Gdzie kupić koperty kurierskie?

6min. lektura 16/11/2022

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców szuka nowych możliwości wysyłki towarów w bezpieczny sposób, który jednocześnie pozwoli na przyspieszenie procesu pakowania produktów. Z tego wpisu dowiesz się, gdzie kupić koperty kurierskie, jakie jest ich zastosowanie oraz dlaczego warto je nabyć.

Koperta kurierska – co to takiego?

Koperta kurierska to jeden z materiałów operacyjnych, dostępnych na stronie internetowej Raja. Wielu przedsiębiorców korzysta z takich wyrobów do bezpiecznej i dyskretnej wysyłki poufnych dokumentów, towarów drobnicowych, a nawet nieco większych produktów, np. z branży elektronicznej. Warto jednak mieć na uwadze, aby odpowiednio dobrać kopertę kurierską pod względem przeznaczenia. Rodzaje materiałów operacyjnych kurierskich to m.in.:

Warto nieco bliżej przyjrzeć się typowym kopertom kurierskim, które mają kilka cech charakterystycznych, a mianowicie:

  • brak przezroczystości – materiał wykorzystany do ich produkcji zapewnia maksimum dyskrecji podczas wysyłki towarów lub dokumentów,
  • wiele dostępnych rozmiarów do wyboru – w ofercie Raja każdy przedsiębiorca znajdzie koperty kurierskie dopasowane do swoich potrzeb,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa – powłoka zabezpieczona silikonowym poliestrem metalizowanym (dotyczy foliopaków kurierskich) jest antystatyczna oraz odporna na rozdarcia,
  • wodoszczelność – dzięki temu nawet wrażliwe dokumenty nie ulegną uszkodzeniu,
  • odporność na uszkodzenia mechaniczne – dotyczy też kopert tekturowych, które są wykonane z twardej tektury litej o grubości nawet 400 g/m2.

Niektóre modele kurierskich kopert są wykonane z ekologicznego materiału pochodzącego w 100% recyklingu. Wybierając je, można przyczynić się między innymi do ochrony środowiska naturalnego. Wystarczy przeczytać, dlaczego warto wybrać ekologiczne opakowania, aby podjąć właściwą decyzję o ich zakupie.

koperta samoprzylepna

Koperty kurierskie – świetna ochrona dokumentacji dołączonej do paczek!

Firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową koniecznie powinny zaopatrzyć się w różne typy przylg, czyli kopert kurierskich. Przy ich pomocy można dołączyć niezbędne dla firm przewozowych dokumenty transportowe, a także faktury dla klientów. O ile do przypięcia listu przewozowego do paczki można wykorzystać przezroczyste koperty, o tyle do umieszczenia faktur bezpośrednio na powierzchni paczki warto zastosować białe lub brązowe koperty z warstwą samoprzylepną. Dzięki temu osoby postronne nie będą w stanie podejrzeć dokumentów przesyłanych wraz z paczką.

W jakich rozmiarach i gdzie kupić koperty kurierskie?

Odpowiedź na pytanie, gdzie kupić koperty kurierskie, jest naprawdę prosta – w Raja! Opakowania tekturowe, a także koperty dla kurierów są dostępne w różnych rozmiarach, takich jak: A4, C4, B4, DL, a także wielu innych wymiarach. Decydując się zakup kopert kurierskich do swojego przedsiębiorstwa e-commerce, handlowego lub nawet do magazynu wysyłkowego, warto zamówić co najmniej kilka rodzajów kopert. Ważne jest tylko to, aby materiały były odpowiednio dopasowane do potrzeb firmy.

Wystarczy zapoznać się z aktualną ofertą, aby wybrać jak najlepsze materiały operacyjne dla swojej firmy. Wielkość kopert powinna być zawsze dopasowana do dokumentów, które będą w nich wysyłane wraz z paczką zawierającą towar. Przed ostatecznym wyborem warto przeczytać, co można wysłać w kopercie.

Gdzie kupić koperty kurierskie – na co zwrócić uwagę?

Przedstawiciele firm, którzy wiedzą już, gdzie kupić koperty kurierskie, powinni wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed złożeniem finalnego zamówienia. Otóż materiałów operacyjnych dla firm kurierskich (i nie tylko) w ofercie Raja, jest naprawdę wiele. Aby możliwie jak najlepiej dopasować koperty do potrzeb przedsiębiorstwa, warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:

  • rozmiary koperty,
  • sposób zamykania, np. samoprzylepny pasek,
  • renoma producenta – najlepsze i ekologiczne produkty Raja są szczególnie warte uwagi,
  • kolor – biały, brązowy lub przezroczyste koperty,
  • typ.

Przed zakupem koperty kurierskiej zawsze warto uwzględnić wszystkie powyższe elementy. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrane materiały na pewno przydadzą się w firmie i pozwolą na wygodne, a jednocześnie bezpieczne pakowanie dokumentów dołączonych do wysyłanych paczek z towarem.

Koperta kurierska, czyli przylga. Do czego się przydaje?

Przylgi kurierskie są niezastąpionym rozwiązaniem praktycznie w każdym sklepie internetowym. Ich powszechnie znane zastosowanie to przede wszystkim możliwość włożenia do nich dokumentów, np. faktur lub listów przewozowych. Samoprzylepne koperty kurierskie doskonale nadają się do przyklejenia po zewnętrznej stronie paczek, aby dane paczki były widoczne dla kuriera. Kupując przylgi, można także umieścić w nich faktury sprzedażowe czy nawet umowy dla kontrahentów – warto jednak w tym celu zastosować nieprzezroczyste koperty, które ochronią dane osobowe.

Przylgi są nazywane kopertami kurierskimi. Duża różnorodność kopert dostępnych w ofercie Raja powoduje, że za produkty zaliczające się do tej kategorii konsumenci uznają nie tylko przezroczyste przylgi samoprzylepne do paczek, lecz także standardowe koperty tekturowe dla kurierów, w których również można umieścić dokumenty, a nawet towar drobnicowy do wysyłki.

koperty papierowe

Ile kosztują ekologiczne i wytrzymałe koperty kurierskie?

Średnie ceny, w jakich dostępne są koperty kurierskie nie przekraczają kwoty kilku złotych za sztukę. Odpowiadając na pytanie, gdzie kupić koperty kurierskie – koniecznie w Raja. To nie tylko dostęp do materiałów operacyjnych w naprawdę rozsądnych cenach, lecz także produktów, które są tworzone z proekologicznym podejściem. Warto wybrać towary, które są dostarczane przez firmę z ugruntowaną pozycją jako europejska marka, a także angażującą się społecznie poprzez prowadzenie fundacji – RAJA-Danièle Marcovici.

Gdzie kupić koperty kurierskie – czy zakupy online to dobry pomysł?

Zamówienie kopert kurierskich przez internet to naprawdę dobry pomysł, szczególnie dla firm, które potrzebują ekspresowej dostawy hurtowych ilości materiałów operacyjnych. Te są wręcz niezbędne do prowadzenia sprawnej wysyłki towarów, gdyż pozwalają na szybkie i bezpieczne umieszczanie na paczkach listów przewozowych, dokumentów dla kuriera, a także faktur sprzedażowych, które powinny dotrzeć wraz z paczką bezpośrednio do klienta.

Wystarczy przejrzeć ofertę Raja, aby samemu odpowiedzieć sobie na pytanie – gdzie kupić koperty kurierskie. Szerokie portfolio produktowe, ogromna różnorodność sprzedawanych materiałów operacyjnych oraz prokonsumenckie nastawienie do każdego klienta biznesowego – głównie z tych powodów warto zdecydować się na zakupy online w Raja. Stawiając na koperty kurierskie dostarczane przez firmę z ugruntowaną pozycją na rynku, można realnie wpłynąć na sprawność działania firmy wysyłkowej, a także nieco przyspieszyć pracę pracowników magazynowych, którzy zajmują się pakowaniem paczek i przygotowywaniem ich do wysyłki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Najpopularniejsze tematy