Wybierz najlepsze koperty dla Twojego biznesu – przegląd kopert

4 min. lektura24 września 2021

Wybierz najlepsze koperty dla Twojego biznesu – przegląd kopert.

Niezależnie od tego jaki biznes prowadzisz, potrzebujesz kopert – do wysyłki produktów, jeśli prowadzisz sklep internetowy lub kopert biurowych do wysyłki dokumentów. Jakie koperty przydadzą się w Twojej działalności? Sprawdź – poniżej krótki przegląd dostępnych na rynku kopert wysyłkowych.

W każdym sklepie internetowym koperty są niezbędne – głównie koperty bąbelkowe służące do wysłania niewielkich przedmiotów, ale także inne koperty wysyłkowe. Owszem, wiele towarów wysyła się w pudełkach, jednak wysyłka mniejszych nie wymaga pudełka – wystarczy koperta. Jeśli nie prowadzisz sklepu, lecz inny rodzaj działalności, to przydadzą Ci się zwykłe koperty biurowe do wysyłki dokumentów, takich jak chociażby faktury. Warto znaleźć takiego dostawcę kopert, który gwarantuje ich najwyższą jakość. Jest to ważne, ponieważ każdy przedsiębiorca chce, by wysyłane paczki lub dokumenty docierały do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Koperty kartonowe

Większość kopert to koperty kartonowe, choć są także koperty foliowe – tzw. foliopaki. Ważne, by były wykonane z dobrej jakości tektury, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia w transporcie. Takie właśnie oferuje RAJA. Zapewniają bezpieczną wysyłkę. Dobrym wyborem są koperty ochronne Rajamail idealnie nadające się do wysyłki płaskich przedmiotów (książek, kalendarzy, płyt) czy też koperty kartonowe Suprawell – do wysyłki książek, zdjęć i broszur. W sprzedaży są różne rodzaje kopert kartonowych – ochronne, samoklejące, koperty lekkie, wzmocnione tekturą, koperty kurierskie, w dwóch kolorach do wyboru – brązowym i białym.

Koperty biurowe

Te koperty służą do wysyłki dokumentów, a więc przydadzą się w każdej mniejszej czy większej firmie. Występują w różnych formatach – m.in. DL, C4, B4, C5, C6, E4, B5, B6. Aby dokumenty dotarły w nienaruszonym stanie, należy zapakować je w dobrej jakości koperty. Są wykonane z bezpiecznego dla środowiska papieru Kraft. Najczęściej firmy korzystają z kopert w formacie DL – są idealne do korespondencji handlowej, wysłania faktur i listów. Są wyposażone w samoprzylepny pasek. Koperty biurowe są dostępne również w wersji z okienkiem.

Koperty foliowe

To tzw. foliopaki, czyli koperty służące do bezpiecznej wysyłki dokumentów i cennych przedmiotów, w tym gotówki. Są wodoszczelne i dają możliwość dyskretnej wysyłki. W ofercie firmy RAJA są dostępne foliopaki kurierskie, koperty bezpieczne oraz koperty foliowe zwrotne z podwójnym samoprzylepnym zamknięciem. W ofercie znaleźć można także koperty foliowe przezroczyste idealne do wysyłki broszur, ulotek, czasopism, katalogów i materiałów reklamowych.

Koperty bąbelkowe

Ten rodzaj kopert jest często wykorzystywany do wysyłki niewielkich przedmiotów, w tym delikatnych i kruchych. Wysyła się w nich najczęściej książki, płyty, biżuterię, drobny sprzęt elektroniczny, akcesoria, drobną odzież. Koperty bąbelkowe są odporne na uszkodzenia takie jak rozdarcie i przebicie. Są dostępne w wielu rozmiarach, więc można dopasować je do potrzeb danego sklepu internetowego. Są mniejsze niż paczka w formie pudełka, więc taka wysyłka generuje mniejsze koszty. RAJA oferuje 2 rodzaje takich kopert – koperty bąbelkowe zwykłe (dostępne w aż 22 wariantach) oraz koperty foliowe. Te pierwsze występują w 2 kolorach – brązowym i białym.

Tuby kartonowe

Tuby są niezbędne do wysyłki dokumentów o większych gabarytach – map, planów, szkiców, plakatów i grafik – takich, które można zwinąć. Tego typu dokumentów nie da się wysłać w zwykłej kopercie z uwagi na rozmiar oraz duże ryzyko zgniecenia. Tuby kartonowe są wykonane z grubej tektury, co gwarantuje optymalną ochronę zawartości. Aby taka przesyłka była jak najbardziej ekonomiczna, należy dopasować rozmiar tuby do wysyłanego rulonu. Tuby są wyposażone w plastikowe zatyczki po obu stronach. Są dostępne w kolorze brązowym i białym. Można ich używać nie tylko do wysyłki, ale także do wygodnego przechowywania dokumentów zwiniętych w rulony.

Jest wiele rodzajów kopert, dlatego każdy przedsiębiorca znajdzie te dopasowane do swoich potrzeb. Warto zaopatrzyć swoją firmę w dobrej jakości koperty, ponieważ są one firmową wizytówką. Sposób wysyłania towarów czy też dokumentów świadczy o tym jak firma traktuje swoich klientów i partnerów biznesowych.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy