Jak zapakować bilety na prezent?

4 min. lektura13 września 2023

Bilety na wydarzenie kulturalne bądź sportowe to uniwersalny prezent, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, zarówno biznesowych, jak i prywatnych. Taki upominek należy jednak odpowiednio zapakować. Zwykła, biała koperta może okazać się zbyt banalna i mało uroczysta. Jak zapakować bilety na prezent w efektowny sposób i jednocześnie zapobiec ich uszkodzeniu?

Bilety na prezent – czy to dobry pomysł?

Bilety to uniwersalny prezent, który okaże się dobrym wyborem w wielu sytuacjach. Taki upominek często spotkać można w korporacjach, gdzie obdarowuje się pracowników z okazji urodzin, świąt, a nawet przy okazji wypłaty bonusów za osiągnięte wyniki. W końcu bilety dotyczyć mogą wielu wydarzeń: kulturowych, sportowych czy rozrywkowych. Istnieje też możliwość zakupu biletów do kina czy teatru, które umożliwiają dowolny wybór repertuaru przez obdarowywanego.

Bilety na prezent to także dobry upominek dla kontrahenta czy partnerów biznesowych. Wówczas pamiętać trzeba jeszcze o ich zabezpieczeniu przed wysyłką.

Taki wybór sprawdzi się też w sytuacjach prywatnych. Święta, urodziny przyjaciół, imieniny członka rodziny. Każda z tych okazji wiąże się zazwyczaj z koniecznością zakupu prezentu. Bilety na prezent mają o tyle uniwersalny charakter, że podarować można je każdemu.

Jak zapakować bilety na prezent?

Bilety na prezent, podobnie jak vouchery czy gotówka mogą okazać się dość problematyczne, jeśli pod uwagę wziąć ich zapakowanie. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po zwykłą kopertę. Nie da się jednak ukryć, że nie wygląda ona efektownie. Czy można to zmienić?

Bilety na prezent zapakować można na różne sposoby. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich, które powinny wywrzeć dobre wrażenie.

 1. Ozdobna koperta z personalizowanym nadrukiem – zwykła biała koperta nie zawsze jest dobrym wyborem, tym bardziej że wykonana jest z cienkiego papieru, który łatwo ulega zgnieceniu, a nawet rozdarciu. Zdecydowanie lepiej zastąpić ją kopertą wykonaną z grubszego papieru bądź tektury. Kopertę można opatrzyć personalizowanym nadrukiem. Taki wybór sprawdzi się zwłaszcza w przypadku upominków biznesowych.
 2. Eleganckie etui – etui wygląda bardziej wyrafinowanie niż standardowa koperta, a przy tym również może być wykonane z tektury. W głównej mierze liczy się jego warstwa wizualna. Zwykły, szary lub brązowy karton nie wygląda elegancko, ale można zmienić jego kolor bądź wykonać na nim specjalny nadruk, aby zupełnie odmienić jego charakter.
 3. Pudełko ozdobne – niewielkie pudełko wywołuje lepsze wrażenie niż standardowa koperta. Nie wymaga przy tym tak dużego nakładu pracy związanego z jego wzornictwem. Wystarczy dodać do niego wstążkę, aby wyglądało reprezentacyjnie.

 

Sprawdź też: Jak personalizować zamówienia w dostawie?

Jak zapakować bilety na prezent do przesyłki?

Prezenty nie zawsze są wręczane bezpośrednio. Zdarza się, że istnieją konieczność ich wysyłki np. za pośrednictwem kuriera. W takim przypadku gustowne opakowanie to nie wszystko. Należy jeszcze wybrać odpowiednie opakowanie do wysyłki. Co powinno je cechować?

Przede wszystkim bilety muszą zostać zabezpieczone, aby nie uszkodziły się w transporcie. Mowa głównie o ich zgnieceniu, co sprawi, że będą wyglądać nieestetycznie. Najpierw warto więc je zapakować w ozdobne opakowanie, a dopiero następnie w opakowanie docelowe do wysyłki.

Który rodzaj opakowania do wysyłki kopert wybrać?

 • koperty kartonowe – są na tyle sztywne, że odpowiednio zabezpieczą włożoną do nich kopertę ozdobną;
 • koperty foliowe – w 100% wodoodporne oraz odporne na rozrywanie i zginanie. Wykonane są z polietylenu o grubości 60 mikronów;
 • koperty firmowe – eleganckie, ekonomiczne koperty papierowe. Wykonanie z popularnego papieru kraft powoduje, że dane opakowania są stuprocentowo bezpieczne dla środowiska;

Warto dodać, że dostępne są różne formaty kopert, w tym: B4, C4, C5, C6, E4, B5 i B6.

Inny wybór stanowią pudełka kartonowe. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku wysyłki pudełek ozdobnych. Należy jednak zamówić odpowiedni wymiar, dostosowany do rozmiarów wysyłanego przedmiotu. Zaleca się, by między przedmiotem a ściankami pudełka tekturowego znajdował się około 5 cm wolnej przestrzeni.

O czym jeszcze warto pamiętać? Jeśli wysyłasz upominek firmowy, to dodaj do niego personalizowane etykiety. Będzie to jednocześnie element wizerunku Twojej marki.

O tym, jak wysłać paczkę bez dodatkowych etykiet przeczytasz w artykule: Jak wysłać paczkę bez etykiety?

Ponadto w Raja oferujemy możliwość zamówienia personalizowanych toreb, a także taśm pakowych.  Zainteresowane osoby lub firmy muszą przejść na stronę autorskiego konfiguratora taśm pakowych, gdzie można złożyć zamówienie. Gwarantujemy szybką realizację i podejście proklienckie.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy