Pudełka i opakowania tekturowe do pakowania – rodzaje i zastosowanie

4 min. lektura07 kwietnia 2022

Pudełka tekturowe do pakowania to najczęściej stosowany do wysyłki rodzaj opakowań. I to bardzo dobrze, ponieważ karton to ekologiczne rozwiązanie. Dlaczego najlepiej pakować przesyłki w kartony i jakie są najchętniej wybierane przez wysyłających?

Opakowania kartonowe, w tym pudełka to najlepszy rodzaj opakowań. Są ekologiczne, ekonomiczne, a także uniwersalne – nadają się do wysyłki większości produktów sprzedawanych w sklepach internetowych. Dzięki ich użyciu można ograniczyć ilość produkowanych śmieci.

Dlaczego najlepiej zapakować przesyłkę w karton do pakowania?

Przede wszystkim dlatego, że kartony do pakowania są ekologiczne. Najczęściej są wykonane z tektury pochodzącej w znacznym stopniu z recyklingu, a dodatkowo po ich wykorzystaniu można ponownie poddać je recyklingowi. To powoduje, że ilość odpadów znacząco się zmniejsza. Poza tym dobrej jakości mocne kartony można używać wielokrotnie do wysyłki, a także do przechowywania. Są to opakowania bardzo uniwersalne, ponieważ dostępne w wielu rozmiarach, kształtach oraz o różnej grubości. Dostępne są kartony wykonane z tektury falistej 2-, 3-, 4-, 5-, a nawet 7-warstowej. Czym cięższa przesyłka, tym karton powinien być grubszy.

Najczęściej wybierane pudełka tekturowe do pakowania

Do najczęściej stosowanych w sklepach internetowych opakowań kartonowych zalicza się:

Kartony tekturowe z automatycznym dnem świetnie nadają się wszędzie tam, gdzie liczy się czas pakowania przesyłek. Opakowania te są szybkie w montażu – wystarczy nacisnąć na boki i pudełko złożone. Poza tym przechowuje się je w stanie złożonym, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni magazynowej. Są bardzo wytrzymałe, mają dno wzmocnione dodatkową warstwą tektury. Występują także w wersji z podwójnym paskiem samoprzylepnym (jako pudełka zwrotne).

Kartony zwrotne z tektury

Kartony zwrotne z tektury to obecnie najczęściej stosowane opakowania w sklepach internetowych, zwłaszcza z odzieżą i obuwiem. Są bezpieczne – mają wzmocnioną podwójną warstwę tektury na bokach. Są wyposażone w podwójny pasek samoprzylepny – ten drugi do wykorzystania w razie ewentualnego zwrotu towaru. Kupujący, który chce zwrócić lub zareklamować towar może wykorzystać to samo opakowanie, w którym otrzymał przesyłkę, co jest bardzo ekologiczne. Takie pudełka do pakowania są idealne dla sektora e-commerce.

Kartony fasonowe z tektury

Kartony fasonowe z tektury są równie często stosowane w sklepach internetowych. Są to opakowania wykonane z wykrojnika, dlatego mogą mieć dowolny kształt i wymiary. Są wyposażone w klapy i skrzydełka, dzięki czemu łatwo się je składa. Nie ma potrzeby używania taśmy klejącej do ich zamknięcia. Mają podwójne ścianki, więc zabezpieczają zawartość przesyłki przed ewentualnymi uszkodzeniami w transporcie. Stosuje się je do wysyłki ubrań, kosmetyków, delikatnych towarów, a także żywności.

Owijki na książki

Owijki to specjalne opakowania przeznaczone do wysyłki książek, albumów, broszur, płyt, kalendarzy i wszystkich płaskich przedmiotów o regularnym kształcie. Owijki mają regulowaną wysokość, można je dopasować do zawartości.

Kartony na wino

Kartony na wino służą do wysyłki nie tylko wina, ale także piwa i innych płynów w butelkach. Dostępne są opakowania na 2, 6 i 12 butelek. Są wyposażone w przegrody, dzięki którym butelki nie obijają się o siebie w transporcie.

Tuby kartonowe

Do wysyłki plakatów, grafik czy map orz innych długich przedmiotów używa się tub kartonowych o przekroju kwadratowym lub okrągłym. Tuby kwadratowe są wyposażone w wygodne zamknięcie na boku, ułatwiające wkładanie i wyjmowanie produktów.

Kartony izotermiczne do wysyłki produktów spożywczych  

Do wysyłki produktów spożywczych łatwo psujących się warto wykorzystać kartony izotermiczne. Pudełka Isopro pozwalają na utrzymanie temperatury od 0 do 4 stopni przez 24/48 h, a Isostar 2-8 stopni przez min. 24 h. Ich środek to pianka wykonana z polistyrenu ekstrudowanego o strukturze małych zamkniętych komórek z metaliczną powłoką zewnętrzną i wewnętrzną.

Szeroki wybór pudełek do pakowania można znaleźć w sklepie: https://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony_C1110.html, w tym te opisane wyżej oraz wiele innych. W hurtowni opakowań RAJA każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiednie do swoich potrzeb opakowania wysyłkowe, również z indywidualną personalizacją.

Przeczytaj również:

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy