Jak wysłać koła samochodowe kurierem?

6min. lektura 08/12/2022

Wysyłanie kół samochodowych jak najbardziej jest możliwe. Należy jednak zastosować się do kilku wskazówek, które pozwolą na bezpieczną i szybką wysyłkę kompletnych kół – nawet w większych rozmiarach i wadze. W tym poradniku wskazujemy na wszystkie niezbędne informacje na temat tego, jak wysłać koła samochodowe kurierem.

Wysyłka kół do auta – paczka czy paleta?

Decydując się na wysyłkę kół samochodowych, warto mieć na uwadze, że obecnie na rynku wyróżniamy dwie możliwości. Produkty tego typu można wysyłać:

 

 • standardowymi paczkami przez firmy kurierskie,
 • na paletach.

 

Nie da się jednoznacznie określić tego, jak wysłać koła samochodowe kurierem, aby te nie uległy uszkodzeniu. Niestety, ale zarówno paczka kartonowa, jak i przesyłka w formie palety jest zawsze narażona na uszkodzenia wynikające z transportu. Najczęściej spotykane uszkodzenia to przede wszystkim: zalania paczek, uderzenia, rozerwania czy nawet całkowite zniszczenie przesyłki, np. pęknięcie felgi samochodowej.

 

Opakowania na przesyłki niestandardowe pozwalające na wysyłkę kompletnych kół są tworzone tak, aby były wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także  zmienne temperatury panujące np. w magazynach przeładunkowych. Warto zdecydować się na produkty dostępne w Raja, które są tworzone z wykorzystaniem innowacyjnych technik produkcyjnych oraz z proekologicznym podejściem.

 

Podjęcie ostatecznej decyzji na temat tego, jak zapakować koła samochodowe do wysyłki, warto wziąć pod uwagę poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantuje każda z dostępnych metod. Na ogół realizacja transportu paletowego jest nieco bezpieczniejsza, choć wiele zależy od sposobu zabezpieczenia kół. Im lepsze zabezpieczenia w postaci, np. warstwy folii stretch, jak i folii bąbelkowej wokół kół, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia nawet podczas transportu międzynarodowego.

Jak wysłać koła samochodowe kurierem? Krok po kroku

Decydując się na przetransportowanie kół do auta kurierem, warto dowiedzieć się wcześniej nie tylko, jak zapakować koła samochodowe do wysyłki, lecz także, w jaki sposób zlecić odbiór o transport paczki. Obecnie dużą popularnością cieszy się transport towarów za pośrednictwem pośrednika kurierskiego. To dobry sposób na szybkie wyszukiwanie jak najatrakcyjniejszych ofert tranzytu paczek standardowych, wielkogabarytowych oraz paletowych, pochodzących od wielu firm kurierskich działających na terenie całej Europy czy nawet świata.

 

Druga możliwość to podpisanie umowy długoterminowej z jednym, wybranym przewoźnikiem. Dzięki temu można mieć pewność, że transport kół samochodowych zostanie zrealizowany zawsze w terminie, choć to nigdy nie daje gwarancji najniższej ceny usługi.

 

Procedura wysyłki kół do samochodu krok po kroku wygląda następująco.

 

 1. Pakowanie kół do opakowań kartonowych lub układanie towaru na palecie.
 2. Złożenie zlecenia odbioru przesyłki od nadawcy.
 3. Zabezpieczenie paczki i przyklejenie listu przewozowego.
 4. Wydanie przesyłki kurierowi.

 

Po odbiorze odpowiednio przygotowanych kół samochodowych do wysyłki następuje tranzyt paczek do magazynów przeładunkowych, a finalnie doręczenie ich do odbiorcy.

Jak zapakować koła samochodowe do wysyłki? To proste!

W celu nadania kół samochodowych warto zadbać o to, aby zamknąć je w wytrzymałych kartonach z tektury falistej wraz z odpowiednią ilością wypełniacza do paczek, np. folii bąbelkowej lub ekologicznego papieru bąbelkowego. Przed rozpoczęciem pakowania kół samochodowych należy oczyścić je z wszelkich zabrudzeń. Dobrą metodą przygotowania takiego towaru do nadania jest owinięcie całego koła folią stretch lub folią bąbelkową. Dzięki temu ani felga, ani opona nie będzie mocno narażona na uszkodzenia, pęknięcia czy nawet przebicie gumy.

 

Kolejnym krokiem do zapakowania koła samochodowego jest przygotowanie opakowania tekturowego w takim rozmiarze, aby koło wraz z wypełniaczem idealnie zmieściło się w jego wnętrzu. Koła samochodowe ze względu na rozmiary oraz wagę, która często przekracza nawet 25-30 kg, wysyła się w pojedynczych paczkach. Unieruchomienie koła wewnątrz kartonu oraz mocne zamknięcie opakowania daje pewność, że podczas transportu paczka nie otworzy się samoistnie, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia koła. Do zamknięcia warto wykorzystać też profesjonalne taśmy pakowe Raja czy nawet folię stretch, która świetnie zabezpiecza karton przed oddziaływaniem wilgoci i zmiennych temperatur.

Pakowanie felg na palety – dobry sposób na wysyłkę kół samochodowych

Pracownicy wielu firm zajmujących się dystrybucją części samochodowych często zastanawiają się, jak wysłać koła samochodowe kurierem, aby te dotarły nienaruszone do odbiorcy. Ciekawą opcją jest nadanie przesyłki paletowej, na której zmieści się komplet kół do auta. Przed rozpoczęciem pakowania kół warto sprawdzić, jakie są dostępne rodzaje i rozmiary palet. Do wysyłki niewielkich felg z oponami w rozmiarach do 16 cali często wystarczające są półpalety. Na większe koła lepiej jednak przygotować europalety, które spełniają europejskie normy wytrzymałościowe i są standaryzowane pod względem rozmiaru.

 

Pakowanie kół samochodowych na paletę jest stosunkowo proste. W pierwszej kolejności wystarczy zabezpieczyć wszystkie cztery koła folią stretch – to skuteczne zabezpieczenie towarów na paletach. Warto też położyć jako pierwszą warstwę na palecie podkładkę tekturową, która zabezpieczy koła przed uszkodzeniami od dołu palety. Następnie można kłaść koła samochodowe z osobna na palecie, przekładając je każdorazowo tekturą falistą w rolce. Finalnie wystarczy zabezpieczyć paletę folią stretch – ręcznie lub maszynowo, i to wszystko. W ten sposób przygotowana przesyłka nadaje się do odbioru przez kuriera i dalszego doręczenia do odbiorcy.

Sprawdź również, jak zapakować fotele samochodowe do wysyłki oraz felgi z oponami w paczce!

Jak zapakować koła samochodowe do wysyłki? Z produktami Raja to znacznie łatwiejsze

Wiedząc już, jak zapakować koła samochodowe do wysyłki, warto też dowiedzieć się nieco więcej o produktach, które przydają się na etapie zabezpieczania i pakowania takich towarów. W ofercie Raja można znaleźć naprawdę wiele ciekawych opakowań z tektury falistej, przekładek kartonowych oraz mnóstwo akcesoriów do pakowania. Tego typu produkty nie tylko ułatwiają proces wysyłki kół samochodowych, lecz także przekładają się na poziom ich bezpieczeństwa w czasie transportu przez firmę kurierską. Na materiały dostępne w ofercie rajapack.pl warto zdecydować się z kilku powodów:

 

 • ugruntowana pozycja marki na europejskim rynku,
 • materiały operacyjne, kartony i akcesoria do pakowania tworzone z proekologicznym podejściem,
 • wieloletnie doświadczenie w branży,
 • dostępność ponad 3000 produktów od ręki z gwarancją dostawy w 24 h,
 • eksperckie podejście do każdego klienta biznesowego,
 • pełna digitalizacja procesu realizacji zamówienia.

 

Wybór Raja jako dostawcy opakowań kartonowych, taśm, folii i innych materiałów potrzebnych do pakowania paczek to doskonała decyzja pod wieloma względami. Każdy, kto chce bezpiecznie i szybko pakować koła samochodowe do wysyłki, powinien zainteresować się ofertą Raja dostępną online na terenie Polski i całej Europy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Najpopularniejsze tematy