Bibuła do pakowania – właściwości i zastosowanie

3 min. lektura26 lutego 2018

Każdy starannie wybrany prezent, zarówno dla bliskich, przyjaciół, jak i również klientów naszych firm, zasługuje na piękne opakowanie, które wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych. Jak zapakować prezenty w oryginalny i ciekawy sposób, niezależnie od okazji? My stawiamy na bibułę do pakowania!

Właściwości bibuły do pakowania:

Bibuła niejednokrotnie sprawdzić się może nie tylko, jako materiał, który chronić może produkty przed zniszczeniem podczas transportu, ale również posiada właściwości, które sprawiają, że idealnie nadać się może do pakowania. Jest ona bowiem miękka i nie musimy się obawiać o zarysowania na powierzchni prezentów, co jest bardzo istotne w przypadku delikatnych przedmiotów. Dodatkowo, dostępna jest w wielu kolorach, łatwo się składa, a skleić ją można zarówno klejem jak i taśmą. Właściwości bibuły sprawiają, że można ją również wykorzystać, jako wypełniacz w przypadku prezentów pakowanych do pudełek.

Bibuła do pakowania lepsza niż papier prezentowy?

Ostatnie trendy pokazują, że najefektowniej prezentują się paczki, w których przygotowanie włożymy więcej wysiłku. Każdy potrafi zawinąć pudełko w zwykły papier prezentowy i zakleić je taśmą. Pakowanie prezentów może być prawdziwą sztuką i przynieść wiele radości, zarówno pakującemu jak i obdarowywanej osobie. Bibuła do pakowania może mieć wiele właściwości podczas przygotowywania pakunków, na przykład dla naszych klientów. Zawinięty w bibułę do pakowania prezent przewiązać można czerwoną wstążką, a całość ozdobić świerkową gałązką. Efekt jest powalający! Kolejną metodą pakowania jest połączenie czarnej matowej bibuły z błyszczącą złotą.

Doskonałym pomysłem na ozdobę prezentów i upominków firmowych, może się okazać bibuła gładka, która dzięki swojej lekkości, nada subtelności i wyjątkowości pakowanym podarkom.

Bibuła – zastosowanie w roli wypełniacza

Nie należy zapominać o bibule w roli wypełniacza. Jeśli na przykład przygotowujemy paczkę do wysyłki, warto postawić na bibułę albo wypełniacze do paczek w formie styropianowych chipsów, aby jeszcze lepiej ochronić zapakowany towar. Dodatkowo, w przypadku pakowania prezentów, bibuła do pakowania dodaje im elegancji i wartości, a pudełka przydają się do magazynowania codziennych drobiazgów. Trudno jest jednak znaleźć pudełko idealnie dopasowane do prezentu – wtedy z pomocą przychodzi bibuła, którą możemy pociąć w paseczki, sprawdzi się jako wypełniacz. Ten sposób będzie odpowiedni się również w przypadku bardzo delikatnych przedmiotów np. serwisu do kawy.

Źródło zdjęcia © Thinkstock.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy