Rodzaje taśm i dyspenserów do pakowania przesyłek i kartonów ?

5 min. lektura 19 kwietnia 2021

Rodzaje taśm i dyspenserów do pakowania paczek, przesyłek i kartonów

Odpowiednia taśma do pakowania oraz dyspenser to akcesoria, które powinny znaleźć się na każdym stanowisku do pakowania i to zarówno w sklepie internetowym, jak i magazynie. Dzięki nim pakowanie przebiega sprawnie.

Taśma do paczek, a także dyspenser powinny być dobrane do rodzaju przesyłki (jej wielkości i wagi), warunków przewozu oraz typu opakowania. Wyróżnia się następujące rodzaje taśm: klejące pakowe (samoprzylepne, papierowe, zbrojone), ostrzegawcze i maskujące, spinające (poliestrowe i polipropylenowe), taśmy z nazwą firmy – z indywidualnym nadrukiem oraz dyspensery: ręczne uniwersalne, przemysłowe, bezpieczne, lekkie do taśm PP, do taśm zbrojonych i tkanych i dyspensery do taśmy stołowe.

Taśmy klejące pakowe

Taśmy do kartonów służą do zamykania i precyzyjnego oznaczania przesyłek. Używając ich, ma się pewność, że paczka nie otworzy się przypadkowo w trakcie transportu i że jej zawartość nie wypadnie i nie zostanie uszkodzona. Taśma do pakowania zapewnia też zabezpieczenie – jest odporna na zarysowania, zadrapania i niskie temperatury. W sklepie dostępne są taśmy do paczek wykonane z akrylu, polipropylenu, PCV oraz papieru. Występują w wielu kolorach i rozmiarach oraz mają różne poziomy przyczepności. Najpopularniejsze są taśmy samoprzylepne – wytrzymałe, odporne na promieniowanie UV, o wzmocnionej sile klejenia, wykonane z folii polipropylenowej.

Innym rodzajem taśmy pakowej jest taśma zbrojona, czyli wzmocniona włóknem szklanym i świetnie nadająca się do zaklejania ciężkich ładunków wielkogabarytowych. Można nią wiązać i grupować produkty.

Ekologiczną wersją taśmy pakowej jest ta papierowa – wykonana z papieru Kraft. Jest przeznaczona do recyklingu wraz z tekturowym opakowaniem. Jest coraz częściej wybierana przez właścicieli sklepów internetowych, stawiających na ekologiczne rozwiązania w biznesie.

Taśmy spinające i do bandowania

Ten rodzaj taśmy do paczek służy do stabilizacji i skutecznego bandowania kartonów oraz ładunków paletowych. Bandowanie polega na spinaniu palet i paczek przed transportem. W ofercie sklepu są dostępne: taśmy PP (polipropylenowe), taśmy spinające poliestrowe, taśmy spinające w dystrybutorze oraz gotowe zestawy do bandowania.

Taśma PP świetnie zabezpiecza i wzmacnia kartony na palecie. Stosuje się ją do łączenia produktów, paletyzacji, opasywania wysyłek i ładunków przeznaczonych do krótkiego magazynowania. Taśma taka jest mocna i elastyczna – dopasowuje się do przedmiotów o różnych kształtach. Mogą być wykorzystywane do ciężkich ładunków o dużych gabarytach (palet o wadze do 600 kg).

Taśma spinająca poliestrowa (standardowa, standardowa plus lub PET) jest stosowana do paletyzacji, tworzenia ciężkich ładunków i mocowania produktów. Jest lekka, elastyczna, miękka i mocno przywiera do powierzchni – nie powoduje uszkodzenia delikatnych przedmiotów.

Taśmy z nadrukiem Rajaprint

W ofercie sklepu są także taśmy do pakowania personalizowane. Każdy przedsiębiorca ma możliwość zamówienia taśmy z nazwą firmy. Na życzenie klienta wykonuje się indywidualny nadruk na taśmie do pakowania. Wybór takich taśm jest spory – nadruk można wykonać na taśmie pcv, pcv kolorowej, papierowej, taśmie PP oraz papierowej podgumowanej. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich sklepów internetowych – taka taśma nie tylko zabezpiecza przesyłkę, ale również jest formą reklamy.

Dyspensery do taśmy i inne akcesoria

Do korzystania z taśmy pakowej przydaje się dyspenser, który znacząco usprawnia proces pakowania. Dostępnych jest kilka rodzajów dyspenserów do taśmy, tj.:

  • dyspenser ręczny uniwersalny

Jest wyposażony w kauczukowe pokrętło do aplikowania taśmy i hamulec oraz metalową obudowę zabezpieczającą przed zabrudzeniem. To dyspenser do taśmy pakowej odpowiedni do wszystkich rodzajów taśm.

  • dyspenser bezpieczny

Ten rodzaj dyspensera jest bezpieczny w użyciu – wystarczy nacisnąć na spust, by wysunąć ostrze i odciąć potrzebną ilość taśmy do pakowania. Przy tym jest ergonomiczny i łatwo trzyma się go w dłoni.

  • dyspenser przemysłowy

Ten rodzaj dyspensera ma regulowany system hamowania, dzięki czemu można zmieniać szybkość nakładania taśmy oraz perfekcyjne cięcie dzięki zastosowaniu ostrego noża wykonanego z hartowanej stali.

  • dyspenser lekki, redukujący hałas

Ten dyspenser do taśmy jest przeznaczony do taśm PP – zmniejsza hałas przy ich odwijaniu. Ma stały hamulec do kontrolowania szybkości odwijania.

  • dyspenser ekonomiczny

Jest wyposażony w regulowany system hamowania zapewniający odpowiednie naprężenie taśmy. Używa się go do rolek o średnicy wewnętrznej 76 mm.

  • dyspenser do taśmy zbrojonej i tkanej

Dyspensery do taśmy zbrojonej i tkanej mają specjalne ostrza zapewniające precyzyjne odcięcie potrzebnego odcinka bez jej uszkodzenia. Są wyposażone w hamulec.

  • dyspenser stołowy

Dyspenser do taśmy stołowy na 1 lub 2 rolki jest wyposażony w antypoślizgową podstawę. Jest bardzo wydajny, gdyż odcina wszystkie, nawet bardzo mocne taśmy zbrojone.

W naszej ofercie znajdują się także inne akcesoria do pakowania, takie jak: stojaki i wózki do taśm pakowych, naprężacze i paskowacze do pionowego i poziomego opasywania, zapinki polipropylenowe, druciane i metalowe do ręcznego opasywania, narożniki ochronne oraz pasy transportowe.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy