Opakowania na butelki – jak zapakować alkohol na prezent?

3 min. lektura05 listopada 2021

Opakowania na butelki – jak zapakować alkohol na prezent?

Wiele osób czy to w prezencie dla bliższych i dalszych znajomych oraz rodziny, czy jako prezent biznesowy wręcza alkohol. Jak zapakować alkohol na prezent, aby całość prezentowała się estetycznie i atrakcyjnie?

Zbliża się zima, a więc i święta, więc czas pomyśleć o prezentach, zwłaszcza tych biznesowych. Co podarować klientom i partnerom biznesowym, by odpowiednio podziękować im za współpracę w mijającym roku? Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie butelka dobrego trunku, jednak jak ładnie zapakować alkohol?

Alkohol na prezent – czy to dobry pomysł?

Alkohol jest popularnym prezentem, ale czy to naprawdę dobry pomysł? Tak – jest to bezpieczny prezent i można go podarować, z wyjątkiem sytuacji, gdy ma się wiedzę na temat tego, że ktoś nie pije alkoholu – wtedy rzeczywiście nie będzie to trafiony podarunek. Natomiast w sytuacji, gdy ktoś nie spożywa alkoholu, ale darczyńca o tym nie wie, nie jest to nietaktem – zawsze taki alkohol można przekazać dalej czy wykorzystać podczas przyjęcia.

Oczywiście bardzo ważne jest to, by był to dobry alkohol, raczej z wyższej półki, np. dobre wino/whisky/koniak, ewentualnie zestaw wybornych rzemieślniczych piw lub szampan, którym obdarowany może wznieść noworoczny toast. Prezent wybrany, ale jak zapakować alkohol na prezent?

Jak zapakować wino – ozdobne opakowania na alkohol

Sklep RAJA oferuje spory wybór opakowań na butelki, tj. m.in.: tradycyjne opakowania – papierowe torby na wino, ekologiczne, z okienkiem, z wysokim połyskiem, a także bardziej wyrafinowane – opakowania z efektem skóry jaszczurki, pudełka z ziarnistą teksturą – w tym Lezard z efektem skóry jaszczurki, opakowania Hevea z mocnej mikrofali, koszyki i walizki na wino, a także pudełka do prezentacji i przenoszenia 1,2 lub 3 butelek, z wyciętymi uchwytami. Wino w eleganckim opakowaniu prezentuje się naprawdę dobrze i jest to prezent, który zadowoli większość osób.

Do środka opakowania można dodać efektowny wypełniacz do prezentów – np. kolorowy lub naturalny SizzlePak lub gładką bibułę. Dzięki temu wino będzie prezentowało się jeszcze bardziej wyjątkowo i będzie bezpieczne.

Potrzebujesz więcej informacji na temat pakowania wina? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym znajdziesz szczegółowe porady: Jak pakować wino na prezent?

A jak zapakować piwo na prezent?

Jeśli wie się, że ktoś jest piwoszem, to można podarować mu jakiś wyjątkowy zestaw piw rzemieślniczych. Do pakowania piw przeznaczone są specjalne pudełka – karton na 8 butelek o pojemności 0,33 l lub karton na 6 lub 12 tradycyjnych butelek. Ich dodatkową zaletą jest funkcja ochronna, gdyż pudełka te są wykonane z mocnej 5-warstowej tektury. Karton na 8 butelek jest bardzo praktyczny – można go przekształcić w stojak do degustacji. Katon z piwami można następnie owinąć w ozdobny papier lub umieścić w gustownej torbie prezentowej.

Jak oryginalnie zapakować alkohol na prezent?

Jeśli ktoś jest kreatywny, może pokusić się o mniej tradycyjne zapakowanie alkoholu. Pomysłów jest sporo – można uszyć lub wydziergać na drutach lub szydełku ubranko na butelkę albo ubrać butelkę w szalik i czapkę – zwłaszcza zimą, można także opakować ją w ozdobny worek, w tiul lub inny materiał zamiast papieru. Można również ozdobić jedynie szyjkę butelki np. kwiatami czy ozdobami świątecznymi. A jeśli chce się wręczyć komuś alkohol wytworzony samodzielnie, to można go rozlać do fantazyjnych butelek – taka butelka sama w sobie jest oryginalnym opakowaniem.

Święta coraz bliżej, więc to naprawdę dobry moment na planowanie podarunków, zwłaszcza biznesowych. Jak zapakować prezenty? Sprawdź poradnik i dowiedz się, jakie opakowania na prezenty wybrać.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy