Jak wysłać buty kurierem?

6 min. lektura 30 listopada 2022

Wysyłka poszczególnych produktów kurierem lub pocztą to często wybierana opcja, która została doceniona przez miliony konsumentów. Warto jednak zastanowić się, na co zwrócić uwagę i jak zabezpieczyć paczkę, w szczególności gdy mowa jest o wysyłce obuwia. Sprawdź, jak wysłać buty kurierem, i w co zapakować buty do wysyłki, aby zapewnić paczce bezpieczeństwo w trakcie transportu.

Zakupy obuwia przez internet – jak wysłać buty kurierem?

Zakupy za pośrednictwem internetu to coraz popularniejsza forma, na którą decydują się zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy zarządzający biznesem. Nic w tym dziwnego. Możliwość szybkiego otrzymania przesyłki, brak konieczności jeżdżenia po sklepach i stania w długich kolejkach oszczędza nie tylko czas, ale także koszty.

Problem może pojawić się, gdy w trakcie szaleństwa zakupowego w grę wchodzą buty. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w większości przypadków produkt musi być przymierzony i dokładnie sprawdzony, czy na pewno pasuje na konsumenta.

Oczywiście wysyłka internetowa w dzisiejszych czasach nie dotyczy wyłącznie przedsiębiorców prowadzących własne sklepy internetowe. Coraz częściej duża grupa osób indywidualnych z powodzeniem korzysta z popularnych aplikacji sprzedażowych. To pozwala na wyprzedaż dobrych jakościowo ubrań, w tym butów i odświeżenie starej garderoby. Jest to doskonała okazja, która umożliwia podarowanie wielu tekstyliom nowego życia przy jednoczesnym pozyskania dodatkowych kosztów na nic innego, jak kolejne zakupy.

Niezależnie od tego, która z opisanych opcji jest Ci bliższa, w głowie powinno pojawić się jedno pytanie. Jak wysłać buty kurierem? A co najważniejsze, w co zapakować buty do wysyłki? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które z pewnością spełnią swoje zadanie.

W co zapakować buty do wysyłki – na co zwrócić uwagę?

Chyba najistotniejszym elementem, o który warto zadbać podczas nadawania paczki przy pomocy kuriera, jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. W trakcie transportu nadana przez Ciebie paczka z butami może być narażona na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, lub szkodliwe działanie czynników atmosferycznych (wilgoć, zimno, wysoka temperatura). Wszystkie wymienione elementy mogą skutecznie wpływać na trwałość produktu. To właśnie dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na opakowanie i samą paczkę.

O ile w przypadku sklepów internetowych sprawa może wydawać się nieco prostsza, o tyle dla klientów indywidualnych, którzy postanowili zorganizować wyprzedaż, zadanie może być utrudnione. Główną tego przyczyną jest często brak oryginalnego kartonika, zabezpieczającego obuwie. Najgorsze, co można zrobić, to zapakować buty w foliową siatkę lub worek – co niestety jest niezwykle częstą praktyką. Takie rozwiązanie może mocno uszkodzić produkt, chociażby poprzez ocieranie się butów w trakcie transportu. Co więcej, worek może ulec zniszczeniu, co w efekcie spowoduje, że odbiorca otrzyma częściowo otwartą przesyłkę. Warto zaznaczyć, że również producenci obuwia i sklepów online, mimo wysysania wcześniej przygotowanych kartoników z zamówionymi butami, decydują się na wykorzystanie foliopaków, jako jedynego zabezpieczenia wysyłanego produktu.

Ze względu na to, że rekomendujemy maksymalne bezpieczeństwo wysyłanego towaru, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie solidnych i wytrzymałych opakowań kartonowych. Te zapewnią nie tylko właściwą ochronę, ale również trwałość. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nadawana paczka nie zostanie uszkodzona, a konsument otrzyma towar w nienagannym stanie. Nie wiesz, w co zapakować buty co wysyłki? Sprawdź przygotowane przez nas propozycje kartonów i dobierz produkt najlepiej pasujący do Twoich potrzeb.

karton na buty

Pakowanie obuwia do wysyłki – najlepsze kartonowe propozycje

W co zapakować buty do wysyłki? Optymalnym produktem będą kartony. Chociaż na rynku jest wiele propozycji, warto zdecydować się na kilka konkretnych rodzajów. Przede wszystkim weź pod uwagę wspomniane, ewentualne zwroty. Dlatego zdecyduj się na opakowania wykonane ze wzmocnionej tektury, które oprócz silnych właściwości zabezpieczających mogą być dodatkowo odesłane ponownie do Twojej firmy. Dokładniej ujmując, produkt po otwarciu za pomocą specjalnej taśmy może być ponownie użyty.

Załączony element zamykający pozwoli Twojemu odbiorcy bezpiecznie spakować nienaruszone obuwie w to samo opakowanie i odesłać na wskazany adres. Zapewni to przede wszystkim bezpieczeństwo w trakcie transportu, ułatwi klientowi dokonanie zwrotu, przez co unikniesz niechlujnie zapakowanego towaru. Co więcej, wykorzystanie takiego rozwiązania jest niezwykle ekologiczne i przyczynia się do ochrony środowiska.

Dobrym rozwiązaniem jest również wykorzystanie klasycznych kartonów ze wzmocnionej tektury. Proponujemy opakowania z tektury 3-, 5- i 7-warstwowej falistej. Dzięki temu pudełko jest nieco grubsze,  co za tym idzie, doskonale spełnia swoją rolę.

Wielu klientów często decyduje się na popularne kartony fasonowe. Te wyposażone są w specjalnie przygotowane klapy i skrzydełka, które pozwalają na automatyczne zamknięcie wieka niemal jednym ruchem. Takie opakowanie wygląda niezwykle estetycznie, gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo, a do tego pozwala zaoszczędzić czas podczas przygotowywania przesyłki. Istotnym elementem jest możliwość umieszczenia brandu na jego froncie, co będzie stanowić dodatkową reklamę twojej marki.

Wysyłka butów kurierem – dodatkowa ochrona nadawanej paczki

Kartony to niezwykle ważny element, który zapewnia właściwe zapakowanie przesyłki obuwniczej. Mimo wszystko należy pamiętać o jeszcze jednym ważnym elemencie. Jest to wypełnienie wnętrza. Wiadomo, że dobierając opakowanie, nie może być za małe, ponieważ wtedy but może ulec zatarciu, ani za duże, by produkt nie przemieszczał się wewnątrz kartonu. Chcąc maksymalnie zniwelować ryzyko uszkodzenia, zastosuj podczas pakowania właściwe wypełnienia.

Spośród licznych propozycji możesz postawić na ekologię, design oraz praktyczność. Coraz częściej zamiast papierowych owijek i bibułek wielu producentów decyduje się na estetyczne, a co najważniejsze, biodegradowalne ścinki, które idealnie wypełniają wolną przestrzeń w opakowaniu. Szukając propozycji, warto pamiętać o folii bąbelkowej, która często została ci po poprzedniej przesyłce to doskonała opcja ponownego wykorzystania produktu. Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, by wyściółka kartonu zapewniała ochronę i wyglądała estetycznie.

Współpracuj z najlepszymi. Firma RAJA to niekwestionowany lider na rynku producentów opakowań. Aktualnie współpracuje nie tylko z polskimi kontrahentami, ale również prężnie rozwija się na całym europejskim rynku. Najważniejszą dewizą producenta jest jakość, niezawodność i stawianie na ekologiczne rozwiązania. Bez względu na to, czy jesteś klientem indywidualnym, czy właścicielem branży obuwniczej, z powodzeniem znajdziesz tu produkty dopasowane do Twoich potrzeb.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy