Grupa RAJA ogłasza zakup spółek Staples Solutions

3 min. lektura 16 sierpnia 2019

Grupa RAJA – lider w dziedzinie dystrybucji opakowań, zaopatrzenia i sprzętu dla przedsiębiorstw – ogłasza zamiar zakupu spółek Staples Solutions we Francji,Włoszech i Hiszpanii. Staples Solutions jest wiodącym dostawcą produktów, usług oraz rozwiązań biurowych dla przedsiębiorstw w Europie.

Kontrakt dotyczy czterech marek: JPG, Mondoffice, Kalamazoo oraz Bernard. Planowana transakcja wpisuje się w strategię Grupy zakładającą zwiększanie sprzedaży, rozszerzanie bazy klientów i różnicowanie oferty produktowej. Po przejęciu wymienionych podmiotów zatrudnienie w Grupie RAJA zwiększy się do prawie 3000 etatów, a obroty osiągną kwotę 1 mld euro.

Ten ruch  pozwoli Grupie RAJA na włączenie do oferty gamy produktów i sprzętu dla małych i średnich firm oraz dużych międzynarodowych koncernów. Grupa będzie mogła rozwijać  współpracę z europejskimi klientami we wszystkich branżach.

Po planowanym nabyciu Grupa RAJA zajmie kluczowe pozycje na dwóch głównych rynkach dystrybucji B2B: artykułów i mebli biurowych oraz produktów do utrzymywania czystości i konserwacji. Grupa zainwestuje w kupione marki firmy Staples Solutions,której działalność związana z dystrybucją B2B w połączeniu z wielokanałową strategią stanowi uzupełnienie aktualnych działań.

 „Naszym celem jest wdrożenie strategii globalnej współpracy biznesowej i przyspieszenie naszego rozwoju w Europie. Cieszę się z tego nowego zakupu, który wzmocni naszą pozycję na europejskim rynku B2B na skalę przewyższającą nasz organiczny rozwój.”, mówi Danièle Kapel – Marcovici, Prezes i Dyrektor Generalna Grupy RAJA.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy tak silnego i strategicznego partnera dla naszych spółek we Francji, Włoszech i Hiszpanii. Połączenie ogromnego doświadczenia RAJA w obsłudze klientów w tych samych branżach i cenne uzupełnienie oferty produktowej będzie stanowiło wartościową propozycję dla naszych klientów i pracowników w tych krajach.”, mówi Dolph Westerbos, Dyrektor Generalny Staples Solutions.

Transakcja zostanie sfinalizowana w październiku po uzyskaniu oficjalnego zatwierdzenia i zakończeniu konsultacji z przedstawicielami pracowników.

O Grupie RAJA

Grupa RAJA jest europejskim liderem w dystrybucji opakowań, wyposażenia i urządzeń dla przedsiębiorstw. Za pośrednictwem swoich 21 spółek w 18 państwach RAJA oferuje największy wybór produktów do pakowania w Europie oraz szeroki asortyment produktów magazynowych, warsztatowych, higienicznych, ochrony indywidualnej, jak również zaopatrzenia biur i sklepów detalicznych. W 2018 r. Grupa osiągnęła obroty w wysokości 631 mln euro, zatrudniając ponad 1900 pracowników.

O Staples Solutions

Staples Solutions jest wiodącym dostawcą produktów, usług oraz rozwiązań biurowych dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w Europie. Dzięki zintegrowanej ofercie Staples Solutions jest preferowanym partnerem biznesowym, który może sprostać różnorodnym potrzebom miejsca pracy dziś i jutro. Więcej informacji o Staples Solutions można uzyskać na stronie: www.staples.eu.

Źródło zdjęcia wyróżniającego: unsplash.com/pixabay.com

Najpopularniejsze tematy