Jak zapakować paczkę do zwrotu Allegro?

4 min. lektura09 sierpnia 2023

Zwrot towarów zakupionych za pośrednictwem serwisu Allegro to przywilej każdego konsumenta. Kupując cokolwiek przez internet, można zwrócić przedmiot w terminie 14 dni od czasu jego doręczenia. Warunkiem zwrotu jest jednak nienaruszony stan przedmiotu oraz oryginalne opakowanie. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa zwrot przesyłki Allegro i jak przygotować paczkę do ponownego transportu? Zatem ten poradnik jest dla Ciebie. Wejdź i sprawdź kilka praktycznych porad.

Zwrot przesyłki Allegro – jak to działa?

Zanim dowiesz się, jak zapakować paczkę do zwrotu Allegro, musisz też poznać warunki zwrotu. Jeśli otrzymasz zamówiony przedmiot i okaże się, że jednak go nie potrzebujesz lub chcesz wymienić go na inny, możesz dokonać zwrotu towaru, ale w terminie nie dłuższym niż 14 dni. Aby to zrobić w serwisie Allegro, musisz:

 1. Zalogować się na konto klienta na platformie.
 2. Przejść do zakładki –> Moje Allegro.
 3. Następnie kliknąć opcję –> Zakupy –> Moje zakupy.
 4. Kolejny krok to opcja –> Zwróć zakup (będzie aktywna, jeśli warunki zwrotu zostały spełnione).

Po przejściu prostej procedury zwrotu przedmiotów na Allegro otrzymasz informację, w jaki sposób powinna zostać przygotowana przesyłka i jak przekazać ją firmie kurierskiej. Na ten moment najpopularniejsza opcja to odbiór paczki przez kuriera w wybranej lokalizacji lub zwrot przesyłki w paczkomacie.

Kiedy list do zwrotu przesyłki Allegro zostanie przygotowany, musisz już tylko zabezpieczyć towar do wysyłki i przygotować nową paczkę. Ważne jest to, aby towar został zwrócony do nadawcy w nienaruszonym stanie. W przeciwnym razie zwrot lub reklamacja nie zostanie uznana, a Ty poniesiesz dodatkowe koszty za realizowanie kolejnej przesyłki zwrotnej.

Pakowanie paczek do zwrotu na Allegro? W co i jak zapakować towar?

Po odbiorze zamówionego przedmiotu na Allegro okazało się, że ten nie spełnia oczekiwań? Możesz go zwrócić, ale pod warunkiem, że ten zostanie przekazany sprzedającemu w takim samym stanie, w jakim został wysłany do klienta. Oczywiście po odebraniu paczki koniecznie zachowaj oryginalne opakowanie – to również podstawowy warunek determinujący możliwość dokonania zwrotu przedmiotu.

Jeśli nie wiesz, jak zapakować ubrania na Vinted lub do zwrotu na Allegro, oto lista materiałów, których potrzebujesz:

 • kartony do pakowania paczek – są niezbędne, szczególnie jeśli opakowanie zewnętrzne, w którym towar został przywieziony, nie nadaje się już do dalszej wysyłki,
 • koperty foliowe – możesz do nich włożyć dokument zwrotu towaru, który jest często wymagany przez sprzedawców na Allegro,
 • artykuły biurowe – długopisy, flamastry czy nawet koszulki przezroczyste na dokumenty,
 • materiał do zabezpieczenia towaru – to może być folia bąbelkowa na metry, pianka polietylenowa ochronna, a nawet papier pakowy kraft,
 • taśma pakowa – potrzebujesz jej do zamknięcia zwrotu przesyłki Allegro,
 • przylgi i kangurki kurierskie – przydadzą się, jeśli musisz umieścić na paczce zwrotnej list przewozowy do wglądu dla kuriera.

Najważniejsze jednak jest to, aby zwrot przesyłki Allegro przygotować z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wystarczy odpowiednie wypełnienie i oznaczenie paczki, a zwrot powinien zostać dostarczony do sprzedawcy szybko i bezproblemowo, niezależnie od wybranego przewoźnika.

Jak zapakować paczkę do zwrotu na Allegro? Poradnik krok po kroku

Przygotowywanie paczek do wysyłki wygląda podobnie, jak realizacja zwrotu przesyłki Allegro, choć poziom skomplikowania jest nieco mniejszy. Paczki otrzymywane od sprzedawców zazwyczaj są dobrze zabezpieczone. Jeśli więc zdecydujemy się zwrócić kupiony przedmiot, wystarczy tylko zachować wcześniejszy karton i wypełniacz. Alternatywnie możesz wykorzystać nowe pudełko tekturowe, aby mieć większą pewność, że zwrot w całości dotrze do nadawcy i nie zostanie poważnie uszkodzony.

Zatem jak zapakować paczkę do zwrotu Allegro? Krok po kroku zrobisz to następująco:

 1. Zleć zwrot przesyłki na Allegro.
 2. Wydrukuj etykietę przewozową i umieść ją w kangurku samoprzylepnym.
 3. Przygotuj towar do wysyłki. Oceń stan przedmiotu oraz poprzedniego opakowania wysyłkowego.
 4. Włóż towar do nowego pudełka, wypełnij wypełniaczem i zaklej taśmą pakową.
 5. Przyklej list przewozowy i komplet dokumentów zwrotnych.
 6. Przekaż paczkę kurierowi lub wrzuć ją do paczkomatu.

To już wszystko, co musisz zrobić, aby zrealizować zwrot przesyłki. Allegro jako portal aukcyjny daje możliwość zwrotu każdemu klientowi, który spełnia warunki zwrócenia towaru oraz jest w stanie samodzielnie przygotować przesyłkę zwrotną.

Pakowanie i wysyłka zwrotu na Allegro – czy można to zrobić bez udziału platformy?

Najwygodniejszą i najszybszą opcją zwrotu przesyłki Allegro jest zrealizowanie operacji bezpośrednio przez serwis aukcyjny. To gwarancja bezpieczeństwa operacji oraz dostęp do pełnych instrukcji, jak zapakować paczkę do zwrotu Allegro. Oczywiście można też skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą i umówić się na zwrócenie przedmiotów, choć tutaj nigdy nie ma gwarancji, że sprzedający w ogóle zgodzi się na przyjęcie zwrotu.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy