Proste, szybkie i ekologiczne sposoby na pakowanie prezentów

5 min. lektura29 października 2021

Proste, szybkie i ekologiczne sposoby na pakowanie prezentów.

Najlepsze upominki to te przemyślane i dopracowane w każdym szczególe, dlatego o prezentach świątecznych, tym bardziej tych przeznaczonych dla partnerów biznesowych, lepiej pomyśleć zawczasu. Każdy prezent cieszy bardziej, jeśli jest ładnie opakowany – oznacza to, że ofiarodawca spędził czas przygotowując starannie niespodziankę. To mówi też dużo o jego stosunku do obdarzanej osoby. Pakując prezenty na święta w tym roku idź z duchem czasu i postaw na opakowania ekologicznie!

Jak zapakować prezent świąteczny i nie tylko? Proste pakowanie prezentów jest najlepsze, choć oczywiście warto pamiętać o estetyce i elegancji. Ostatnio modne stało się ekologiczne pakowanie prezentów, a nawet pakowanie w duchu less waste. Okazuje się, że eko pakowanie = efektowne pakowanie prezentów.

Jak ekologicznie zapakować prezent?

Na czym polega eko pakowanie? Przede wszystkim na używaniu ekologicznych opakowań i akcesoriów do pakowania, czyli pudełek, papierowych torebek i innych opakowań wykonanych z kartonu, a także ekologicznego wypełniacza do paczek oraz ekologicznych ozdób. Ważne, by produkty te były wykonane choć w pewnej części z materiałów pochodzących z recyklingu i aby po zużyciu można było ponownie poddać je recyklingowi. Ważne jest także to, by używać tylko tyle opakowań i dodatków, ile jest potrzebnych, by nie generować dodatkowych odpadów. Większość opakowań można wykorzystywać wielokrotnie, więc warto uważać, by nie zniszczyć ich podczas otwierania prezentu. Istnieje kilka sposobów na pakowanie prezentów w sposób ekologiczny, oto one.

Jak zapakować prezent w papier?

Do pakowania prezentów można wykorzystać tradycyjną metodę, czyli papier do pakowania. Nie jest to może najprostsza metoda, zwłaszcza gdy trzeba zapakować coś, co nie jest prostokątem ani kwadratem, ale właśnie wtedy można popuścić wodze fantazji i stworzyć kreatywne opakowanie o nieregularnym kształcie. Ostatnio na topie jest nawet naprawdę minimalistyczne pakowanie prezentów w szary papier. Do niego można dobrać zwykły sznurek jutowy, bilecik z kartonu oraz jakąś naturalną ozdobę – np. ususzony plasterek pomarańczy, gałązkę świerku czy jodły i szyszkę. Jest to proste opakowanie, ale jednak bardzo gustowne, no i naprawdę ekologiczne.

Oczywiście można użyć także nieco bardziej ozdobnego papieru. W sklepie RAJA dostępnych jest kilka rodzajów papierów do pakowania, np. papier w typowo świąteczne wzory, papier do pakowania prezentów dla dzieci, papier dwukolorowy dwustronny, z prążkowaną fakturą, papier błyszczący, matowy, powlekany, we wzory i gładki, a także folia metalizowana kolorowa i przezroczysta.

A może ozdobna torebka papierowa?

Najprostszym sposobem na pakowanie jest oczywiście tradycyjna torebka prezentowa. Gwarantuje szybkie pakowanie prezentów, choć jednocześnie z bardzo dobrym efektem wizualnym. Jeśli ktoś ma problem z pakowaniem prezentów w papier czy wymyślaniem innego rodzaju opakowań, to torebka papierowa będzie dobrym rozwiązaniem. Wystarczy włożyć prezent do torebki, ewentualnie związać rączki wstążką, przypiąć bilecik i gotowe. Dostępne w sklepie RAJA torebki prezentowe są wykonane z papieru kraft, mogą być gładkie lub prążkowane, z tektury lub folii, błyszczące i matowe, przezroczyste, metalizowane, z okienkiem, z różnymi rodzajami uchwytów.

Jak zapakować prezent w postaci wina lub innego alkoholu?

Najczęściej w prezencie biznesowym, ale także prywatnym wręcza się alkohol, zazwyczaj wino albo whisky czy koniak. Taka butelka z alkoholem musi być również elegancko zapakowana. Można zapakować ją w specjalną torebkę prezentową na wino albo w estetyczne pudełko na wino. W hurtowni RAJA dostępne są także ekskluzywne walizki i kosze na wino. Opakowania na wino są nie tylko eleganckie, mają także funkcję ochronną – są bardzo wytrzymałe i chronią zawartość przed potłuczeniem.

Przyda się też coś do ozdoby i zabezpieczenia prezentu

Każdy prezent warto także choć trochę przyozdobić lub zabezpieczyć w przypadku wysyłki przy pomocy efektywnego wypełniacza do paczek, tj. bibuły lub ekologicznego wypełniacza SizzlePak. Bibuła nadaje prezentowi subtelności, wydaje się być bardziej wyjątkowy. RAJA oferuje 2 rodzaje bibuły gładkiej – w arkuszach oraz prasowaną. Ta pierwsza występuje w 3 wersjach kolorystycznych – naturalnej, białej oraz złotej, a ta druga w kilku kolorach do wyboru. Bibuła jest bardzo trwała i elastyczna, dzięki czemu nie tylko zdobi, ale i zabezpiecza prezenty przed porysowaniem i uszkodzeniem. Do ozdoby można użyć także SizzlePaka, czyli ekowypełniacza, który jest wykonany w włókien papieru w postaci zygzaków, które są odporne na zgniatanie. Jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

Do pakowania przydadzą się także ozdoby w formie wstążek, sznurków oraz gwiazdek. Dzięki nim prezent jest udekorowany. Ważne, by ozdoby dobierać do rodzaju opakowania. Do prezentów zapakowanych w pudełka lub papier ozdobny można dołożyć wstążkę lub sznurek lub przyczepić gwiazdkę, a do tych zapakowanych w torebki jedynie bilecik. W sklepie RAJA znaleźć można ozdobne wstążki, taśmy i rafie m.in.: wstążki satynowe, błyszczące, metalizowane, papierowe, dwustronne, naturalne, z efektem rafii, a także rafię naturalną, ozdobne sznurki i gwiazdki.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy