Czy wypełniacze mogą być jednocześnie ekologiczne i ozdobne?

4 min. lektura26 października 2021

Czy wypełniacze mogą być jednocześnie ekologiczne i ozdobne?

Ekologiczne pakowanie to nie tylko moda, czy tymczasowy trend, to ważny i świadomy wybór, który pozwala znacząco zmniejszyć zanieczyszczenie planety. Jednak czy pakowanie ekologiczne może być również estetyczne?

Na rynku opakowań oprócz ekologicznych pudełek, torebek papierowych i papieru pakowego dostępne są także ekologiczne dodatki, takie jak eko wypełniacze do paczek, w tym wypełniacz SizzlePak, ekologiczne wstążki i taśmy czy papierowa taśma klejąca. Opakowania wykonane z papieru są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale mogą być także bardzo estetyczne i ozdobne. Od pewnego czasu zresztą ekologiczne, surowe i minimalistyczne opakowania cieszą się największą popularnością. Ten trend na rynku opakowań utrzymuje się już od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to zmienić. Tym bardziej, że większość firm i klientów chce podejmować działania proekologiczne.

Ekologiczne pakowanie

W dzisiejszych czasach ważne jest, by tam gdzie się da, postępować ekologicznie. Dotyczy to również pakowania. Na całym świecie dziennie wysyła się miliony paczek, więc korzystanie z ekologicznych opakowań to bardzo dobre rozwiązanie. Ekologiczne opakowania to takie, które można wykorzystać ponownie lub poddać recyklingowi. Do pakowania najlepiej wybierać kartony, które bardzo dobrze chronią przesyłane produkty przed czynnikami zewnętrznymi. Zamiast tradycyjnej taśmy klejącej można użyć papierowej, która jest równie mocna. Można także owinąć pudełko jutowym sznurkiem. A jak zabezpieczyć przesyłkę? Można użyć eko wypełniaczy do paczek!

Ozdobne ekologiczne wypełniacze do paczek

Eko wypełniacze do paczek to m.in. papierowe wypełniacze, w tym bibuła, a także wypełniacz SizzlePak. Mają nie tylko właściwości ochronne, ale są jednocześnie ozdobą przesyłki. Dzięki zastosowaniu ozdobnego wypełniacza do paczek odbiorcy będą mile zaskoczeni, że ich paczka wygląda tak estetycznie i jest dopracowana w każdym szczególe. Można go używać nie tylko do wysyłki, ale także do pakowania prezentów. Dodatkowo papierowy wypełniacz do paczek chroni delikatne przedmioty przed zarysowaniami, uszkodzeniem i przemieszczaniem się w opakowaniu.

Bibuła gładka to idealny sposób na zabezpieczenie towarów oraz ozdobienie przesyłki. Dzięki niej prezent czy przesyłka są bardziej dekoracyjne. Jest trwała i elastyczna, więc świetnie przylega do owijanych przedmiotów, zabezpieczając je przed uszkodzeniem. Można jej używać do pakowania przesyłek oraz prezentów, a także od innych dekoracji. Jest dostępna w arkuszach, a także jako bibuła prasowana. Ta ostatnia występuje w wielu kolorach, które można dopasować do zawartości paczki, czy identyfikacji wizualnej marki.

Eko wypełniacz do paczek SizzlePak

Wypełniacz SizzlePak jest wykonany ze spiralnych, papierowych włókien, pochodzących w 80% z recyklingu, a po użyciu można go ponownie recyklingować. Jest także wygodny w przechowywaniu oraz bardzo wydajny, ponieważ po wyjęciu z opakowania zwiększa swoją objętość aż o 280%. Można wykorzystać go nie tylko do ochrony produktów podczas transportu, ale także do eleganckiego i efektownego pakowania prezentów. Włókna papieru wypełniającego w postaci zygzaków utrzymują swój kształt i są odporne na zgniatanie, dzięki czemu towar jest doskonale chroniony i unieruchomiony. Strzępy składają się z 2 warstw antystatycznego papieru pakowego o gramaturze 80 g/m2. SizzlePack jest dostępny w 7 kolorach, dzięki czemu można dopasować go zawartości paczki, preferencji odbiorcy lub okazji. Wypełniacz ten stosuje często się do pakowania prezentów firmowych oraz delikatnych przedmiotów, a także wypełniania koszy prezentowych.

Więcej na informacji na temat pakowania przyjaznego dla środowiska zawarliśmy krótkim poradniku – 5 zasad ekopakowania.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy