Jak wykorzystać odpady folii?

6 min. lektura30 listopada 2022

Właściwe zabezpieczenie przesyłki, która ma być dostarczona do klienta, wymaga użycia odpowiednich materiałów. Wielu producentów decyduje się na wykorzystanie folii, która szczelnie owija przedmiot i chroni go przed ewentualnym uderzeniem lub przesunięciem w paczce. Zazwyczaj po rozpakowaniu zamówienia nasuwa się pytanie, co zrobić z folią z paczki. Masz szczęście, znamy na nie odpowiedź!

Jak wykorzystać folie z paczki – popularne zabezpieczenia przesyłek

Folia od lat wykorzystywana jest w celach zabezpieczających. Może być umieszczona wewnątrz opakowania, jako warstwa otaczająca wysyłany produkt. W tym przypadku może pełnić funkcję amortyzującą towar przed wstrząsami lub innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogą mieć miejsce w trakcie długiej jazdy lub lotu. Folia niezwykle często umieszczana jest również od zewnątrz. Tutaj mowa raczej o klasycznym sterczu, który jest swego rodzaju warstwą nieprzepuszczającą wilgoci. Może być stosowany jako ochrona transportowanej żywności, wartościowych produktów lub samego kartonu, który niejednokrotnie podczas sortowania może ulec zniekształceniu.

Sama folia to nic innego jak niezwykle cienka warstwa plastiku. Najczęściej dostępna jest w formie przezroczystej lub z dodatkiem czarnego barwnika. Zastosowanie folii jest niezwykle uniwersalne, dlatego oprócz wykorzystania jej w przesyłkach kurierskich i pocztowych folię możesz spotkać w przemyśle budowlanym, spożywczym, jak i odzieżowym. To, jak ją wykorzystasz, uzależnione jest od Twoich potrzeb.

Ze względu na to, że opisywany produkt jest materiałem niezwykle trwałym i wytrzymałym zarówno na uszkodzenia, jak i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, nie musisz zastanawiać się, jak wykorzystać folię z paczki po jej odpakowaniu. Dowiedz się jak najwięcej o zastosowaniu poszczególnych rodzajów folii w dużych przedsiębiorstwach i domowym zaciszu.

Folia bąbelkowa – rodzaje i wykorzystanie produktu

Zapewne nie zdajesz sobie sprawy, ile rodzajów folii bąbelkowych dostępnych jest aktualnie na rynku. To, jaki typ produktu wybrać, najczęściej uzależnione jest od produkcji i rodzaju usług, które proponujesz. Jedno jest pewne, zadaniem folii bąbelkowej jest maksymalna ochrona i zabezpieczenie zapakowanego w karton lub kopertę towaru.

Klasyczna folia bąbelkowa składa się z dwóch cienkich płatów elastycznego plastiku, który wypełniony jest drobnymi pęcherzykami powietrza. Te zapewniają doskonałą amortyzację transportowanych przedmiotów. Ze względu na łatwość cięcia, tego typu folia może być wykorzystywana w kopertach, niewielkich opakowaniach lub wielkogabarytowych kartonach.

W przypadku dużych przedmiotów oraz sprzętów elektronicznych poleca się folię bąbelkową z dużymi bąblami. Jest ona bliźniaczo podobna do opisywanej poprzedniczki, jednak wielkość przestrzeni powietrznych jest znacznie większa, co może stanowić lepszą ochronę.

Niektórzy producenci przygotowali również produkt, jakim jest folia perforowana. Ta dzięki zastosowaniu niewielkich otworów w postaci dziurek idealnie nadaje się do okrywania np. roślinności podczas transportu, zabezpieczenia reklam, transportu, czy produktów spożywczych. Ze względu na możliwość przepuszczania światła oraz powietrza, z powodzeniem można ją zastosować w wielu różnych dziedzinach.

Jak wykorzystać folię z paczki – propozycje wykorzystania zużytej folii

Warto mieć na uwadze, że folia bąbelkowa, przez zastosowany materiał w trakcie produkcji, może być idealnym wytworem termoizolacyjnym. To właśnie dlatego tak chętnie wykorzystywana jest w przemyśle budowlanym i przemysłowym.

Zastanawiasz się, co zrobić z folią z paczki? Ze względu na mnogość możliwości możesz ją zastosować niemal wszędzie. Folia mimo użycia nie przejawia oznak zniszczenia, co za tym idzie, możesz ją wykorzystać kolejny raz.

Najpopularniejszą formą ponownego wykorzystania folii bąbelkowej jest jej użycie do zapakowania następnej przesyłki. Może to być paczka przygotowana do wysyłki przedmiotów lub szczelne wypełnienie wolnej przestrzeni, dzięki czemu nadany produkt nie będzie się przemieszczać wewnątrz opakowania. Wielu konsumentów po otrzymaniu zamówienia decyduje się na zachowanie uniwersalnego materiału, który później z powodzeniem może być wykorzystany podczas przeprowadzki lub remontu.

Chyba nie ma osoby, która nigdy nie próbowała przebić charakterystycznego bąbelka na folii. To sposób na doskonałą zabawę, która może przynieść wiele radości niezależnie od tego, czy mówimy o osobie dorosłej, czy dziecku. Co więcej, zgniatanie palcami folii nadmuchanej powietrzem pozwala ukoić nerwy i delikatnie się wyciszyć. Zanim zdecydujesz się na wyrzucenie produktu, wypróbuj ten sposób relaksacji.

Oczywiście to tylko wybrane propozycje zastosowania folii bąbelkowej podczas jej ponownego użycia. Sprawdź, jakie jeszcze masz opcje i co warto zrobić z folią z paczki.

folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa do opakowań – renomowany producent RAJA

Podczas składania zamówienia na produkty do pakowania warto postawić na najwyższą jakość wykonania oraz obsługi. W tym celu skontaktuj się z renomowanym producentem RAJA. Wieloletnie doświadczenie zdobywane na rynku europejskim sprawiło, że zaufały nam tysiące konsumentów. Oprócz szerokiej bazy produktowej RAJA oferuje swoim klientom niezwykle szybką realizację zamówienia, która niejednokrotnie nie przekracza 24 godzin.

Od wielu lat firma stawia na podążanie zgodnie z myślą ekologiczną. To właśnie dlatego wiele produktów dostępnych w ofercie hurtowni przygotowanych zostało z recyklingu. Co więcej, poszczególne propozycje są w pełni biodegradowalne, co może przyczyniać się w znacznym stopniu do ochrony środowiska. Podążając zgodnie z tą myślą, warto pozostawić zabezpieczenie i wykorzystać je ponownie podczas kolejnej wysyłki. Zobacz, co możesz wybrać, aby dbać o środowisko.

Folie bąbelkowe doskonale sprawdzą się jako zabezpieczenie małych i dużych wysyłek. Mogą być wykorzystane w formie wypełnienia paczek i zabezpieczenia przesyłek z zewnętrznej strony. Zapoznaj się z pełną ofertą kopert, które proponuje firma RAJA.

Wykorzystanie folii i wypełnień nadawanych przesyłek

Już teraz doskonale wiesz, co zrobić z folią z paczki. Wykorzystaj tę wiedzę podczas kolejnych zakupów lub realizacji zamówienia. Większość foli to niezwykle uniwersalne produkty, które z powodzeniem można stosować więcej niż jeden czy dwa razy.

Zastanawiając się nad zakupem, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z obsługą hurtowni. Otrzymasz tam szczegółowe informacje dotyczące proponowanych cen oraz dostępności poszczególnych zabezpieczeń, a także odpowiednio dopasowanych do nich kartonów. Proponowane rozwiązania skierowane są zarówno dla przedsiębiorców małych i dużych firm, jak i klientów indywidualnych, którzy potrzebują dokonać zakupu na własny użytek.

Wykorzystaj  szeroką wiedzę produktową i zapewnij sobie najwyższej jakości folię, dobierając ja odpowiednio do przygotowywanego przez ciebie towaru lub zabezpieczenia.

Najpopularniejsze tematy