Jak zapakować monitor do wysyłki?

6min. lektura09/01/2023

Sprzęty elektroniczne wymagają specjalnego opakowania – w szczególności gdy mowa jest o wysyłce droga pocztową lub kurierem. Decydując się na sprzedaż za pośrednictwem internetu, należy wziąć pod uwagę maksymalne zabezpieczenie i dobór właściwych opakowań. Co w przypadku, gdy wspomnianym sprzętem elektronicznym jest monitor? Jak zabezpieczyć delikatny ekran i nadać odpowiednio przesyłkę? Odpowiadamy!

Jak zabezpieczyć monitor w transporcie?

Jednym z produktów elektronicznych, który wymaga specjalnego opakowania w trakcie wysyłki, jest monitor. Wszystko przez zamontowany w nim ekran LCD. Jego nawet drobne uszkodzenie, pozornie niewidoczne na pierwszy rzut oka, może sprawić, że sprzęt nie będzie działać jak należy. W wielu przypadkach brak odpowiednich akcesoriów ochronnych może skończyć się widocznymi przepaleniami po odpaleniu monitora, co wiąże się z naruszeniem diod matrycy. Niekiedy zdarza się również, że po odpakowaniu widoczne są pęknięcia, zarysowania lub innego rodzaju uszkodzenia. Co zrobić, by tego uniknąć? Z pewnością użyć właściwych opakowań, które dadzą gwarancję bezpieczeństwa podczas transportu.

Szukając produktów pakowych, warto zwrócić szczególną uwagę na akcesoria proponowane przez firmę RAJA. Na naszej stronie znajdziesz m.in.: kartony pakowe, różnego rodzaju owijki, zabezpieczające folie wzbogacone bąbelkami powietrza, czy elementy wykonane z recyklingu, które dodatkowo zabezpieczą przestrzeń wewnątrz przygotowanego do wysyłki kartonu. Na jakie się jednak zdecydować i jak zapakować monitor do wysyłki, aby odbiorca otrzymał go w  nienaruszonym stanie?

Jak zapakować monitor do wysyłki – opakowania do sprzętu elektronicznego

Jak zabezpieczyć monitor w transporcie? Z pewnością przy użyciu sprawdzonych opakowań dających niemal stuprocentową gwarancję niezawodności. Chcąc nadać ekran przy pomocy kuriera, dobrze jest posiłkować się wysokiej jakości kartonami ze wzmocnionej tektury. Najlepszym rozwiązaniem będą te, do których produkcji zastosowano 5 lub 7 warstw odpowiednio wzmocnionej tektury. Dlaczego to takie ważne? Dobrze dobrane opakowanie kartonowe ochroni sprzęt elektroniczny przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Co więcej, zabezpieczy również produkt przed kurzem i brudem.

Szeroka oferta kartonów pakowych dostępna na stronie RAJA pozwoli na dobór produktów odpowiedniej wielkości. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę wymiary monitora i dobrać karton tak, by wewnątrz nie pozostawiał zbyt wiele wolnej przestrzeni, oczywiście poza tą, która ma pomieścić dodatkowe, zabezpieczające wypełnienia. Sprawdź również, jak zapakować laptop do wysyłki kurierem.

Wysyłka monitora – czy warto wykorzystać folię stretch?

Jednym z najczęściej stosowanych produktów podczas wysyłki różnego rodzaju przedmiotów jest elastyczna, czarna folia stretch. Nic w tym dziwnego. Z jednej strony jest to szybki i łatwy sposób na spakowanie przedmiotów do wysyłki, z drugiej zaś stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Folia wykonana jest z ultra cienkiego plastiku w kolorze czarnym. Pozwala to na szczelne owinięcie przygotowanego kartonu. Ze względu na zastosowany materiał podczas produkcji warstwa ochronna nie przepuszcza wilgoci, co stanowi doskonały środek zapobiegawczy przed niechcianym zalaniem lub zamoknięciem w trakcie podróży. Co więcej, czarny kolor nie przepuszcza promieni słonecznych. Co za tym idzie, w ten sposób przygotowany monitor nie ulegnie nadmiernemu przegrzaniu i działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych.

Jak zabezpieczyć monitor w transporcie – środki ochronne do sprzętu elektronicznego

Sam karton i folia to nie wszystko. Istotne jest, aby zadbać jeszcze lepiej o nadawany sprzęt. Chcąc ochronić delikatny ekran przed jakimikolwiek uszkodzeniami wynikającymi ze wstrząsów podczas transportu, dobrze jest wykorzystać folię i opakowania bąbelkowe. Te, chociaż najczęściej wykorzystywane są do mniejszych akcesoriów, jak np. dysk czy procesor od komputera, równie dobrze mogą sprawdzić się w przypadku nadawania ekranów komputerowych i telewizorów.

Folia bąbelkowa, podobnie jak folia stretch, została wykonana z trwałego materiału, jakim jest polietylen. Dzięki temu jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, rozdarcia i zagniecenia. Co więcej, chroni również przed wodą lub innymi cieczami. Na szczególną uwagę zasługują wspomniane bąbelki, które fabrycznie wypełnione są powietrzem. Dzięki temu skutecznie amortyzują ewentualne uszkodzenia, dając gwarancje skutecznej i bezproblemowej dostawy.  Sprawdź również, do czego służą woreczki bąbelkowe antystatyczne.

Nadawanie monitorów i ekranów LCD – czym wypełnić przesyłkę?

Firma RAJA od lat skupia się na użytecznych rozwiązaniach, które z powodzeniem można wykorzystać w każdej branży. Nie inaczej jest w przypadku wysyłki monitorów i ekranów. Tutaj wśród produktów można postawić na klasyczne ścinki wykonane z resztek produktowych i odpadów. Ekologiczne i ozdobne wypełnienie nie tylko zapełni przestrzeń wewnątrz przesyłki. Będzie się również doskonale prezentować, nadając paczce nieco bardziej elegancki ton. Wśród naszych propozycji możesz nie tylko zdecydować się na różnorodność wypełniaczy, ale również dobrać odpowiedni kolor z przygotowanej oferty barw. To z pewnością dodatkowo wpłynie na pozytywną opinię konsumencką po otrzymaniu przesyłki.

Ubezpieczenie monitora przy wysyłce

Podczas generowania etykiety i dokumentów transportowych oraz zamawiania kuriera po odbiór paczki istnieje możliwość dodania opcji ubezpieczenia towaru. To właśnie ona zabezpiecza sprzedającego przed jakimikolwiek stratami materialnymi.

Ubezpieczenie przesyłki transportowej

Elementami, jakie obejmuje ubezpieczenie przesyłki, najczęściej są:

  • zaginięcie produktu w trakcie transportu,
  • uszkodzenie przedmiotu w transporcie i dostawie bezpośredniej,
  • wystąpienie jakichkolwiek ubytków w przesyłce.

Wszystkie szczegółowe dane uzależnione są od firmy, z jaką podpisana została umowa.

Jak wysłać monitor kurierem – podsumowanie

Już wiesz, jak wysłać monitor kurierem i jak zapakować monitor do wysyłki. Z pewnością przydatne w tym przypadku okażą się materiały pakowe i dodatkowe akcesoria.

Na szczególną uwagę oprócz samych kartonów, folii zabezpieczających oraz wypełniaczy zasługują takie elementy, jak gotowe etykiety do druku, taśmy, czy dodatkowe naklejki informacyjno-ostrzegawcze. Sprawdź, jakie akcesoria warto dobrać do pakowania przesyłek.

Skorzystaj z propozycji przygotowanych na stronie i zadbaj o sprzęt elektroniczny na każdym etapie przygotowywania przesyłki. To wiąże się z gwarancją sukcesu oraz wzrostu satysfakcji klienta ze zrealizowanych usług.

Najpopularniejsze tematy