Jak nadać paczkę w paczkomacie?

6 min. lektura 28 listopada 2022

Nadawanie paczek za pomocą wolnostojących automatów to coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego z chęcią korzystają miliony konsumentów. Nic w tym dziwnego. Łatwa opcja odbioru oraz nadania sprawia, że kupno drogą online stało się jeszcze prostsze. Zastanawiasz się, jak nadawać paczki przy pomocy popularnych urządzeń? Odpowiadamy!

Jak nadawać paczki – popularne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Rynek e-commerce rozwija się w coraz większym tempie. Wpływ na to ma nie tylko łatwy dostęp do dokonywania zakupów zarówno indywidualnych, jak i hurtowych, ale również liczne udogodnienia, które pozwalają na swobodne odbieranie paczek w wyznaczonym miejscu. Jedną z możliwości, która spotyka się ze sporą aprobatą, są paczkomaty.

Same urządzenia wykorzystywane są od lat, jednak każdego roku ich producenci starają się wdrożyć nowe propozycje, które dają możliwość szybkiego przesyłania, odbierania oraz monitorowania poszczególnych paczek. Czy warto, abyś korzystał z funkcji udostępnionych przez paczkomat? Zdecydowanie tak! Wystarczy, że dowiesz się, jak nadawać paczki oraz je odbierać, aby wprowadzić do swojego biznesu ułatwienia, które z pewnością zwiększą Twoje dotychczasowe obroty.

Konsumenci zdecydowanie wolą wybierać przesyłki z funkcją odbioru w paczkomacie, dlatego nie widząc takiej opcji na stronie, często rezygnują z zakupu, szukając innego sprzedawcy. To utrata szansy na rozbudowanie swojego biznesu oraz utrata potencjalnych, nowych odbiorców.

Jak nadawać paczki w paczkomacie? To niezwykle proste. Możesz skorzystać z trzech dogodnych opcji wysyłkowych i dopasować je do wielkości oraz rodzaju prowadzonej działalności. Realizując pojedyncze zamówienia, najlepszą i najkorzystniejszą propozycją jest samodzielne umieszczenie przesyłki w automacie. To szybka i pewna droga dystrybucji, jednak wymaga osobistego zaangażowania przez cały proces sprzedaży.

Drugą, często wybieraną możliwością jest klasyczne zamówienie kuriera, który w wyznaczone dni tygodnia lub po uprzednim zawiadomieniu przyjedzie na wskazany adres i odbierze wszystkie przygotowane w firmie paczki. Coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie zewnętrznych wtyczek e-commerce, które z automatu pobierają dane konsumenta i zawiadamiają firmę przewozową o konieczności odebrania paczki.

Co więcej, takie narzędzie przygotuje w Twoim imieniu niezbędne dokumenty przewozowe, w tym etykietę nadawczą. Dowiedz się, jak nadawać paczki, aby oszczędzać czas i koszty z tym związane.

Co warto wziąć pod uwagę – jak nadać przesyłkę w paczkomacie?

Wysyłanie przesyłek przy pomocy dostępnych paczkomatów jest niezwykle proste. Stosując się do prostych instrukcji, wysyłka zamówień będzie w Twojej firmie realizowana na najwyższym poziomie. Chcąc podjąć współpracę, możesz opłacać wysyłkę drogą internetową, wykupując abonament w firmie kurierskiej.

Istnieje również druga opcja. Ta preferowana jest przez małe firmy i klientów indywidualnych, którzy paczki nadają sporadycznie. W takim przypadku wystarczy wszystkie kroki wykonać bezpośrednio w automacie wysyłkowym, postępując zgodnie z instrukcją przedstawioną na panelu dotykowym.

Jednym z najważniejszych elementów, który należy wziąć pod uwagę, decydując się na wysyłanie przesyłek przy pomocy paczkomatu, jest wielkość poszczególnych skrytek. To na ich podstawie możesz oszacować, w jaki sposób właściwie zapakować sprzedany towar, aby był odpowiednio zabezpieczony i zmieścił się do wybranej skrzynki.

Paczkomat InPost na swojej stronie internetowej umieścił przejrzystą tabelę, która pozwala na dokładne sprawdzenie, jakiego rozmiaru kartony lub koperty możesz nadawać. Wszystko zostało podzielone na trzy kategorie, których maksymalna waga nie może przekraczać 25 kg. Stosując się do załączonych wytycznych, z pewnością nie będziesz mieć najmniejszego kłopotu z przygotowaniem zamówionych produktów do wysyłki. Zyskaj największą satysfakcję klienta, a co za tym idzie, same przychylne opinie, wykorzystując proponowane metody wysyłki.

Idealne opakowania do bezpiecznej wysyłki produktów

Jeśli zastanawiasz się jak nadać paczkę w paczkomacie i skąd wziąć do tego właściwe opakowania, postaw na sprawdzonych dostawców. Podczas wyboru kieruj się nie tylko właściwościami opakowań, ale również renomą marki, z którą masz zamiar podjąć współpracę. Firma RAJA to lider wśród producentów opakowań i materiałów do przechowywania. W swojej bogatej ofercie ma kartony do pakowania dopasowane do poszczególnych skrytek paczkomatów firmy InPost. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością można posortować wysyłane produkty i odpowiednio je skatalogować podczas ustawiania danych wysyłkowych.

Dodatkowym atutem, który wyróżnia firmę RAJA na tle innych, jest szeroka oferta produktowa dysponująca równie klasycznymi kartonami, pudełkami z automatycznym dnem, opakowaniami z wygodnym zamknięciem pozwalającym na natychmiastowe zamknięcie przesyłki bez dodatkowych akcesoriów. Co ważne, możesz również zdecydować się na zakup pudełek lub kopert, które wzbogacone są dodatkowym paskiem zamykającym. Ten daje możliwość ponownego zapakowania towaru po jego otrzymaniu i odesłania zwrotu bez naruszania opakowania. Dobierz idealne pudełka do prowadzonej przez Ciebie działalności. Zapoznaj się ze szczegółową ofertą poszczególnych kartonów i produktów do pakowania i przechowywania.

Wielu przedsiębiorców z powodzeniem korzysta z usług producenta nie tylko ze względu na niezawodność oraz wysoką jakość proponowanych produktów. Jak w każdym biznesie, najważniejszy jest czas, dlatego wysyłane opakowania dostarczane są niemal w 24 godziny od chwili złożenia i opłacenia zamówienia. Istotne jest również, że marka stawia na innowacyjność oraz proekologiczne podejście, które z powodzeniem wykorzystuje podczas produkcji.

Wiele kartonów proponowanych na witrynie internetowe wykonane jest z tworzyw w pełni biodegradowalnego oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Sprawdź, jakie zalety mają kartony i opakowania ekologiczne.

Szybka i skuteczna wysyłka dzięki paczkomatom

Czy już wiesz, jak nadawać paczki, wykorzystując do tego paczkomaty? Wykorzystaj tę opcję w swojej działalności internetowej, aby zyskać grono zadowolonych klientów, którzy z chęcią polecą Twoje usługi.

Oprócz możliwości odbioru przesyłki o dogodnej dla klienta godzinie paczkomat daje również opcję natychmiastowego zwrotu bez konieczności generowania nowej etykiety. Wystarczy, że po odebraniu zamówienia paczka zostanie ponownie umieszczona w skrytce, a w aplikacji lub na panelu dotykowym nadawca potwierdzi jej zwrot. Takie rozwiązanie to ogromne udogodnienie, które znacząco przyspieszy i usprawni cały proces reklamacyjny.

Oferta opakowań do paczkomatów od firmy RAJA

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z działem obsługi, który pomoże dobrać właściwe kartony wysyłkowe i opakowania do pakowania towaru przeznaczone do poszczególnych skrytek paczkomatu.

Kartony przygotowane do wysyłki za pomocą pośrednika InPost to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na bezpieczne i bezproblemowe nadanie niemal każdego przedmiotu w dopuszczalnej przez skrytki automatyczne wadze.

Najpopularniejsze tematy