Dlaczego warto wybrać papierową taśmę do pakowania?

4 min. lektura 02 grudnia 2021

Dlaczego warto wybrać papierową taśmę do pakowania?

Taśma pakowa jest potrzebna w każdym sklepie internetowym, a nawet w każdym domu. Każdą paczkę wysyłaną w pudełku należy zamknąć i dobrze zabezpieczyć taśmą. Najlepiej taśmą papierową do pakowania, która jest nie tylko ekologiczna, ale także bardzo mocna.

Ekologiczne pakowanie przesyłek

Powszechnie wiadomo, że opakowań ekologicznych warto używać wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Przemawia za tym również fakt, że przedsiębiorcy, którzy dbają o środowisko naturalne są lepiej postrzegani przez klientów. Najlepszym rodzajem opakowań wysyłkowych są więc pudełka kartonowe, a ich idealnym uzupełnieniem jest papierowa taśma pakowa. Jest niezbędna do zamknięcia pudełka oraz jego zabezpieczenia na czas transportu. A jeśli potrzebny jest wypełniacz do paczki, to również można sięgnąć po jego ekologiczną wersję, czyli FloPak, papier pakowy lub wypełniacz ozdobny SizzlePak. Dostępne są nawet ekologiczne taśmy spinające do pakowania większych i cięższych paczek. Do wysyłki paczek nie trzeba używać żadnych nieekologicznych opakowań i akcesoriów do pakowania.

Taśma papierowa jest bardzo mocna i pokryta od spodu wytrzymałym klejem, który jest przyjazny dla środowiska.

Dlaczego warto używać taśmy papierowej do pakowania?

Taśmy papierowe mają szereg zalet. Przede wszystkim:

  • są ekologiczne,
  • można je poddać recyklingowi,
  • są bardzo wytrzymałe,
  • nie uszkadzają kartonów, dzięki czemu można je ponownie wykorzystać,
  • łatwo się je odkleja bez użycia nożyczek czy nożyka,
  • można je opisać lub opieczętować,
  • można wydrukować na nich indywidualny nadruk (taśmy papierowe z logo firmy),
  • są odporne na niskie i wysokie temperatury, a także wilgoć i promienie UV,
  • mają wiele zastosowań (zaklejanie pudełek, kopert, przyklejanie, zamykanie prezentów).

Skoro ekologiczna taśma do pakowania ma tyle zalet, to po co korzystać z tradycyjnej taśmy klejącej?

Taśmy papierowe dostępne w sklepie RAJA

W sklepie RAJA dostępny jest duży wybór taśm klejących papierowych. Są to m.in.: tradycyjna taśma papierowa Kraft, taśma mini (czyli taśma węższa, przeznaczona do innych zastosowań niż zaklejanie pudełek), taśma papierowa zbrojona, taśma papierowa samoprzylepna podgumowana, a także taśmy papierowe w zestawie z dyspenserem.

Taśma papierowa

Taśma papierowa do pakowania jest wykonana w 100% z recyklingu, a po użyciu można ją ponownie poddać temu procesowi. Jest przeznaczona do recyklingu razem z tekturowym opakowaniem. Jest bardzo estetyczna, wytrzymała i elastyczna, a przy tym łatwa w użyciu. Ma bardzo dobre właściwości klejące – natychmiast i na długo przyczepia się do tekturowej powierzchni. Jest odporna na zmiany niskie temperatury i wilgoć. Użyty klej to kauczuk naturalny.

Taśma papierowa podgumowana

Taśma papierowa podgumowana jest wykonana z czystego, pergaminowego papieru Kraft. Zakleja kartony natychmiast i to bardzo mocno – klej wnika w strukturę tektury. Jest też bardzo wytrzymała, a przy tym bezpieczna – każda próba usunięcia tej taśmy pozostawia trwały ślad na powierzchni. charakteryzuje się najlepszą odpornością na działanie zmiennych temperatur i na wilgoć – jest idealna do eksportu. Jest wykonana w 80% z recyklingu, możną ją ponownie poddać recyklingowi.

Taśma klejąca zbrojna

Taśma klejąca papierowa zbrojona jest ekstremalnie wytrzymała i odporna na rozdarcia dzięki wzmocnieniu krzyżowym włóknem szklanym. Charakteryzuje się bardzo wysoką, natychmiastową przyczepnością. Można ją stosować do dużych i ciężkich paczek – do 75 kg. Podklejona klejem z kauczuku syntetycznego.

Istnieje także możliwość spersonalizowania taśmy papierowej poprzez dodanie nadruku na życzenie klienta. Taśma papierowa z nadrukiem to dodatkowa reklama dla firmy. Może zastąpić brandowane pudełka. Odbiorca dzięki taśmie będzie wiedział kto jest nadawcą.

W ofercie RAJA jest także ekologiczna taśma spinająca. Jest wykonana z poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu. Jest niezwykle mocna. Nadaje się do łączenia, opasywania i paletyzacji ciężkich ładunków. Jest odporna na wstrząsy i nie odkształca się, jest odporna na działanie promieni UV. A przy tym jest lekka i wygodna w użyciu. Świetnie sprawdza się na przenośnym stanowisku pracy.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy