Woreczki foliowe i bąbelkowe: tradycyjne oraz ich eko zamienniki

3 min. lektura 31 lipca 2020

Woreczki foliowe są uniwersalnym opakowaniem i mają liczne zastosowania. Szczególnie przydatne do zabezpieczania przesyłek przed uszkodzeniem są woreczki bąbelkowe. Tak, jak i inne opakowania, także woreczki foliowe, w tym bąbelkowe, występują w wersji ekologicznej – czyli z recyklingu.

Woreczki bąbelkowe mają wiele zastosowań. Przydadzą się praktycznie w każdym sklepie internetowym i magazynie. Używa się ich głównie do pakowania małych i delikatnych przedmiotów, a także elektroniki. W sprzedaży dostępne są także koperty bąbelkowe, które posiadają warstwę wewnętrzną wyłożoną folią bąbelkową. Dzięki gęsto rozmieszczonym bąbelkom powietrza przesyłka jest zabezpieczona przed skutkami uderzeń, obić i upadków. Poza tym bąbelki chronią także przed wilgocią. Woreczki są elastyczne, więc można ich używać do zabezpieczania przedmiotów o różnych kształtach. Występują w wielu rozmiarach, od malutkich do sporych. Rozmiar woreczka bąbelkowego może być idealnie dopasowany do zawartości. Można wybrać między tradycyjnymi woreczkami foliowymi bąbelkowymi a ich ekologiczną wersją.

Zastosowań folii bąbelkowej jest naprawdę wiele. Służy nie tylko do pakowania przesyłek  i jako wypełniacz do paczek. Może służyć także jako izolacja termiczna (zabezpieczanie szpar w oknach czy szyb samochodowych przed zamarznięciem), do podpierania kolan podczas prac ogrodowych, a także do odstresowania. Pomysłowość ludzka nie zna granic.  Folia bąbelkowa zdobyła uznanie na całym świecie z uwagi na swoje przydatne właściwości. Do tego stopnia, że w ostatni poniedziałek stycznia obchodzony jest Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej (ang. Bubble Wrap Appreciation Day)!

Woreczki bąbelkowe

W ofercie RAJA dostępne są zwykłe woreczki bąbelkowe ekonomiczne oraz z samoprzylepnym zamknięciem. Woreczki ekonomiczne są dostępne w 8 wariantach, a te drugie w aż 21. Woreczki są lekkie, ale przy tym świetnie chronią przesyłkę dzięki ochronnymi bąblom wypełnionym powietrzem. Ich wnętrze jest gładkie, a więc wkładanie i wyjmowanie przedmiotów jest łatwe. Pasek samoprzylepny jest także samouszczelniający. W wersji ekonomicznej można je zamknąć przy pomocy taśmy samoprzylepnej lub zgrzewarki.

Ekologiczne woreczki foliowe bąbelkowe

Ekologiczna wersja woreczków bąbelkowych jest wykonana z trzywarstwowej folii polietylenowej o grubości 70 mikronów pochodzącej w aż 50% z recyklingu. Podobnie jak woreczki foliowe tradycyjne mają taśmę samoprzylepną do zamykania. Są dostępne w 14 wariantach. Równie dobrze chronią zawartość przed wstrząsami i uderzeniami.

W ofercie RAJA znaleźć można także większe worki foliowe wykonane z polietylenu pochodzącego w 100% z recyklingu.

Jeśli jest taka możliwość, to zawsze warto wybrać ekologiczną alternatywę tradycyjnych opakowań. Dzięki temu można w niewielki, ale jednak ważny sposób przyczynić się do ratowania planety. A przecież opakowania pochodzące z recyklingu i recyklingowalne niczym nie ustępują swoim tradycyjnym odpowiednikom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Najpopularniejsze tematy