Jak wysłać materac kurierem?

7 min. lektura 08 grudnia 2022

Sprzedaż oraz wysyłka materaców to działalność, w której warto mieć dostęp do jak najlepszych materiałów operacyjnych w postaci opakowań tekturowych i folii, a także profesjonalnych usług kurierskich. To jednak nie wszystko. Istotne jest także to, aby wiedzieć, jak wysłać materac kurierem, aby ten dotarł w całości bez najmniejszego uszkodzenia.

Wysyłka materaca kurierem – czy to w ogóle możliwe?

Jak zapakować materac do wysyłki? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy wykorzystać kilka kluczowych wskazówek, które pozwolą na złożenie materaca tak, aby zajmował jak najmniej miejsca. To dość kluczowe, gdyż przekłada się na koszty wysyłki kurierem oraz sposób kwalifikacji paczki. Kompresja materaca do maksimum często pozwala nawet na jego wysyłkę w ramach standardowej przesyłki kurierskiej, która kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt złotych – zależnie od celu podróży.

 

Można więc śmiało powiedzieć, że wysyłka materaca kurierem jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy nawiązać współpracę z profesjonalną firmą transportową lub pośrednikiem kurierskim, aby móc bezpiecznie i wygodnie nadań paczkę, w której znajdzie się materac. Wysyłając przesyłki niestandardowe, trzeba często liczyć się z dodatkowymi kosztami tranzytu, które wynikają z nietypowego kształtu paczki, wagi lub po prostu rozmiaru.

Jak zapakować materac do wysyłki? Krok po kroku

Aby wysłać materac kurierem, należy przede wszystkim odpowiednio go poskładać. Dzięki temu można zminimalizować jego powierzchnię, która finalnie będzie wpływać na to, jakich gabarytów będzie wysyłana paczka. Proces pakowania materaca jest dość prosty. Można to zrobić w następujący sposób.

 

  1. Rozłożyć materac na płaskiej powierzchni.
  2. Rozpocząć zwijanie materaca tak, aby zwinął się w jak najmniejszy rulon.
  3. Zawiązać materac w trzech miejscach tak, aby nie rozwiązał się samoistnie.
  4. Zabezpieczyć powierzchnię materaca folią stretch lub folią bąbelkową i taśmą do pakowania paczek.

 

To tylko podstawowe wskazówki, które wyjaśniają, jak zmieścić materac do paczki i nadać go kurierem. Materace o naprawdę dużych rozmiarach należy pakować w dwie osoby, gdyż samodzielne zwinięcie materiału mogłoby być kłopotliwe, a często nawet niemożliwe do wykonania.

 

W firmach zajmujących się wysyłką materaców można wykorzystać automatyczne maszyny do zwijania materiału oraz automatycznego owijania folią stretch. To prosty proces, który pozwala na bezpieczną i wygodną wysyłkę materiałów przeznaczonych do spania.

Jakich materiałów użyć do pakowania i zabezpieczania materaców?

Do pakowania materaca do wysyłki warto wykorzystać wytrzymałe kartony – kontenery z tektury. Te sprawdzają się świetnie w przypadku wysyłki towarów wielkogabarytowych takich, jak np. materace. Ich wysyłka z użyciem wyłącznie folii stretch może być niewystarczająca, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo towaru. Mimo dobrego zabezpieczenia przed wilgocią, jakie zapewnia folia, to jednak materac wciąż będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne.

 

Znacznie lepszym sposobem na nadanie materaca kurierem jest jego zwinięcie, zabezpieczenie stretchem oraz włożenie do kartonu falistego 3-, 5- lub nawet 7-warstwowego. Wybór opakowania powinien być uzależniony od tego, jak bardzo materac jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. A więc jak wysłać materac kurierem? Najlepiej z wykorzystaniem wytrzymałych pudełek kartonowych Raja. Decydując się na profesjonalne produkty do pakowania i wysyłki towarów kurierem, można mieć pewność, że nawet wyjątkowo wrażliwe materace dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Jak wysłać materac kurierem? W paczce czy na palecie?

Wyróżniamy dwie dobre metody na wysyłkę materaca kurierem. Można to zrobić paczką kurierską o standardowych rozmiarach lub z wykorzystaniem przesyłki wielkogabarytowej. Tutaj wiele zależy od tego, jakich rozmiarów jest materac po złożeniu. W większości przypadków te są jednak na tyle duże, że wymagają uiszczenia dodatkowej opłaty w firmie kurierskiej za niestandardową przesyłkę.

 

Dość dobrą alternatywą na bezpieczne nadanie materaca jest wysyłka przesyłki paletowej. Dzięki temu złożony materac można ustawić i zabezpieczyć w pozycji pionowej, aby ten dotarł do odbiorcy w oryginalnym stanie bez jakichkolwiek wad.

 

Przed podjęciem decyzji na temat tego, jak wysłać materac kurierem, warto uwzględnić wszystkie za i przeciw wysyłce paczką i paletą. Oczywiście transport paletowy w większości przypadków będzie znacznie droższy niż wysyłka niestandardowej przesyłki kurierskiej. Aby mieć pewność co do bezpieczeństwa materaca na czas transportu, warto zainwestować w profesjonalne materiały i akcesoria do pakowania paczek Raja, a także zastosować polecane metody przygotowywania materacy do transportu – nawet międzynarodowego. Kluczowe jest to, aby zabezpieczyć materac przed:

 

  • wilgocią,
  • wodą,
  • zmiennymi temperaturami,
  • odkształceniami,
  • uszkodzeniami mechanicznymi, np. rozdarciami lub dziurami.

Ile kosztuje wysyłka materaca kurierem?

Koszt wysyłki materaca kurierem zależy od tego, jakich gabarytów będzie finalna paczka po zabezpieczeniu towaru. Średnie ceny w firmach kurierskich w przypadku niestandardowych paczek oscylują w granicy od 30 do nieco ponad 100 złotych. Są też pewne regulacje firm transportowych, które określają sposób, w jaki powinna zostać zabezpieczona paczka. Najczęściej wysyłka w zwykłej folii stretch powoduje, że w razie uszkodzenia towaru ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania.

 

Do poprawnego zapakowania materaca świetnie nadają się kartony z regulowaną wysokością. Z ich użyciem można zmieścić nawet cały materac wewnątrz opakowania, zabezpieczyć go dodatkowo folią bąbelkową lub papierowym wypełniaczem, a ostatecznie jeszcze raz owinąć paczkę folią stretch i taśmą pakową. Na całkowite koszty wysyłki materaca składa się nie tylko cennik usług kurierskich, lecz także koszt zakupu materiałów operacyjnych i do pakowania paczek. Wybierając te z oferty Raja, można liczyć  na rozsądne ceny i wyjątkowo wytrzymałe materiały, które są odporne na wiele czynników mających negatywny wpływ na paczki podczas transportu.

Gdzie kupić folię stretch, taśmę i kartony tekturowe do pakowania materacy?

Profesjonalną folię stretch, taśmy pakowe oraz wytrzymałe opakowania z tektury falistej można kupić przede wszystkim w sklepie Raja. To szansa dla wielu przedsiębiorców na pozyskanie naprawdę dobrych materiałów do pakowania materacy i innych towarów do wysyłki w bezpieczny i szybki sposób.

 

Można śmiało powiedzieć, że wybór sklepu Raja to jedna z najrozsądniejszych decyzji, jakie może podjąć przedsiębiorca realizujący wysyłkę towarów kurierem – zarówno standardowymi paczkami, jak i przesyłkami paletowymi. Zastanawiając się nad tym, jak zapakować materac do wysyłki, koniecznie należy uwzględnić to, jakie materiały i opakowania kartonowe zostaną użyte w tym celu. To kluczowy aspekt przekładający się na bezpieczeństwo produktów znajdujących się przesyłkach.

Jak zapakować materac do wysyłki? Podsumowanie

Wiedząc już, jak zmieścić materac do paczki oraz wysłać go kurierem, warto też przyswoić informacje o tym, jakie są najczęściej używane oznaczenia ostrzegawcze dla paczek kurierskich. Oklejając nimi paczki, np. z materacami, można łatwo poinformować kuriera o tym, że powinien obchodzić się z przesyłką w należyty sposób. Najlepiej wykorzystać oznaczenia dotyczące wrażliwości towaru na uszkodzenia – to podstawa, jeśli przesyłka ma dotrzeć do odbiorcy w całości.

 

Podsumowując – to, jak zostanie zapakowany materac do wysyłki, jest indywidualną kwestią każdej firmy zajmującej się sprzedażą tego typu towarów. Wystarczy korzystać z profesjonalnych opakowań z tektury falistej, folii stretch oraz taśmy pakowej z mocnym klejem dostępnych w ofercie Raja. To gwarancja bezproblemowego transportu materaca. Warto też wybrać polecaną firmę kurierską, która z należytą starannością zajmie się przetransportowaniem materaca bezpośrednio do odbiorcy, zgodnie z europejskimi normami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy