Organizacja biurka – praktyczne porady dla Twojej firmy

3 min. lektura14 października 2017

Dla nikogo nie jest niespodzianką fakt, że porządek na biurku umożliwia efektywniejszą pracę. Dzięki odpowiedniej organizacji swojej przestrzeni biurowej można zaoszczędzić wiele czasu i nerwów na ciągłym przeszukiwaniu szafek i szuflad, aby znaleźć długopis, notatnik albo nożyczki.

Chaos panujący na biurku może też przysporzyć wiele kłopotów, jeśli w bałaganie zgubią się ważne dokumenty. Warto więc co najmniej z kilku powodów zadbać o odpowiednią organizację biurka w pracy. Wystarczy zapamiętać 3 proste zasady, które pomogą na dłużej zachować porządek.

Punkt 1.: segregacja

Segregacja na biurku, choć oczywista, nie zawsze jest utrzymywana. Piętrzące się stosy dokumentów i przypadkowo porozkładane kartki to problem w wielu biurach. W takim bałaganie nietrudno coś zgubić albo o czymś zapomnieć. Jednak w przypadku biurowej dokumentacje nie można pozwolić sobie na przeoczenie, dlatego tak istotne jest segregowanie i archiwizowanie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie do tego akcesoria, które nie tylko umożliwią, ale też ułatwią przechowywanie dokumentów, notatek, korespondencji biurowej itp.

W związku z tym, na biurkach nie powinno zabraknąć m.in. segregatorów, teczek czy specjalnych ofertówek na dokumenty. Szczególnie te ostatnie warto mieć na swoim biurku, ponieważ pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale też elegancko prezentują dokumenty, które w takiej formie można np. przekazać klientowi. Do porządkowania przydadzą się także koszulki oraz klipsy archiwizacyjne.

Punkt 2.: przybory do pisania to podstawa

Jak często zdarza się każdemu mieć problem ze znalezieniem czegokolwiek do pisania? W efekcie niepotrzebnie traci się czas i podpisuje dokumenty zielonym długopisem albo robi notatki ołówkiem.

Aby raz na zawsze zapomnieć o takich sytuacjach wystarczy zaopatrzyć swoje biurko w niezbędne przybory do pisania takie, jak kilka długopisów niebieskich i czarnych, ołówek, najlepiej automatyczny, aby nie trzeba pamiętać o temperowaniu go, gumka do ścierania, korektor w taśmie dla zachowania większej estetyki, a także różnokolorowe zakreślacze. Taki zestaw, trzymany w odpowiednim pojemniku, nie tylko pomoże w zachowaniu porządku na biurku, ale też w sporządzanych pismach.

Punkt 3.: niezbędne akcesoria zawsze pod ręką

Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy biurowej, warto mieć w szufladzie swojego biurka kilka akcesoriów, które mogą przydać się w najmniej oczekiwanych momentach. Klej, taśma klejąca, nożyczki, zszywacze z zapasem zszywek, spinacze biurowe, dziurkacze, bloczek samoprzylepny czy notatnik zawsze powinny być pod ręką. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy konieczne będzie szybkie przygotowanie dokumentów do wysyłki albo zebranie w całość kilku arkuszy, aby przekazać je klientowi.

Ciekawym akcesorium, które pomaga zachować jeszcze większy porządek na biurku są specjalne zakładki indeksujące w praktycznym podajniku. Nie tylko efektownie wyglądają, ale przede wszystkim pozwalają na szybkie odnalezienie konkretnego dokumentu albo strony w notatniku.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy