Sprawdzone produkty i akcesoria optymalizujące pracę w magazynie

4 min. lektura08 marca 2021

Sprawdzone produkty i akcesoria optymalizujące pracę w magazynie

Aby praca w magazynie była efektywna, należy go odpowiednio wyposażyć. Najważniejsze są meble magazynowe, w tym regały oraz stoły i stanowiska do pakowania, sprzęt transportowy, czyli wózki transportowe magazynowe, a także niezbędne akcesoria magazynowe.

Jeśli przedsiębiorca, mimo wprowadzenia usprawnień w wyposażeniu magazynu, ma problemy z efektywnością procesów albo nie wie jak zabrać się do optymalizacji, może skorzystać z profesjonalnej usługi optymalizacji procesów logistycznych. Ma ona na celu zwiększenie wydajności procesów magazynowych, lepsze wykorzystanie powierzchni oraz skrócenie czasu realizacji operacji magazynowych. Przydatne jest także wprowadzenie systemu zarządzania magazynem oraz wdrożenie metodologii Lean management, która pomaga w zminimalizowaniu strat i zwiększeniu rezultatów. Jednak podstawą jest zawsze zapewnienie odpowiedniej organizacji stanowisk pracy.

Wyposażenie magazynu

Odpowiednie wyposażenie techniczne magazynu to podstawa jego sprawnego funkcjonowania. Bez właściwego sprzętu i akcesoriów procesy magazynowe nie mogą być efektywne. Oczywiście konkretne wyposażenie jest uzależnione od rodzaju prowadzonej działalności.

Stoły magazynowe do pakowania i robocze

W magazynie, w którym odbywa się proces pakowania towarów do wysyłki muszą znajdować się specjalnie wyposażone stanowiska do pakowania. To podstawowy element wyposażenia.

W ofercie RAJA znaleźć można stoły do pakowania paczek, modułowe stoły do pakowania, stoły robocze, stoły robocze na kółkach oraz kompletne stanowiska do pakowania, a także akcesoria takie jak stojaki na folię lub papier w orientacji poziomej i pionowej. Wszystkie stoły są bardzo wytrzymałe (wykonane ze stalowych rur) i łatwe w montażu. Dzięki nim praca pakowacza może przebiegać sprawnie.

Wózki magazynowe i transportowe

Magazyn to miejsce, w którym niezbędne jest przenoszenie i przewożenie towarów, zatem musi być wyposażone w odpowiednie wózki transportowe magazynowe. Wybór konkretnych wózków jest uzależniony od tego co w danej przestrzeni magazynowej ma być przechowywane. Inny rodzaj będzie przydatny w magazynie żywności, a inny tam, gdzie przechowuje się ciężkie towary i potrzebne są maszyny o sporej mocy i dużym udźwigu. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na strukturę pomieszczeń. Inne wózki stosuje się w magazynach otwartych, a inne w zamkniętych. Najistotniejsze są parametry techniczne wózków magazynowych, które mają znaczenie przy umieszczaniu na nich konkretnych towarów. Taki sprzęt musi być dopasowany do rodzaju prowadzonej działalności. Zresztą używa się ich nie tylko w magazynach, ale także w hala produkcyjnych, wielkopowierzchniowych sklepach, firmach transportowych i archiwach.

Po wybraniu konkretnej konstrukcji wózków magazynowych trzeba zastanowić się nad parametrami technicznymi takimi jak: maksymalny udźwig, wielkość przestrzeni załadunkowej, promień skrętu, a także wyposażenie dodatkowe. Od udźwigu i wielkości przestrzeni załadunkowej zależy ile wózek będzie w stanie unieść, a od promienia skrętu czy łatwo będzie nim manewrować.

W ofercie RAJA można znaleźć duży wybór wózków magazynowych, w tym wózki magazynowe składane, drewniane wózki magazynowe z pałąkiem, wózki stołowe z płyty drewnianej, wózki z burtami siatkowymi czy wózki piętrowe.

Akcesoria magazynowe

W każdym magazynie i nie tylko tam – także w warsztacie, serwisie i biurze potrzebne są akcesoria takie jak noże, nożyce, miarki i wagi. Noże przydają się cięcia materiałów takich jak karton, folia czy taśma. W ofercie dostępne są także wymienne ostrza. Z kolei różnego rodzaju wagi są potrzebne do dokładnego obliczenia kosztu wysyłki i spakowania odpowiedniej ilości towaru.
W sklepie RAJA znaleźć można akcesoria magazynowe takie jak:

 • noże do kartonu
 • noże uniwersalne
 • noże do taśmy spinającej
 • noże do folii
 • nożyce robocze
 • miarki
 • wagi platformowe
 • wagi precyzyjne
 • wagi paletowe

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   

  Najpopularniejsze tematy