Żyj i pracuj w zgodzie z naturą – ekologiczne rozwiązania firmy RAJA

3 min. lektura 13 grudnia 2017

Większość akcji społecznych promujących ekologię kierowana jest do klientów indywidualnych. Tymczasem znaczący wpływ na stan środowiska mają również przedsiębiorstwa, których zapotrzebowanie na np. różnego typu materiały opakowaniowe jest znacznie większe.

Gotowych rozwiązań z zakresu wdrażania proekologicznej polityki dostarczy firma RAJAPACK wraz z linią papierowych opakowań w 100% przeznaczonych do recyklingu.

Odpowiedzialna firma, czyli jaka?

Ekologia bez wątpienia należy do grupy najaktualniejszych trendów wykorzystywanych w promocji i marketingu. Ważne jest, aby postrzegać ją nie tylko w kategoriach tymczasowej mody, ale także jako długoterminową strategię działania. Do poprawy kondycji środowiska naturalnego możemy przyczynić się, prowadząc własną firmę poprzez wprowadzanie w życie proekologicznych rozwiązań.

Ekologia w polityce firmy

Pozytywne zmiany w sposobie zarządzania przedsiębiorstwem mogą mieć charakter usprawnień dotychczasowych mechanizmów. Do podstawowych zasad należy oczywiście zminimalizowanie zużycia wody oraz prądu. Niemniej największe efekty przynieść może przestawienie się na wykorzystywanie – w miejsce jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych – ekologicznych materiałów, które po zużyciu można poddać recyklingowi.

Doskonałym przykładem takich właśnie produktów są materiały opakowaniowe RAJAPACK wykonane z papieru lub tektury: kartony pocztowe RAJAPOST, wykonane ze sztywnej, odpornej na wstrząsy, trójwarstwowej tektury falistej; koperty tekturowe Superwell z wygodnym, samoprzylepnym zamknięciem; antystatyczny i odporny na rozdarcia papier pakowy Kraft RAJAKRAFT; wytrzymała, elastyczna oraz odporna na niskie temperatury i wilgoć brązowa taśma papierowa Kraft; wytrzymałe torebki RAJASHOP, dostępne w aż 8 rozmiarach.

Niezawodne i biodegradowalne

Opakowania są wyprodukowane w 100% z surowców odnawialnych, pochodzących w całości lub częściowo z materiałów powtórnie przetworzonych. Dzięki temu, po zużyciu mogą być poddane przyjaznym dla środowiska metodom utylizacji. Papierowe kartony, koperty oraz taśmy są przede wszystkim lekkie i bardziej ekonomiczne w porównaniu z tymi wykonanymi ze sztucznych tworzyw.

Poza tym wyprodukowane z papieru opakowania można wykorzystywać nie tylko do wysyłania paczek, listów czy transportowania produktów. Pozwolą one również na lepsze zorganizowanie przestrzeni w biurze oraz łatwe przechowywanie i segregowanie służbowej dokumentacji.

W zgodzie z naturą

Społeczna odpowiedzialność biznesu powinna dotyczyć nie tylko akcji charytatywnych, ale także obejmować działania ukierunkowane na budowanie świadomości ekologicznej. Poza tym już samo kojarzenie danej firmy z rozwiązaniami sprzyjającymi naturze pozwala umocnić jej pozytywny wizerunek, niejednokrotnie przynosząc wymierne korzyści.

Dlatego też skorzystanie z możliwości, jakie oferuje linia ekologicznych opakowań firmy RAJAPACK, pozwoli zarówno przyczynić się do poprawy stanu środowiska, jak i wzmocnić pozycję przedsiębiorstwa na rynku.

Więcej informacji na temat przyjaznych dla środowiska opakowań biodegradowalnych odnaleźć można na stronie: www.rajapack.pl

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy