Jak przymocować towar do palety?

6 min. lektura 12 grudnia 2022

Ciągły rozwój branży wysyłkowej wymaga od przedsiębiorców wdrażania optymalnych rozwiązań, które pozwalają na bezpieczne i bezproblemowe dostarczenie przesyłki. Jedna z możliwości, która cieszy się dużą popularnością, to wysyłka paletowa. Zastanawiasz się, jak przymocować towar do palety? Dziś odpowiadamy na to pytanie!

Wysyłki paletowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

Nadawanie towaru za pomocą palety to powszechnie praktykowane rozwianie zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małe, lokalne firmy. Nic w tym dziwnego. Paleta ze względu na swoją konstrukcję pozwala na przewiezienie towarów o niezwykle dużej wadze, która w przypadku produktów przemysłowych może osiągać nawet kilka ton. Pamiętaj, że w przypadku klasycznych przewoźników waga ta jest znacznie niższa i pozwala na transport produktów w granicach 120 kg.

Palety proponowane na rynku można podzielić na dwa typy: zwykłe palety utworzone ze sklejki oraz europalety. Te drugie wzbogacone są o dodatkowe wzmocnienia, co zapewnia maksymalną stabilność podczas przewozu. Każda paleta składa się z poprzecznie ułożonych desek oraz dodatkowych wzmocnień, które pozwalają na przenoszenie palt za pomocą tzw. paleciaków lub wózków widłowych.

Jakie przesyłki mogą znaleźć się na palecie?

Paleta to uniwersalny produkt, który można z powodzeniem wykorzystać do nadawania różnego rodzaju przesyłek. Przede wszystkim najczęściej występującymi produktami są:

  • różnego rodzaju sprzęty i maszyny,
  • produkty RTV i AGD,
  • materiały budowlane,
  • meble,
  • części samochodowe.

To, co niezwykle istotne, palety pozwalają również na wysyłanie przesyłek zbiorczych. W praktyce oznacza to, że nadając kilkanaście tych samych (mniejszych niż wyżej opisane) produktów, z powodzeniem możesz przygotować je na palecie. Ważne, by zrobić to odpowiednio, zapewniając zarówno bezpieczeństwo poszczególnych produktów, jak i stabilność całej konstrukcji.

Jak przymocować towar do palety – co wziąć pod uwagę?

Zastanawiasz się, jak przymocować towar do palety? Wszystko uzależnione jest od rodzaju nadawanej przesyłki i ilości przygotowanych produktów. W przypadku materiałów wielkogabarytowych warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim są specjalne pasy umożliwiające spięcie. Z ich pomocą bez problemu przytwierdzisz towar do palety, uniemożliwiając mu jakiekolwiek przesunięcia czy przewrócenie.

W przypadku przesyłek, które składają się z większej ilości produktów, jak ułożone ciasno na sobie kartony lub worki, warto rozważyć opcję rozdzielania poszczególnych warstw przekładkami antypoślizgowymi. Te dodatkowo zabezpieczą produkty w trakcie transportu. Wielu producentów decyduje się również na wykorzystanie kątowników, które wzmocnią stabilność przesyłki. Sprawdź tutaj, jak przymocować towar do palety, aby bezpiecznie dotarł do kontrahenta.

Artykuły do przygotowywania przesyłek paletowych

Jednym z niezwykle ważnych produktów, który jest stosowany niemal w każdej wysyłce, to folia stretch. Wykonana z niezwykle cienkiej warstwy plastiku proponowana jest w kolorze czarnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko zabezpiecza towar przed przesunięciem i mechanicznym uszkodzeniem. To również rozwiązanie, które pozwala na osłonięcie towaru i całkowite zakrycie, co gwarantuje przysłowiową anonimowość nadawanej palety. Co więcej, folia stertch doskonale sprawdza się jako ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, jak wiatr, deszcz, czy śnieg, a także promienie UV.

Wykorzystując folię do pakowania wszystkich nadawanych palet, zapewniasz im maksymalne bezpieczeństwo i ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Podczas nadawania przesyłek wielkogabarytowych należy zwrócić również szczególną uwagę na kartony i taśmy do ich klejenia. Właściwie wybrane produkty sprawią, że poszczególne elementy dotrą do klienta w idealnym stanie.

Jak prawidłowo zamocować folię stretch do palety?

  • Najlepiej zacząć od samego dołu. Dla większej pewności można delikatnie rozerwać koniec folii i przywiązać ją do czterech rogów palety.
  • Poszczególne strony folii stretch zostały wyprodukowane tak, aby z jednej strony dawać uczucie lepkości, które lepiej przyczepia się do foliowanego towaru. Pamiętaj, aby zawsze wewnętrzną stronę kierować bezpośrednio na towar ułożony na palecie.
  • Istotne jest ciasne i równomierne owijanie. Podczas pakowania nie należy zostawiać żadnych wolnych przestrzeni.
  • Im wyższa paleta, tym więcej warstw folii powinno zostać użytych, szczególnie u szczytu konstrukcji.
  • Proponowane rozwiązanie z pewnością odpowiednio zabezpieczy towar i pozwoli Ci na bezproblemową wysyłkę.

Ekologiczne opakowania proponowane przez firmę Raja

Firma Raja to jeden z wiodących producentów na rynku opakowań. Ze względu na wysoką jakość proponowanych produktów wśród stałych kontrahentów skupia klientów indywidualnych, jak i przedstawicieli dużych firm i przedsiębiorstw. Jednym z głównych założeń producenta jest postępowanie zgodnie z zasadami proekologicznymi. To właśnie dlatego w szerokiej ofercie produktowej można z powodzeniem znaleźć kartony i opakowania biodegradowalne, jak i te wykonane w pełni z recyklingu. Sprawdź tutaj, jakie produkty sprawdzą się podczas pakowania.

Kartony proponowane przez producenta

Decydując się na przygotowanie mniejszych przedmiotów i wielosztuk, które umieszczone zostaną na palecie, dobrze spakować je w kartony ze wzmocnionej tektury. Wśród opcji dostępne są kartony 3-, 5- i 7-faliste, które doskonale sprawdzą się podczas transportu, jak i późniejszego przechowywania.

Taśmy pakowe dostępne na stronie internetowej

Szukając propozycji, które nie będą negatywnie wpływać na zanieczyszczenie środowiska, warto zwrócić uwagę na ekologiczne taśmy do pakowania. Te mają wiele zalet, przede wszystkim wykonane są z recyklingu. Dodatkowo nie uszkadzają kartonów, a do tego są niezwykle mocne, co wpływa na odpowiednie przygotowanie palety do wysyłki.

Przygotowanie palety do wysyłki

Szukając sposobów, jak przymocować towar do palety, niezwykle ważnym aspektem jest właściwe przygotowanie stanowiska. W tym celu dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych stołów do pakowania Raja. Te pozwalają na dużo wydajniejszą i efektywniejszą pracę, co jest niezwykle ważne w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości.

Dobra organizacja pracy i maksymalne skrócenie czasu przygotowywania poszczególnych palet i paczek do wysyłki pozwoli Ci znacząco zaoszczędzić czas, a co za tym idzie koszty prowadzonych działań. Sprawdź tutaj, jakie stoły robocze wybrać, aby pakowanie było znacznie łatwiejsze.

Sprawdzone rozwiązania docenione w całej Europie

Firma Raja działa na terenie całej Europy. Niezwykle istotnym elementem, który sprawia, że zyskała uznanie wśród licznych przedsiębiorców, jest szybka i bezproblemowa wysyłka. Ze względu na dostępność produktów „od ręki”, poszczególne towary wysyłane są niemal w 24 godziny od złożenia zamówienia.

To, jak przymocować towar do palety jest niezwykle ważne. Odpowiednio zabezpieczona przesyłka pozwala na gwarancję najwyższej jakości usług i bezproblemową dostawę na wskazany adres. Wykorzystaj w tym celu produkty proponowane przez producenta Raja.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy