Ekologiczna folia stretch – zdobywczyni nagrody za innowacyjność opakowań

3 min. lektura07 lipca 2020

Ręczna folia stretch jest niezbędna do stabilizacji i zabezpieczania towarów podczas transportu oraz magazynowania, dlatego jest powszechnie używana w branży transportowej. Firmom, które chcą zadbać o środowisko, polecamy ekoalternatywę, jaką jest ekologiczna folia stretch – wykonana w aż 80% z recyklingu.

Folia stretch to folia rozciągliwa, wykonana z tworzywa sztucznego, która pozwala szybko i efektywnie zabezpieczyć towary do wysyłki. Można jej używać do wszystkich rodzajów przesyłek, zarówno ciężkich, jak i lekkich, a także do stabilizacji przesyłek umieszczanych na paletach. Charakteryzuje się dużą przyczepnością, więc można nią owijać także przedmioty o nietypowych kształtach. Jest bardzo szczelna, dlatego skutecznie chroni przesyłane towary przed wilgocią, zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed niepożądanym otwarciem i kradzieżą. Folia stretch dobrze stabilizuje ładunek na palecie, nawet podczas gwałtownych ruchów czy silnych drgań. Alternatywą dla tradycyjnej folii jest ekologiczna folia stretch – wykonana w aż 80% z recyklingu.

Dlaczego warto używać opakowań z recyklingu i recyklingowalnych?

Jednym z działań proekologicznych jest korzystanie z opakowań recyklingowalnych, czyli takich, które można po użyciu oddać do ponownego przetworzenia. A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest używanie opakowań pochodzących z recyklingu. Takie właśnie produkty ma w swojej ofercie grupa RAJA, której strategia rozwoju opiera się na produkcji opakowań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Z tego względu asortyment jest stale poszerzany o alternatywne, bardziej ekologiczne rozwiązania produktowe, takie jak opakowania kartonowe i plastikowe z recyklingu, opakowania wykonane z naturalnych surowców oraz wielokrotnego użytku. Jednym z takich produktów jest ekologiczna folia stretch wykonana w 80% z folii pochodzącej z recyklingu.

Charakterystyka ekologicznej folii stretch

Ekologiczna folia stretch ręczna typu cast jest alternatywą dla standardowej folii, a przy tym jest tak samo skuteczna w zabezpieczaniu przesyłek. Jest uniwersalna – służy do owijania jednorodnych ładunków. Charakteryzuje się dużą elastycznością i odpornością na rozdarcia – zapewnia stabilizację ładunków podczas transportu i magazynowania. Odwija się ją cicho i szybko, jest zatem łatwa w użyciu. Dostępna w dwóch kolorach – zielonym przezroczystym (do szybkiej identyfikacji zawartości) i czarnym nieprzezroczystym (chroniąca przed identyfikacją zawartości, dyskretna). Folia ta jest wykonana z folii polietylenowej pochodzącej w 80% z recyklingu. Ma klejącą stronę wewnętrzną.

Folii stretch używa się do ładunków paletowych homogenicznych lub z w niewielkim stopniu nieregularnych. Jest rozciągliwa tylko w jednym kierunku (wzdłuż długości).

Produkt ten otrzymał nagrodę za innowacyjność opakowań w kategorii „Transformation”, przyznawaną we Francji przez firmę G.I.S.I.

Ekologiczna folia stretch typu cast dostępna jest tylko i wyłącznie w sklepie RAJA: https://www.rajapack.pl/folia-stretch-paletyzacja/folia-stretch/folia-stretch-z-recyklingu_C171055.html, w 4 wariantach – o grubości od 15 do 20 mikronów.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy