakowań można kupić?

Przed ostatecznym wyborem opakowań bąbelkowych do swojego przedsiębiorstwa warto wziąć pod uwagę wszystkie dostępne rozmiary. Największe koperty bąbelkowe Raja charakteryzują się wysokością wewnętrzną na poziomie 470 mm. Oczywiście jako firma z wieloletnim doświadczeniem i rozwiniętą siecią sprzedaży na terenie całej Europy proponujemy także inne rozmiary kopert bąbelkowych. Oto kilka z nich pod względem wysokości wewnętrznej:

 • 160 mm,
 • 210 mm,
 • 220 mm,
 • 240 mm,
 • 260 mm,
 • 330 mm,
 • 340 mm,
 • 360 mm,
 • 380 mm,
 • 440 mm.

Oczywiste jest to, że im większe opakowanie, tym więcej towaru można zmieścić w jego wnętrzu. Rozmiary kopert bąbelkowych są dopasowane tak, aby odpowiadały rynkowym standardom i pozwalały na bezpieczną wysyłkę ceramiki, porcelany kuchennej, a nawet wysoce delikatnej elektroniki, np. układów scalonych. Największe koperty bąbelkowe Raja różnią się między sobą także materiałem wykonania oraz kolorem. Jeśli mowa o kolorystyce, na wyróżnienie zasługują w szczególności koperty ochronne białe, brązowe orz wykonane z papieru siarczanowego.

W kwestii prowadzenia własnej działalności w postaci sklepu internetowego lub magazynu wysyłkowego warto dowiedzieć się, jakie maszyny, urządzenia i akcesoria do pakowania przydają się w branży e-commerce na co dzień. Bez odpowiednich akcesoriów wysyłka towarów byłaby mocno utrudniona, a sama praca magazynu wysyłkowego o wiele bardziej spowolniona.

Rozmiary kopert bąbelkowych i ich rodzaje – co można znaleźć w ofercie Raja?

Oferta naszego sklepu internetowego Raja to głównie materiały operacyjne przeznaczone dla przedsiębiorców działających w branży e-commerce, wysyłkowo-transportowej oraz przemysłowej. Konsumenci chętnie wybierają największe koperty bąbelkowe dostępne w sprzedaży, aby zmieścić w nich jak najwięcej towaru. Warto jednak wiedzieć, jakie są popularne typy opakowań ochronnych tego typu:

 • Koperty ochronne bąbelkowe Raja – brązowe lub białe. Są odporne na rozdarcia, wytrzymałe, a także mocno zgrzane na bokach wraz z samoklejącym zamknięciem. W ofercie Raja znajdziesz ponad 20 różnych konfiguracji kopert bąbelkowych wykonanych z papieru pakowego białego lub brązowego.
 • Koperty bąbelkowe foliowe – te charakteryzują się jeszcze wyższym poziomem wytrzymałości, są w 100% odporne na wilgoć, wodę i zmienne temperatury, a dodatkowo mają wzmocnione zgrzewy. Warto dodać, że koperty ochronne są pokryte folią polietylenową o wysokiej gęstości – dzięki temu koperta nie ulega rozdarciom.
 • Papierowe koperty amortyzujące – dostępne w 5 wariantach, pozwalają na doskonałe zabezpieczenie szklanych artykułów na czas ich wysyłki. Warto dodać, że opakowania ochronne tego typu są ekonomiczne – ze względu na swoją lekkość obniżają koszty transportu. Dodatkowo wewnętrzna wyściółka to amortyzująca powierzchnia z dwóch warstw papieru oraz powłoki powietrznych pęcherzyków.

Przedsiębiorcy realizujący wysyłkę towarów drobnicowych nie muszą inwestować w największe koperty bąbelkowe Raja, choć z czasem i takie modele mogą okazać się przydatne, np. do wysyłki opakowań zbiorczych w jednej paczce z dodatkowym zabezpieczeniem. Przed złożeniem zamówienia warto określić z góry potrzeby firmy, aby móc wybrać odpowiednie rozmiary kopert bąbelkowych i rozpocząć bezpieczną wysyłkę produktów do klientów na terenie całej Polski, a nawet Europy.

koperta bąbelkowa do wysyłki cd

Czy największe koperty bąbelkowe są drogie?

Koszty inwestycji w największe koperty bąbelkowe nie są nadmiernie wysokie. W większości przypadków opakowania Raja to wydatek nie większy niż kilka złotych za sztukę. Wpływ na koszty mają przede wszystkim rozmiary kopert bąbelkowych, ich przeznaczenie oraz materiał wykonania. Decydując się na złożenie hurtowego zamówienia w Raja, można zaoszczędzić na jednym opakowaniu ochronnym nawet do kilkudziesięciu groszy, co finalnie przełoży się na znacznie niższe koszty realizacji zamówienia.

Każdy świadomy przedsiębiorca powinien też sprawdzić krótki przewodnik po opakowaniach ekologicznych. Nasze opakowania ochronne są tworzone z użyciem materiałów z recyklingu, a także z proekologicznym podejściem. Ochrona środowiska powinna być kluczowym aspektem strategii działania każdego przedsiębiorstwa handlowo-wysyłkowego – tak, jak ma to miejsce w przypadku Grupy Raja. Promujemy przede wszystkim 5 podstawowych zasad ekologicznego pakowania towarów, a mianowicie:

 1. Redukcja.
 2. Ponowne użycie.
 3. Zamiana.
 4. Odnowa.
 5. Recykling.

Stosowanie się do powyższych pozwala nie tylko na skuteczną ochronę środowiska naturalnego, lecz także na zmniejszenie kosztów związanych z wysyłką towarów. Odnosząc się do ekologii, warto wyróżnić też koperty eko, które występują w różnych rozmiarach i typach. Mogą to być np. sztywne koperty tekturowe ekonomiczne, a nawet białe tuby kartonowe. Koszt ich zakupu również nie przekracza kilku złotych za sztukę.

Gdzie sprawdzają się największe koperty bąbelkowe?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej można wykorzystać największe koperty bąbelkowe Raja? Istnieje wiele możliwości. Najszersze zastosowanie opakowań ochronnych o większych rozmiarach odbywa się w branży e-commerce, szczególnie w przypadku wysyłki zbiorczej towarów drobnicowych. Wystarczy zaopatrzyć magazyn wysyłkowy w opakowania foliowo-strunowe, a także różne rozmiary kopert bąbelkowych. Dzięki temu drobnicowy towar do wysyłki będzie odpowiednio posegregowany, a następnie umieszczony w większej kopercie ochronnej – zbiorczo. Potencjalny klient otrzyma właściwie zabezpieczony towar, który dotrze nienaruszony.

Zastosowań różnych rozmiarów kopert bąbelkowych jest naprawdę wiele. Można w nich przesyłać biżuterię, zegarki, elektronikę, ważne dokumenty, a nawet porcelanę i szkło. Pęcherzyki powietrza znajdujące się wewnątrz opakowania doskonale chronią produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi i pęknięciami, które mogłyby powstać w wyniku uderzenia w transporcie lub upadku. Przedsiębiorca, który chce realizować wysyłkę towarów ze swojego sklepu online, powinien zainwestować nie tylko w największe koperty bąbelkowe, ale i wiele innych materiałów operacyjnych dostępnych na stronie Raja. Tylko wtedy można realnie przyspieszyć wysyłkę i zyskać pewność, że wysyłane produkty będą właściwie zabezpieczone na czas tranzytu.

Największe koperty bąbelkowe – gdzie warto je zamówić?

Każdy, kto szuka największych kopert bąbelkowych, powinien zainteresować się ofertą Raja. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i proekologicznym podejściem do produkcji opakowań tekturowych i innych materiałów operacyjnych dla przedsiębiorców, proponujemy różne rozmiary kopert bąbelkowych, które doskonale chronią towar na czas jego wysyłki do klienta. Inwestycja w wysokiej klasy ochronne koperty w różnych rozmiarach (nawet tych największych) to dobry sposób nie tylko na przyspieszenie pracy podczas pakowania towarów, lecz także redukcję ryzyka uszkodzenia produktu przez kuriera. Decydując się na największe koperty bąbelkowe lub te dostępne w innych rozmiarach, możesz bez zmartwień realizować wysyłkę jako sklep internetowy, zapewniając swoich klientów, że towar dotrze w nienaruszonym stanie.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy