Do jakich paczek dodawać pochłaniacze wilgoci?

7 min. lektura14 listopada 2022

Wszelkiego rodzaju pochłaniacze wilgoci to niezbędne wyposażenie praktycznie każdej firmy zajmującej się wysyłką wrażliwych towarów, a nawet żywności. Chcesz dowiedzieć się, do czego dodawać saszetki pochłaniające wilgoć, aby paczki i towar nie uległy żadnemu uszkodzeniu? W tym wpisie przedstawiamy najistotniejsze informacje na ten temat!

Pochłaniacze wilgoci – co to takiego?

Pochłaniacze wilgoci Raja to produkty, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów biznesowych poszukujących naprawdę dobrego zabezpieczenia towarów w paczkach na czas ich wielodniowego transportu firmą kurierską. Opakowania kartonowe, jak i sam towar znajdujący się w ich wnętrzu jest często narażony na oddziaływanie wilgoci, co mogłoby doprowadzić nawet do całkowitego zniszczenia sprzedawanych produktów, szczególnie żywnościowych.

Jak działają pochłaniacze wilgoci? Zasada jest dość prosta. Niewielkie saszetki absorbują wilgoć, a nawet wodę, która może pojawić się we wnętrzu opakowania kartonowego. Warto też dodać, że pochłaniacze wilgoci Raja nadają się nie tylko do stosowania w paczkach, lecz także kontenerach wysyłkowych. Nawet najmniejszy pochłaniacz wilgoci może skutecznie zapobiegać dalszym skutkom oddziaływania wilgoci, czyli pojawieniu się pleśni i grzybów w paczkach podróżujących do klientów.

Pochłaniacze wilgoci – właściwości i cechy charakterystyczne

Raja to firma z wieloletnim doświadczeniem, prokonsumenckim podejściem oraz działaniem z dbałością o środowisko naturalne. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe zabezpieczenie towarów na czas transportu, dlatego proponujemy wysokiej jakości pochłaniacze wilgoci o następujących cechach:

 • proste w użyciu – wystarczy umieścić pochłaniacz w szczelnie zamkniętym opakowaniu,
 • doskonały poziom ochrony produktów przed pleśnią i grzybem,
 • w 100% bezpieczny materiał dla produktów w paczkach – nawet po maksymalnym nasyceniu pozostaje suchy,
 • nietoksyczność – to ważna cecha, którą można było osiągnąć poprzez zastosowanie materiału absorpcyjnego Tyvek®,
 • niepalność – pochłaniacze wilgoci produkowane są zgodnie z normą AFNOR NF H 00320-321,
 • wysoki poziom zdolności absorpcyjnej.

Ogromnym atutem, jakim wyróżniają się pochłaniacze wilgoci Raja, jest to, że nadają się do zastosowania praktycznie od razu po zakupie. Można je wykorzystać nawet jako zabezpieczenie dla paczek międzynarodowych, które będą przerzucane pomiędzy magazynami przeładunkowymi nawet przez kilka tygodni.

Przed złożeniem zamówienia na materiały ochronne do paczek, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jakie są różnice pomiędzy pochłaniaczami wilgoci a folią bąbelkową. To dwa popularne rodzaje wypełnień do paczek, które mają na celu zapewnienie maksymalnego poziomu ochrony towarów przed wilgocią, choć w przypadku folii bąbelkowej pojawia się też aspekt zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Do wysoce wrażliwych towarów najlepiej wykorzystać zarówno folię bąbelkową, jak i saszetki absorbujące. To, jak działają pochłaniacze wilgoci, jest dość proste – po ich umieszczeniu we wnętrzu paczki wilgoć zostanie natychmiastowo zaabsorbowana przez materiał wewnątrz pochłaniacza.

mały pochłaniacz wilgoci

Do czego dodawać pochłaniacze wilgoci? To warto wiedzieć!

Chcesz wiedzieć, czy pochłaniacze wilgoci sprawdzą się także w Twojej firmie? Jeśli zajmujesz się realizacją wysyłki i sprzedażą produktów z poniższej listy, koniecznie zamów saszetki absorbujące Raja. Te powinny być stosowane przede wszystkim w przypadku transportu:

 • produktów żywnościowych – warzyw, owoców, mięsa,
 • elektroniki użytkowej,
 • wyrobów farmaceutycznych,
 • dokumentów o wysokim poziomie wrażliwości,
 • zabytkowych towarów,
 • drewnianych wyrobów.

Zastosowań jest naprawdę wiele, dlatego warto zapoznać się dokładnie, do czego dodawać pochłaniacze wilgoci, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo na czas wysyłki towarów. W przypadku elektroniki, wyrobów farmaceutycznych oraz żywności saszetki absorbujące wodę i wilgoć mogą okazać się niezbędne. W razie nadmiernej wilgotności wewnątrz paczki elektronika mogłaby ulec całkowitemu uszkodzeniu, a leki straciłyby swoje właściwości. Warto więc inwestować w pochłaniacze wilgoci w Raja, aby zyskać pewność, że wysyłane towary dotrą do klientów zawsze w należytym stanie.

W kwestii bezpiecznego pakowania towarów, warto dowiedzieć się więcej o tym, jak zapakować laptopa do wysyłki. To urządzenie elektroniczne, które w czasie transportu jest narażone nie tylko na wilgoć, lecz także uszkodzenia mechaniczne wynikające z upadków paczki lub uderzeń. Na etapie pakowania laptopów lub monitorów, warto umieścić w paczce odpowiednią ilość wypełniacza, np. folii bąbelkowej, a także pochłaniacze wilgoci, które sprawią, że nawet po wielu dniach tranzytu paczka wewnątrz będzie idealnie sucha.

Gdzie kupić pochłaniacze wilgoci i jak działają saszetki absorbujące?

Wielu właścicieli firm z branży spożywczej, mechanicznej, transportu morskiego i drogowego, a także sklepów internetowych zastanawia się, gdzie kupić pochłaniacze wilgoci. Najlepiej zdecydować się na mini saszetki pochłaniające wilgoć Raja, które doskonale zabezpieczają towar i opakowanie kartonowe przed takimi zagrożeniami, jak:

 • pleśń,
 • grzyb,
 • wilgoć,
 • zbrylanie proszków,
 • utlenianie,
 • korozja.

W ofercie Raja można znaleźć też duże saszetki pochłaniające wilgoć, które świetnie sprawdzą się w przypadku wysyłki towarów wielkogabarytowych lub opakowań zbiorczych. Aby określić liczbę potrzebnych pochłaniaczy wilgoci, warto sprawdzić ich zdolności absorpcyjne. Pochłaniacz wilgoci Raja – duży wykazuje zdolności pochłaniania wilgoci na poziomie nawet 1 g na 600 g wody. Szeroki asortyment materiałów operacyjnych, opakowań kartonowych, a także pochłaniaczy powietrza znajduje się bezpośrednio na stronie internetowej sklepu Raja. Ponad 3000 artykułów jest dostępne z opcją wysyłki w ciągu 24 godzin! Warto więc sprawdzić aktualną ofertę i zamówić dla swojej firmy pochłaniacze wilgoci o wysokim poziomie efektywności absorpcyjnej.

karton z pochłaniaczem wilgoci

Ile trzeba zapłacić za pochłaniacze wilgoci?

Wiedząc już, do czego dodawać pochłaniacze wilgoci oraz gdzie je kupić, warto też sprawdzić, ile kosztują poszczególne produkty z tej kategorii. Wysokiej klasy pochłaniacze wilgoci to wydatek nieco ponad 200 złotych + VAT za paczkę po 600 lub 1000 sztuk saszetek. To stosunkowo niewiele, a taki zapas wystarczy na wiele dni realizowania wysyłki towarów do klientów.

Wybierając sklep Raja, nie tylko uzyskasz rozsądną cenę zakupu przy zamówieniu hurtownym na pochłaniacze wilgoci, lecz także będziesz mieć pewność, że zamawiasz produkt ekologiczny, bezpieczny, niepalny, i co najważniejsze – wydajny w kwestii pochłaniania wilgoci w paczkach.

Pochłaniacze wilgoci – czy naprawdę warto je stosować?

Przed złożeniem finalnego zamówienia na materiały ochronne do paczek warto sprawdzić, jak działają pochłaniacze wilgoci. To wyroby, które są opracowywane z zastosowaniem innowacyjnych technik produkcyjnych w celu zapewnienia maksymalnej ochrony paczek wysyłkowych przed wilgocią. Odpowiadając na pytanie, do czego dodawać pochłaniacze wilgoci i dlaczego warto to robić: można je dodać praktycznie do każdej paczki, gdzie ważne jest utrzymanie niskiego poziomu wilgotności, która mogłaby uszkodzić, np. elektronikę, drewno lub żywność. Jeśli chcesz maksymalnie zabezpieczyć towar, który sprzedajesz, koniecznie zainwestuj w pochłaniacze wilgoci Raja, a na pewno nie pożałujesz.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy