Ekologiczne opakowania z recyklingu

3 min. lektura29 maja 2019

Stale rosnąca ilość odpadów wytwarzanych przez społeczeństwo stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla środowiska naturalnego, a co za tym idzie – dla samych ludzi. Jednym z działań, które można podjąć, by uporać się z tym naglącym problemem, jest recykling, czyli odzyskiwanie zużytych materiałów w celu ich ponownego wykorzystania.

Recykling to wieloetapowy proces, którego głównym celem jest ponowne wykorzystanie odpadów, a co za tym idzie – zmniejszenie ich ilości.

U podstaw skutecznego recyklingu leży odpowiednia segregacja odpadów i wyselekcjonowanie tych, które zamiast trafić na wysypisko, mogą zostać przetworzone na nowe produkty.

Ponownie wykorzystane mogą być takie materiały jak papier, szkło, drewno, plastik i inne tworzywa sztuczne (PP, PET) oraz metale – m.in.: stal i aluminium.

Niektóre surowce wtórne (np. stal) mogą być poddawane recyklingowi praktycznie bez końca, inne (np. papier czy tektura) kilkukrotnie, aż do zupełnego zużycia i utraty swoich właściwości.

Jak wygląda proces recyklingu tektury? Sprawdź na poniższej grafice:

Konsekwentne odzyskiwanie surowców wtórnych w znacznym stopniu przyczynia się ograniczenia zużycia nieodnawialnych surowców naturalnych, których zasoby stopniowo się kurczą.

Dokładniej mówiąc, odzyskanie jednej tony tworzywa sztucznego pozwala zaoszczędzić od 700 do 800 kg ropy naftowej.

Opakowania z recyklingu i do recyklingu

W Rajapack pracujemy z poszanowaniem wspólnego dobra, jakim jest otaczające nas środowisko naturalne.

Bardzo wiele produktów z naszej oferty wykonanych jest z materiałów pochodzących z odzysku, a po wykorzystaniu mogą znowu zostać poddane recyklingowi. Co oznacza zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Z makulatury pochodzącej ze zbiórek surowców wtórnych można znaleźć rozwiązania, takie jak kartony i pudła, papier pakowy, torby papierowe, wypełniacze do paczek, narożniki i kątowniki tekturowe oraz taśmy papierowe, które dostępne są w naszym sklepie internetowym. Dlatego wybierając produkty z naszej oferty jednocześnie dbasz o środowisko.

Z kolei oferowane przez nas wypełniacze „Flo-pak green”, które są niezastąpione w wypełnianiu pustych przestrzeni w kartonach, wykonane są z  biodegradowalnego z polistyrenu, który w całości pochodzi z recyklingu.

Wykorzystanie ekologicznych surowców pozwala ograniczyć zużycie surowców naturalnych, a jednocześnie w żadnym stopniu nie wpływa na jakość czy funkcjonalność produktów. Możesz mieć, że wybierając nasze ekologiczne produkty nie rezygnujesz z wysokiej zakupionych artykułów.

Stosując opakowania z recyklingu w Twojej firmie, nie narażasz się na dodatkowe koszty czy utrudnienia i przy minimalnym wysiłku możesz zrobić coś naprawdę dobrego dla środowiska naturalnego

Więcej na temat recyklingu, segregacji surowców wtórnych oraz polityki ekologicznej Rajapack znajdziesz pod linkiem.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze opakowań, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.


Źródło zdjęcia wyróżniającego: unsplash.com/pixabay.com

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     

    Najpopularniejsze tematy