Jak wysłać paczkę do Francji?

4 min. lektura30 września 2023

Prowadzisz własną firmę e-commerce? W takim razie musisz wiedzieć, jakie są procedury pakowania paczek międzynarodowych oraz jakie materiały pakowe warto wykorzystać do zabezpieczenia towaru przeznaczonego do wysyłki. Zapoznaj się z kompleksowym poradnikiem RAJA i zacznij pakować paczki do Francji i innych krajów tak, aby towar zawsze docierał do klienta w nienaruszonym stanie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci w efektywnym przygotowaniu towarów do wysyłki międzynarodowej.

Paczki do Francji – od czego zacząć?

Zanim zaczniesz proces konfekcjonowania towaru oraz przygotowywania przesyłki do przekazania w ręce kuriera, koniecznie poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie zrealizować dostarczenie paczki do Francji. W Polsce możesz skorzystać z oferty kilku popularnych przewoźników, np. DHL, UPS i GLS. To firmy, które bezproblemowo realizują wysyłkę paczek do Francji i wielu innych krajów w całej Europie i na świecie.

W kwestii międzynarodowej wysyłki towarów firmami kurierskimi warto też wiedzieć, na czym polega odprawa celna, co to jest i jak wygląda. To przydatne informacje, które wskazują na obowiązki przedsiębiorcy wysyłającego towar poza granicę Polski, np. do Francji.

Kiedy już podpiszesz umowę z przewoźnikiem i ustalisz koszty tranzytu, musisz przejść kilka kroków. Jakich?

 1. Przygotuj towar zgodnie z zamówieniem złożonym przez klienta sklepu internetowego.
 2. Dobierz odpowiedni karton, w którym zmieszczą się wszystkie towary wraz z wypełniaczem pustych przestrzeni.
 3. Postaraj się szczelnie zamknąć opakowanie tak, aby nie uległo samoistnemu otwarciu w trakcie przewozu.
 4. Oklej paczkę etykietą transportową oraz etykietami ostrzegawczymi – to niezbędne, aby kurier wiedział, jak powinien postępować z przesyłką.

Dowiedz się też, jak szybko pakować paczki, aby usprawnić procesy logistyczne w firmie. To przydatne porady, szczególnie w odniesieniu do przygotowywania paczek przeznaczonych do wysyłki do Francji. W przypadku transportu międzynarodowego zawsze liczy się jak najkrótszy czas realizacji zamówienia.

Pakowanie paczek do Francji – jakie materiały są do tego potrzebne?

Do sprawnego przygotowywania przesyłek do Francji potrzebne są przede wszystkim sprawdzone materiały pakowe. Mowa tu nie tylko o taśmie pakowej, ale także kilku innych elementach, bez których przygotowywanie przesyłek do transportu międzynarodowego byłoby problematyczne.

Aby efektywnie, szybko i bezpiecznie przygotowywać towary do wysyłki kurierem, warto wykorzystać takie materiały operacyjne, jak:

 1. Kartonowe pudełka: Są niezbędne do przygotowywania paczek do transportu międzynarodowego, np. do Francji. Pudełka są dostępne w różnych rozmiarach i grubościach, np. z tektury falistej 7-warstwowej, aby dopasować typ opakowania do różnych produktów i zapewnić im odpowiednią ochronę.
 2. Wypełniacze: To przede wszystkim folia bąbelkowa, pianka polietylenowa lub papier pakowy typu kraft. Służą do wypełnienia pustych przestrzeni w pudełku i zapewnienia dodatkowej ochrony przed wstrząsami. Międzynarodowa wysyłka towarów bez wypełniaczy byłaby mocno problematyczna i po prostu niebezpieczna.
 3. Taśma pakowa: Używana do zamknięcia pudełka i ochrony jego zawartości. Wykorzystując profesjonalną taśmę klejącą, redukujesz ryzyko, że płatki zamknięcia pudełka tekturowego mogłyby samoistnie się otworzyć w trakcie przewozu paczki przez firmę kurierską.
 4. Etykiety ostrzegawcze: Niezbędne do oznaczenia przesyłki międzynarodowej. Mogą wskazywać kurierowi na wymagany sposób traktowania paczki, a także przekazywać informacje o tym, jaka jest zawartość przesyłki, np. szkło.
 5. Folie stretch: Mogą być używane do zabezpieczania większych przedmiotów lub palet. Dodatkowo warto owinąć nimi zewnętrzną część paczki, dzięki czemu zabezpieczysz towar przed oddziaływaniem wilgoci i wody.
 6. Torby i koperty bąbelkowe: Idealne do wysyłki mniejszych przedmiotów, które wymagają dodatkowej ochrony. Możesz ich użyć do zamknięcia towaru drobnicowego, który następnie zostanie umieszczony w opakowaniu tekturowym.

Teraz już wiesz, jak wysłać paczkę do Francji i jakich materiałów użyć, aby przygotować towar do wysyłki. Warto mieć na uwadze, że w trakcie międzynarodowego tranzytu paczki są narażone na wiele niekorzystnych czynników: uderzenia, upadki z wysokości, zmienne temperatury, wysoka wilgoć otoczenia. Głównie dlatego tak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie i zamknięcie przesyłki przed przekazaniem jej w ręce kuriera.

Jak wysyłać paczki do Francji? Podsumowanie

Wysyłanie paczek do Francji wymaga dokładnego zaplanowania i przygotowania. Przede wszystkim, należy wybrać odpowiednie pudełko lub opakowanie, które zapewni ochronę zawartości paczki podczas transportu. Warto również zastosować odpowiednie wypełniacze, aby zabezpieczyć przedmioty przed ewentualnymi uszkodzeniami. Istotne jest także dokładne oznaczenie paczki, w tym umieszczenie czytelnej etykiety z adresem odbiorcy oraz nadawcy. Jeśli realizujesz wysyłkę towarów do Francji, lepiej zapamiętaj wskazówki przedstawione w tym artykule.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy