Jak zapakować świąteczną przesyłkę?

2 min. lektura14 listopada 2018

Przedświąteczne tygodnie to gorący okres dla pracowników sklepów internetowych. W tym czasie, mnóstwo osób zamawia paczki na święta, chcąc w ten sposób zminimalizować czas spędzony w sklepowych kolejkach. Prezentów nie zamawia się jedynie dla najbliższych i rodziny – przed Świętami również pracodawcy szykują podarunki dla pracowników. Jedni i drudzy powinni pomyśleć o ozdobnych opakowaniach świątecznych, by prezenty – zamówione przez internet czy przygotowane przez pracodawcę – były opakowane nie tylko bezpiecznie, ale też efektownie!

Ozdobny papier i kolorowe pudełka – idealne do świątecznych upominków

Najprostsze sposoby pakowania prezentów, często okazują się najlepsze. Umieszczenie podarunku w kartonowym pudełku i owinięcie papierem ozdobnym to pomysł na ładnie opakowaną paczkę na święta. W naszym sklepie można znaleźć papier ozdobny ze świątecznymi motywami dla dzieci, w eleganckie wzory, np. w paski czy geometryczne motywy lub gładki i kolorowy, w efektownej, błyszczącej wersji. Wybór należy uzależnić od rodzaju prezentu oraz obdarowywanej osoby. Paczkę na święta, zapakowaną w gładki papier, można dodatkowo przewiązać kolorową wstążką, tworząc na środku symetryczną kokardę.

Paczki na święta – w minimalistycznej oprawie

Prezenty świąteczne nie zawsze muszą przykuwać uwagę połyskliwym czy wzorzystym opakowaniem. Zwolennikom minimalistycznej stylistyki być może bardziej przypadną do gustu upominki zapakowane w klasyczną, brązową, papierową torebkę lub pudełko w tym samym kolorze. Tego rodzaju opakowania są praktyczne i uniwersalne – można je wykorzystać ponownie, pakując prezent na inną okazję, a przy tym ekologiczne – najczęściej wykonuje się je z materiałów pochodzących z recyklingu. Chcąc dodatkowo wyeksponować zawartość pakunku, można sięgnąć po brązową torebkę z przezroczystym oknem. Dzięki takiemu zabiegowi można szybko podejrzeć zawartość torebki, a całość zyskuje elegancki wygląd.

Kolorowe wypełniacze – obowiązkowy element opakowań świątecznych

Paczki na święta dla pracowników często zawierają produkty spożywcze w szklanych opakowaniach. Żeby je uchronić przed zniszczeniem i uszkodzeniem, warto zapakować je w pudełko lub kosz prezentowy, a następnie uzupełnić wnętrze kolorowym wypełniaczem. Dzięki temu produkty będą bezpieczne, a przy tym zostaną przekazane w ręce obdarowywanego w stylowym opakowaniu. Kosze prezentowe można dodatkowo owinąć przezroczystą folią i przewiązać kolorową wstążką. Podobnie jest w przypadku alkoholi – najlepiej zapakować je w solidny karton z grubego tworzywa i uzupełnić wypełniaczem.

Źródło zdjęcia wyróżniającego: unsplash.com/pixabay.com

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy