Papier Kraft – ekologiczny papier pakowy

2 min. lektura26 czerwca 2019

Potrzebujesz wytrzymałego materiału, za pomocą którego owiniesz i zabezpieczysz przesyłki? Do tego celu doskonale nadaje się papier kraft. Poznaj jego właściwości!

Kraft to rodzaj papieru siarczanowego, którego gramatura najczęściej mieści się w przedziale od 50 g/m2 do 100 g/m2. Właśnie duża gęstość sprawia, że materiał ten cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia fizyczne.

Gdzie papier kraft znajdzie zastosowanie?

Papier kraft idealnie nadaje się do pakowania i owijania towarów różnego typu.

Nieprzepuszczające światła, odporne na rozdarcia arkusze są chętnie wykorzystywane przez sklepy wysyłkowe – pozwalają skutecznie zabezpieczyć paczkę przed uszkodzeniami, które mogą powstać w trakcie transportu, a ponadto umożliwiają szybkie i wygodne, a przy tym estetyczne opakowanie wysyłanego towaru.

Papier tego typu używany jest także do owijania świeżych kwiatów, a także delikatnych wyrobów, takich jak naczynia wykonane ze szkła czy ceramik.

Arkusze papieru Kraft wykorzystywane są także podczas prac malarskich i lakierniczych do zabezpieczenia powierzchni przed przypadkowym zabrudzeniem.

Papier pakowy należy do surowców ekologicznych. Do jego wytwarzania używane są naturalne włókna, które mogą zostać poddane recyklingowi i nadają się do ponownego użycia.

Do produkcji papieru tego typu coraz częściej wykorzystuje się surowce, uzyskane podczas zbiórek makulatury.

Papier Kraft w sklepie Rajapack

W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się wytrzymały papier pakowy o gramaturze wynoszącej 70 g/m2 lub 90 g/m2.

Papier o takiej grubości pozwala solidnie zabezpieczyć pakunki dowolnych rozmiarów.

Dostępny w naszym asortymencie papier kraft sprzedawany jest w rolkach o różnych długościach (250 m lub 300 m) i szerokościach (80 cm, 60 cm, 100 cm, 120 cm lub 160 cm), a także w formie arkuszy o wymiarach 65 cm x 100 cmlub 80 cm x 120 cm.

Poza papierem w standardowym, brązowym kolorze, oferujemy również papier w kolorze białym, doskonale nadający się do pakowania prezentów.

W naszym sklepie internetowy dostępny jest również papier pakowy pochodzący w całości z recyklingu – jest to rozwiązanie ekologiczne, a jednocześnie bardzo atrakcyjne finansowo.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze artykułów wyposażenia magazynu, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     

    Najpopularniejsze tematy