Duże opakowania na prezent – przegląd pudełek, kartonów i innych

4 min. lektura27 maja 2022

Duże opakowania na prezent – przegląd pudełek, kartonów i innych.

Mały lub średni prezent zapakować jest łatwo – wystarczy użyć dostępnych na rynku opakowań ozdobnych. Problem może pojawić się wtedy, gdy prezent ma znacznie większy rozmiar. Co wtedy? Jak zapakować taki podarunek, by prezentował się estetycznie i elegancko? Jakich opakowań użyć? Przeczytaj, a dowiesz się wszystkiego na temat pakowania większych gabarytów.

Najlepszym sposobem na opakowanie dużego prezentu jest zastosowanie odpowiedniego kartonu ozdobnego lub zwykłego kartonu, który następnie zostanie ozdobiony eleganckim papierem prezentowym, materiałem, ozdobną tekturą lub jeszcze czymś innym wedle uznania i pomysłu osoby pakującej. Są jednak także inne efektowne sposoby na pakowanie prezentów w większym rozmiarze.

Rodzaje opakowań ozdobnych

W sklepie RAJA dostępne są następujące rodzaje opakowań ozdobnych:

 • torebki papierowe prezentowe
 • torebki prezentowe foliowe
 • torby z indywidualnym nadrukiem
 • woreczki na prezenty z organzy
 • papier ozdobny
 • folia celofanowa
 • bibuła ozdobna
 • fantazyjne koperty na prezenty
 • opakowania na wino i inne butelki
 • pudełka ozdobne.

Aby dopełnić opakowanie prezentowe warto skorzystać z wielu dostępnych akcesoriów do pakowania, takich jak: wstążki, rafie, taśmy, sznurki ozdobne, ozdobne wypełniacze do paczek, woreczki prezentowe, folia ozdobna itp.

Jak zapakować prezent w większym rozmiarze?

Większość dostępnych na rynku opakowań prezentowych jest przeznaczonych raczej do pakowania mniejszych lub średnich prezentów. Co w sytuacji, gdy chce się podarować prezent o większych gabarytach? Jeśli podarunek jest naprawdę duży (tzw. gabaryt), pewnie przyjedzie na palecie, którą można owinąć folią czy papierem i przewiązać wielką wstążką. Co jednak z prezentami nieco mniejszymi?

Do ich zapakowania można wykorzystać duże pudełka ozdobne albo zwykły duży karton, który można potem ładnie okleić lub opakować w inny sposób. W ofercie RAJA, wśród dostępnych produktów są także duże kartony ozdobne. Sprawdzi się również duża torba prezentowa. Jeśli prezent ma regularny kształt, to można go zapakować w papier ozdobny. Oczywiście wtedy przyda się kilka arkuszy takiego papieru – jedna rolka na pewno nie wystarczy. Warto szukać papieru w większych arkuszach albo umiejętnie połączyć te mniejsze. Duże prezenty o nieregularnych kształtach także można opakować w papier, jednak pakowanie będzie trudniejsze.

Prezenty firmowe, takie jak np. zestawy słodyczy, produktów delikatesowych, alkoholi często pakuje się  w kosze prezentowe. Taki kosz, aby wyglądał efektownie i by zawartość utrzymała się na miejscu warto opakować w elegancką folię celofanową.

Duże opakowania prezentowe dostępne w sklepie RAJA

Do zapakowania dużego prezentu można użyć pudełek kartonowych ozdobnych, dostępnych w wielu rozmiarach i kolorach. Warto wykorzystać także torby prezentowe – specjalne torby maxi wykonane z papieru kraft, a także torby-pudełka (uniwersalne, gdyż są jednocześnie pudełkiem i torbą). Są wytrzymałe, a dzięki bocznym zakładkom można umieścić w nich więcej rzeczy.

Do pakowania podłużnych prezentów warto użyć pudełek podłużnych, a także płaskich i teleskopowych (czyli rozsuwanych). Do zapakowania plakatów czy grafik dobrze jest wykorzystać specjalne tuby kartonowe o przekroju okrągłym lub kwadratowym. Do zapakowania większej ilości wina czy innych butelek warto użyć specjalnych pudełek na wino (dostępne są takie, które mieszczą 6 lub 12 butelek).

Najwygodniej duży prezent zapakować w papier ozdobny. W sklepie RAJA dostępny jest szeroki wybór papierów ozdobnych i pakowych. Można wybrać papier kolorowy, ale gładki, we wzory, papier z motywem okolicznościowym, błyszczący i matowy, także dwustronny. Dostępny jest też papier pakowy, który świetnie nadaje się do pakowania prezentów w stylu ekologicznym (razem z papierową taśmą klejącą oraz dodatkami eko, takimi jak ekologiczny ozdobny wypełniacz do paczek SizzlePak, sznurek, rafia itp.).

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy